GalantWeb

Pojištění skel

Offline Jindřišák

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli nemá někdo zkušenosti s tímto pojištěním. Koupil jsem před dvěma lety auto a nevšiml si maličké praskliny uprostřed čelního skla (byl tam přilepený držák telefonu). Nicméně ve smlouvě to uvedeno bylo, jenže sem na to nepřihlížel, jelikož tam byla uvedená závada snad na všem. Prostě chytrý smlouvy, aby nemohl kupující případně nic namítat. Proto jsem sklo pojistil u pojištovny Triglav s plněním do 10 tisíc. Paní na pojištovně si vyfotila jen čelní sklo fotákem asi z 20-30 metrů.. Dva roky jsem s tím jezdil a prasklina se nijak nerozjíždí, ani nepracuje, ale mám jít brzy na technickou, tak mě zajímá, zda je možné uplatnit na výměnu pojištění. Zda s tím někdo máte nějaké zkušenosti. Kamarád měl totiž uplně nové sklo a odletěl mu na něj kus střerku a vytvořil mu důlek v úrovni jeho očí. Pojištovna mu tuto škodu tenkrát uznala a sklo vyměnila..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Triglav je nic moc,ale jestli tam máš pojištěný i sklo, tak by to mělo jít. Já mám podobnej problém se sklem, mám ho pojištěný taky na 10 tácu, tak jsem se jel zeptat do nejbližšího autoskla, jestli by to udělali a že prej neni problém, ale jak jsem pak zjistil, problém je v tom, že ti sklo opravdu vyměněj, ale většinou se poškodí ty lišty na boku, co vedou od př. skla až na konec zadního a ty už ti nevyměněj, maximálně vhodně přilepěj ty starý zpět a po čase ti tam pak muže zatékat, no a cena 1 lišty je 1200bez dph a do toho se nikomu při ...plnění... do 10 tácu  nechce, maximálně ti doporučej at si sklo pojistíš dráž a pak že by to prý šlo.Pak jsem to ještě zkoušel v autorizovaným servisu-milý přístup k zákazníkovi ale taky jsem se do desítky nevešel-lišty k tomu-, ale tam je ještě blbý to, že si to bud zacvakáš sám a po opravě hned jedeš na pojištovnu, at ti to proplatí nebo čekáš 3 dny než jim pojištovna zaplatí opravu a pak teprve odjíždíš autem domu!               Jestli někdo zná lepší zpusob kvalitní výměny skla a bez peněz a čekání-sem s tím.
« Poslední změna: 21.10.2010 - 23:37:50 od robb »


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
uplatni pojištění. Já měl ten samý případ jako ty a měl sem starýho dodge. To máš jako se vším. Jedna fabrika udělá 3 stejný okna a na dvě z nich dá nějakou značku a třetí je neznačkový a je o 3000 lacinější. Mě to okno stálo 3000+2000 práce a materiál. Zbylejch 5000 jim šlo do kapsy a tak to je vždycky. Když to platí pojišťovna, vždycky to vytáhnou co nejvejš
Radouš


Offline johny11

To je pravda,servis si tim vzdycky namaze kapsu  -_-
Dej ale pozor na jednu věc a to dost dulezitou,nejdriv bych si do pojistovny zasel abych si zjistil,jestli to zaplati nebo ne,protoze to urcite bude muset videt likvidator pojistne udalosti a pokud mas v zaznamu,ze sklo uz bylo poskozene tak oni se pak opravdu krouti a platit nebudou chtit  :mellow:


Offline Miwi

Svého času jsem dělal v jedné pojišťovně, je to zruba tak jak je popsáno výše.
Své pojišťovně ohlas škodu(prasklé čelní sklo), důvod praskliny nějaký vymysli, např. štěrk na silnici apod.
Na základě tohoto ohlášení se dostaví nějaký likvidátor, který to na autě ověří a nafotí a dohodne s tebou způsob likvidace škody. Doporučuji říct, že už to máš někde domluvené, ať tě netlačí do jiných s poj.nasmlouvaných firem. Čelní sklo koupíš v každých dobrých autodílech a výměna stějně, v každém dobrém servise.Pojišťovně pak předáš faktury, které proplatí. Ale možná je u té tvé poj. postup trochu jiný.
Hodně štěstí.


Offline Jindřišák

Tak jsem to sklo kontroloval a sou tam tři docela hluboké důlky od stěrku nebo ptáků. Dva se objevily nejspíš za mého používání. Ten třetí je původní a od nej sklo prasklo, ale z venčí vypadá sklo v pořádku, jen zevnitř je prasklina vidět. Vím, že pojistovna má dohodnuto s nějakou firmou, že můžu jet rovnou tam a nemusím vůbec přes pojištovnu, ale neměl bych zaručené, že škodu zaplatí. Prostuduju si ještě smlouvu a asi zkusím zavolat na pojištovnu a dohodnout se. Mám tedy říct, že firmu mám již domluvenou? Kdyby to bylo na mě, umím si sehnat nové sklo snad i za 2000-3000 a výměnu mi udělá známý za flašku..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Pepe

 :angry: Kluci , proč řešíte ptákoviny . :o Sklo je nosná část kastle , tak proč brát někoho na hůl. Já si zaplatím pojištění, s vadou skla zajedu do firmy - chci výměnu (nezajímá mě jak a co ) . Ráno dám afto a ve tři poo jdu pro něj . Za 14 dnů dostanu hlášku o proplacení pojistné události a FERTIG. No Problema. -_- :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo Pepe, takhle mi to v tom autoskle taky tvrdili,....................přivezete nám ráno auto, doklady, podepíšete plnou moc a bez peněz v 16 hodin odjíždíte svým autem domu, o nic víc se nestaráte............... ......,to už mám dohodlý, ale ty lišty jestli daj zpátky puvodní, jakože asi jo, budu asi holt muset zacvakat ze svýho,když nebudou těsnit a budu muset dát nový,třeba časem.


Offline Pepe

Je pravdou že jsem nezkoumal uchycení lišty ----juknu na to  ---- ale lišta není těsnění , je to jen krytka . Juknu  :angry:
 Tak je jen nasunuta .    Viz  manual , ty původní lišty by neměli poškodit , protože nejsou jako u ročníků 93-96 součástí kitu . A tam se táhnou jen kolem skla . Tady jsou součástí kastle ne skla, na to si musejí dát BACHA , mohli by je zacvakat . :mellow:
« Poslední změna: 22.10.2010 - 22:04:40 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak jo, zkusím to tam koncem tejdne dát a budu se modlit,jestli se to všechno povede, co ty autoskla z druhovýroby-máta dobré zkušenosti?


Offline Pepe

To je snad jediný díl u kterého je značení  IA . Pojem druhovýroba není, jsou dodávány origo skla od pár výrobců do výroby a do servisů . Rozdíl je v prodejních cenách .   -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Ako vraví pepe . Ja som to riešil tiež podobne ale na kamošovu zákonnu poistku. Proste z jeho kolesa mi vyletela skalka.... . Rano auto do autoskla pofotit objednať , ups do 2hod doniesla sklo a za 4 hodky sklo bolo na aute. . Zaplatil som a za 14 dni boli bubaky na učte. Lišty ostali OK+bonus sklo som už dostal aj z zatmavením vrchom  :P .  . Fakt si musia dať záležať , ale tie lišty idu dole. ... :lipsread:
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ještě jsem to zkusil podlepit,ale, jestli mi bude opět kapat dovnitř, tak už tam zajedu.


Offline Pepe

Ještě jsem to zkusil podlepit,ale, jestli mi bude opět kapat dovnitř, tak už tam zajedu.
Robbe, jestli kape voda dovnitř, je to špatně podlepené , lišta nemá na to vliv. Detail :
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
aha, mě se jenom nelíbí, že bych jim tam poskytl moje všechny dokumenty a podepsal jim plnou moc, jsou až moc ochotný, majitel má 2 bmw X6 A X5 , tak abych se mu nakonec tou plnou mocí nepodílel na leasingu, ale třeba jsem moc podezřívavý- autosklo je hodně výdělečný podnikání.


Offline Pepe

 :mellow:  No prosím , prima nápad - otevři firmu s autosklama . :evil: :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Je fakt, že to nese a to hodně, ale já jsem lenoch, mě stačí i suchej chleba než podnikat a mít kaviár.