GalantWeb

2,5v6

Host · 61 · 17928

Rene

  • Host
Ahoj lidi, sem si v bazaru vyhlídnul  galanta 2001 2,5V6, cca 140 tis najeto. Uvítám o Vás jakejkoli poznatek o tomto autě, spíše mě zajímají typické závady, co se nejčasteji porouchá, na co si mám dávat pozor. Díky a hezký den :confused:  


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
pročti si v sekci Recenze Galanta 93-97. Ono to z velké části pasuje i na novější typ
« Poslední změna: 03.02.2006 - 17:49:58 od Begy »


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
No jestli to náhodou není takovej červene, co ho maj v Eu*oCa*u v B*ně...? Tam totiž sou všechny, opakuju všechny auta bouraný... Jako ne třeba uplně totálky, ale třeba z řetězovky, dveře, světla.... atd. No prostě sami prodejci se k tomu doznají když jim to dokážeš... Takže na to si dávej bacha... ale jinač, je to pohodlný auto, spotřeba vyšší (ale dá se jezdit s lehkou nohou  :rolleyes: ) a taky je to náchylný na rez... takže tak.


Offline Alik

rampo spotreba je v pohode kdyz jezdis ja covek...ja bych rek ze spotreba je srovnatelna 2,5 V6-2,0 GTi ja sem se spotrebou u obou spokojenej....na 100%
tak ste si meli koupit fabii 1,2 HTP :hehe:  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Rene

  • Host
To Rampa: jo je to ten vínovej v eurocaru....víš o tom něco bližšího....povídej bez cenzury :P  


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
No byl sem se tam podívat v sobotu, ale moc sem si ho neprohlíd, protože tam začal prudit ten jejich poskok a s tím se ve svým věku hádat nemůžu, takže sem si všim akorát pár drobností. Nevim, jestli se montovaly kožený volanty jen tak, když zbytek interiéru je obyč, takže to mohl někdo měnit jen tak, nebo jako u nás (když sme měli colta) po havárce. Pak se mi trochu nezdály předni mlhovky, jako kdyby byly taky z normálního modelu a ne ze sportu. Pak bych se podíval na kapotu, protože na 140 tis km to bylo nějak málo odřený od šutrů, možná druhej lak. A motor se zdál nějak moc čistej.... Možná tam ještě v týdnu zajdu, jestli se dostanu do brna a podívam se trochu líp. Jo a ještě ten sportovní nárazník se kombinoval s koženým interiérem, jestli někdo ví, že se to dávalo aji s textilem tak pardon, ale ten bude asi měněnej. A je pravda, že když do nich začneš rýt a prudit je, tak ti nakonec řeknou, že si odborník... parkrat sem to už zažil a taky se už trochu zlepšili (předtím dávali na novější model starší světla atd...). A spotřeba je na ty objemy vyšší, i když to už je všeobecně známý...to když se někomu zdá...


Offline moskal

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 55
Co se tyce rzi tak ja mam osobne zkusenost s chytlejma lemama zadnich blatniku a vnitrni cast spodku (prednich) dveri.
Vzhledem k roku vyroby vitpovaneho auta by to melo byt ok, snad i protikorozni ochrana ve vyrobe byla casem zlepsena.
Galant Combi 2.0 100kW r.v.97, Zizkov
Moskvic 412 1.5 55kW r.v.75


Offline lexus.rx

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 27
to Rampa: sem jej prohlížel dukladně, zvedli mi to na zvedák tak sem to zkouoknul i zespod. Faktem jhe že lak je nějakej moc novej a čistej, vnitřek je taky upravenej, je jinak seřízená spojka - musí se sešlápnout až do podlahy a hned u podlahy taky zabírá, nevím zdali to signalizuje nějakou závadu, spíš si to maník předtím nechal takthle seřídit, převodovka nijak nehučí, u galantu celkově řazení je trožku tužší.......jinak zespodu je vše originál, nic nevypadá že by bylo rovnaný nebo svařovaný, vše je stejně opotřebený, a zašpiněný. pokud někdo pomačkal nárazník nebo blatník, vyměnil a dobře udělal práci, to se nepozná a ani mě to tak netrápí.....horší kdyby byly hnuty nápravy což nevypadá.....ramena, tyče, stabilizátor vše je v dobrým stavu, opotřebeny tak akorát, nic se netváří že by bylo měněný...........pokud tohle bylo bouraný tak si myslím že jen nějakej bezvýznamnej


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Tak jak myslíš... no ono se všechno časem projeví, ale jestli má těch 140 tis km skutečně a nebylo nic měněný, tak počítej, že budeš měnit ramena (ještě sem nezažil že by někdo přetáčel tachec dopředu  :D ). Spojka je možná měněná, ta nevydrží dlouho, tak už je tam asi nová. A ty lemy blatníků mohu jenom potvrdit...  lurk  Takže hodně štěstí  B)  


Offline lexus.rx

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 27
to rampa: tak sem neodolal a je galant muj :rolleyes: , dva týdny budu čekat jestrli se někde neobjeví nějaká skrytá závada co mi zatajili a pak budu doufat že to bude jen běžná udržba...u ojetiny je to vždy riziko to si člověk nevybere....i u nových aut se stává že za měsíc odejde třeba převodovka.........co asi stojí ty ramena a musí se kupovat originál nebo jsou už z druhovýroby??........tlumiče a pružiny jsou měněný,  


Offline BAD

Citovat
to rampa: tak sem neodolal a je galant muj :rolleyes: , dva týdny budu čekat jestrli se někde neobjeví nějaká skrytá závada co mi zatajili a pak budu doufat že to bude jen běžná udržba...u ojetiny je to vždy riziko to si člověk nevybere....i u nových aut se stává že za měsíc odejde třeba převodovka.........co asi stojí ty ramena a musí se kupovat originál nebo jsou už z druhovýroby??........tlumiče a pružiny jsou měněný,
gratulaceeeeeeeeeee..... ...... :rolleyes:  
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
No ty ramena, tak to sme je měnili loni, no a jedno bylo kolem 2 - 2,5 tis. Ale orig to myslim nebyl. No tak snad to budeš mít lepší jak my, my už sme si ho z poloviny zaplatili na dílech a práci  :ph34r: ...


Offline lexus.rx

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 27
to Rampa: zatím vše funguje jak má....jede to jako čert...to víš sem přesedlal z clia dci........jo chtěl bych to předělat na LPG....má někdo zkušenosti s provozem na LPG??? :omg:  


Offline lexus.rx

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 27
jo a ještě něco "prdla" mi prední potkávací žárovka.....jaký typ přesně se tam dává???....H4, 7, nebo něco jinýho


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
v dálkových H1 a tlumený/dálkový H4
« Poslední změna: 08.02.2006 - 09:38:51 od Begy »


Offline lexus.rx

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 27

Offline lexus.rx

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 27
mám další dotaz:  jaký se přesně na V6 používají svíčky, pokud někdo používá nějaký sportovní tak jaký a jestli se dá použít i nějak sportovní vzdychový filtr a hlavně jestli to pak má na motor nějakej pozitivní vliv...díky


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
H4? No to se musím podívat... sem myslel že je tam H3 a H1... no moc sem to nezkoumal... Jo ten plyn, to by mě spíš zajímala cena, rodiče si furt stěžujou  :rolleyes:  a vymlouvaj se na to, že to musí stát nejmíň 20 tis... tak pak prosím napiš. Jinak samozřejmě gratuluju... jak jinak?  B)  


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
v novým galantu nejsou H4, ale H1, nebo H3....H4 má model 93-97....
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
svíčky se doporučují NGK, nebo denso, ale páč jsou drahý, tak jsem do svého zkusil championy....za všech 6 jsem dal cca 600,-......sportovní filtr mám, ale kromě zvuku to nemá žádnej efekt.....je potřeba odstínit teplej vzduch od motoru a vlastně zatím nevím pořádně jak...
« Poslední změna: 09.02.2006 - 07:23:36 od svavra »
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China