GalantWeb

Offline natassam

  • Quo vadis domine...
  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 59
    • http://-
Jerlikož mám zmatek v označení pneu obracím se tímto na odborníky tohoto webu s následujícím dotazem. Mám na autě pneu 185/65/R14. Dotaz zní-Jaký je rozdíl mezi těma co mám a 190/70/R14 a mohu ty 190 použít bez změny disků? Jaké pneu doporučujete na galanta - mám na mysli rozměry ne značku a podobně.
Předem díky za objasnění. :ph34r:  :confused:
« Poslední změna: 26.05.2006 - 17:19:46 od natassam »
natassam


Offline vana

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 8
Obvykle rozměr znamená: 175 šířka
70 je výška  a 14 palců je rozměr disku.
Zabývám se nyní posouzení jaké pneu zvolit jak co se týká užití, úspory PHM, odstředivé síly, ujetí vzálenosti na 1 km, 100km a 1000km, výpočtů rozdílů rozměrů jednotlivých pneu i v závislosti na zatížení vozidla a jeho výšku vůči pérování a točné síle. Až s tím budu hotov, napíšu zjištěné informace.
Už se chýlím k závěru, ještě si ověříme vzorec výpočtu a pak to napíšu.

vana
« Poslední změna: 28.03.2007 - 21:23:52 od vana »


Offline Pepe

Jerlikož mám zmatek v označení pneu obracím se tímto na odborníky tohoto webu s následujícím dotazem. Mám na autě pneu 185/65/R14. Dotaz zní-Jaký je rozdíl mezi těma co mám a 190/70/R14 a mohu ty 190 použít bez změny disků? Jaké pneu doporučujete na galanta - mám na mysli rozměry ne značku a podobně.
Předem díky za objasnění. :ph34r:  :confused:
185=šířka pneumatiky v milimetrech,     65 =  Profilové číslo - poměr výška/šířka pneumatiky v %
14 =Průměr ráfku v palcích .   
  205/60/ R14 ------  205/55/R15  pro solidní jízdu.     190/70/R14  můžeš použít bez změny disků ale jsou to balony
pro houpavou jízdu. :laugh:

 
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
už se to jednou řešil: http://www.galantweb.com/smforum/index.php?topic=4.30   - ale databáze je poškozená takže spousta informací chybí  :'(

Geo měl odkaz na přepočtovou tabulku. Daly se tam porovnávat rozměry pneu na různý velikosti ráfků.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
jups kdo hledá ten najde :mellow: Tady je ta přepočtová tabulka:


Offline vana

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 8
Obvykle rozměr znamená: 175 je rozměr šířky pneu,
70 je výška pneu a 14 palců je rozměr disku.
Zabývám se nyní posouzení jaké pneu zvolit jak co se týká užití, úspory PHM, odstředivé síly, ujetí vzálenosti na 1 km, 100km a 1000km, výpočtů rozdílů rozměrů jednotlivých pneu i v závislosti na zatížení vozidla a jeho výšku vůči pérování a točné síle. Až s tím budu hotov, napíšu zjištěné informace.

vana