GalantWeb

Cena rozvodů

Offline WalvaterWotan

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
Ahoj, chystam se kupovat rozvody na Mitsubishi Galant 2.5 V6-24V 120kw... Poradite mi prosim, v jake cenove relaci se to vsechno pohybuje? Dekuji :)


Offline Drak

rozvodová sada, hydraulický napínák, vodní pumpa s prací by ses mohl vejít do 10tis. Jestli napínak byl měněn při předchozí vymněně , tak cca 2500,- ušetříš
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
J8 něchal za rozvody cca 14. Ale měnil jsem i kladku na příslušenství (origo a cena 3000,-  :laugh:). Všechno jsem dával SKF. Ještě se dá ušetřit na vodní pumpě, která se dá sehnat za 800,- Graf, ale ta mi nebyla doporučena, tak se vzala taky SKF a cena 3000  ^_^


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
mě stály sevším tuším okolo 6?


Offline Fábio

Ahoj, pokud budeš chtít komplet rozvody na v6 mám je za 4900,- vč napínáku INA,(Herth BUSS+200kč)kladky a řemen značkový,vodní pumpa japanparts. Pokud by jsi chtěl i jiný díly starší i nové tak spíš jsem na tel: 776691688  -_-


Offline WalvaterWotan

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 25
Ahoj. Na autokelly jsem sehnal komplet rozvodovou sadu kolem 6 tis. ale mám tam známého kterej mi to sežene kolem 4 tis. ted už čekám na vyjádření ohledně práce. Fábio, ohledně těch dílů, potřeboval bych nárazník na sportovní edici, nemáš něco?


Offline Sir Dag

Chlapcí..poraďte s těma rozvodama. Je lepší to dát někam do dílny. Někomu kdo se žíví jako autoservis a nebo většímu autoservisu, který vypadá již z venku jako podnik a né kulnička. Víte jak to myslím :D Nebo do třetice na original servis Mitsubishi.

Druhý dotázek. Sehnat si rozvodovou sadu se všim co je třeba. Jim zaplatit jen práci. Nebo ať se na to podívaj a co uznaj za vhodné (třeba pumpu atd) měnit. zbytek rozvodů v hlavě je samozřejmostí výměna.

Teď mě tak napadá...měníte jen rozvody z boku (napínáky, pumpu, řemeny atd) nebo i rozvod v hlavě motoru?
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Drak

Rozvody radší sám než někam do servisu po zkušenostech.

V mitsu servisu  to umějí udělat, mají na to přípravky, ale za jakou cenu. Za to uděláš klidně dvě výměny rozvodů.

Když servis, tak raději nějakému zkušenému mechanikovi třeba i do stodoly, než do dobře vypadající stavby plné trotlů :)

K té hlavě. Tam není co měnit. Vše je z boku. U V6 je vodní pumpa zároveň jako jedna kladka, takže se mění s rozvodama. Hydraulický napínák většinou vydrží dvě výměny
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Sir Dag

no..mám najeto 170t. A jelikož nevím přesně co přede mnou měnily, ze servisní knížky už toho moc vyčíst nejde (účtenky vybělaly). Tak to chci udělat pro jistotu všechno sakum pakum ať mam klid .-)

Ovšem po výměně spojky mi po otočením klíčku na druhý stupěň budíky ukazují, že vařím. Přitom auto stojí dva dny. Začlo hulit, možná žere olej, já nevím. Takže si říkám zda neudělat komplet rozvody a výměnu těsnění pod hlavou.

Ty by jsi byl ochoten mi udělat rozvody na mé v6 :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

A nezapomeňte na svíce - jejich životnost , teda platinové NGK nebo DENSO - je 90 000 km - mění se s rozvodama ,když se rozdělává motor. :-D

 Třeba se přidá Padlo , ten chce též udělat rozvody . Nebo že bych otevřel garáž ?
« Poslední změna: 12.03.2015 - 11:35:28 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Pepe...neříkej, že umíš udělat rozvody :o
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Mno, když se rozpomenu , jak jsem je udělal na svém voze - s pomocí Draka-tak bych to měl zvládnout . A proč tobě hulí motor ? je to smrad olejový nebo voda z katu ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
To bys mi mohl pomoct i přetěsnit motor ne...?  :-D ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Pepe

 Nejdříve to chce zjistit , kde to teče . ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

Mno, když se rozpomenu , jak jsem je udělal na svém voze - s pomocí Draka-tak bych to měl zvládnout . A proč tobě hulí motor ? je to smrad olejový nebo voda z katu ?

to už je na samostatný téma....nevím jak to poznam :D Jeden kamarád mi říká olej. Druhý říká,že to olej není..tak já nevim. A poznat to....jeeee kdybych sám věděl jak..tak už se to dávno někde opravuje. Prostě asi fakt budu muset někdy přijet a někdo hodný se mi podívá na ty budíky proč asi to tak ukazuje + zda mi to žere olej či vodu. :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

V případě , že s tím jezdíš , poznáš jestli ti ubývá voda nebo olej ? Ale je divné , že předtím něco takové ten motor nedělal . Ono , než se motor zahřeje a zahřeje i výfukové potrubí , vypadá to na únik páry z parovodu .  :-D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
 Nejdříve to chce zjistit , kde to teče .


vím kde to teče.... gufero kolem vačky na tej straně jak jsou rozvody ... jestli budeš zitra doma tak Ti to ukažu.... dnesm sem s tim prošel na stk.... :-)  ](-: ](-: ](-: ](-: ](-: to nechapu ...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Sir Dag

jinak jelikož tohle je téma ohledně rozvodů a já děkuji za rady ohledně nich...ovšem pořád nevím co teda vše vyměnit :( Nebo kdo mi to udělá.
Mnoho mechaniků mi řeklo. Já ti spravím tohle a tohle..dělám to pořád to je brnkačka...a kupodivu na mém mišákovi to většinou zpackali...takže mi zatím třetí mišák nosí možná smůlu..těžko říct.
moje závada je v novém tématu: http://www.galantweb.com/index.php?topic=3768.msg48062#msg48062

Takže nehlásí se někdo opravdu šikovný? Komu mohu věřit nebo mi někoho doporučí či servis kde je spokojený..nebo fakt už nevím :(
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Dříve mi to dělal chlapík co měl dílnu vHorních počernicích teď má velikou dílnu. v Milovicích p. Janovský... dělal i něco Drakovi ... a za mě mužu říct že je na motor i na plechařinu moc šikovnej....budu mu to tam teď taky dávat...  :-D ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline FrantaPMJ

Pan Janovský v Milkach??? Na jednu stranu super info, na druhou stranu já mam svého dvorního mechanika v Letňanech, teda než mu s náma dojde trpělivost, čímž Pepemu opět za všechnu pomoc a práci děkuju  :mellow: