GalantWeb

Minerálny Olej

pepakudr

  • Host
Tak já taky zkusím přidat svoji trošku.Do mého Galanta 1,8 jsem používal 10W40 a  myslím,že mu seděl.Kamarád mi doporučil plnou synt.5W40.Je fakt,že v zimě je asi lepší,protože je řidší a tim pádem dřív maže,takže je menší opotřebení motoru a trochu i menší spotřeba.Jenže jak je známo tak syntetika rozpouští karbon,ktery po rozpuštění může ucpat kanály.Při používání minerálu se karbon jen usazuje a po přechodu na synt. je zaděláno na problémy.Motor mám teď hlučnější,je prostě slyšet,že mu to nesedí.S tím proplachem bych to taky nepřeháněl,protože z každého proplachu zůstává trocha propl.oleje v motoru a ta "ředí" nový olej.Budu v brzy měnit rozvody,těsnění pod hl. a dalši drobnosti a přítom přejdu zpět na 10W40 takže polosyntetiku.


Offline UHNAK_GTi

Faktom je ze vlastne po vašich prispevkoch nemožno jednoznačne skonštatovat čo za olej mám do mojho motora naliat kedže zrejme už dlhšiu dobu jazdí na 15W40 alebo dospejeme kneakému rozumnému záveru???
R.I.P GALANT GTi 4x4 4WS
Subaru Legacy 2.5 GX AWD


Offline BAD

Citovat
Faktom je ze vlastne po vašich prispevkoch nemožno jednoznačne skonštatovat čo za olej mám do mojho motora naliat kedže zrejme už dlhšiu dobu jazdí na 15W40 alebo dospejeme kneakému rozumnému záveru???
jestli na něj jezdí delší dobu, tak je to jednoznačný nech tam 15w40 můžeš tim lepším olejem voddělat motor...
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Citovat
Faktom je ze vlastne po vašich prispevkoch nemožno jednoznačne skonštatovat čo za olej mám do mojho motora naliat kedže zrejme už dlhšiu dobu jazdí na 15W40 alebo dospejeme kneakému rozumnému záveru???

sice uz to tady bylo.. http://www.oleje.cz/index.php?left=main&pa...vosti_komentare
Galant 1,8 85kW r.95