GalantWeb

Kotuce na Galanta 2,5 V6 24 r.v.1999

Offline koty

Ahoj dnes jsem chtěl vyměnit kotouče na žralokovi  a při demontáži a promazání,prostě přípravy na montáž nových kotoučů do předu jsem narazil na problém a to že jsem koupil kotouče co mají 256mm průměr a mám před face žraloka,četl jsem tu rozhovor že před face měli menší a po face vetší i v katalogu to ten chlápek od feroda má  a prostě mám mít ty větší asi 276 mm podle mě všichni žraloci  maji stejný kotouče a to 276 mm ,tak že tak. :mad:
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Dělal jsem to podle PEPEho,pístek jsem jenom zatlačil a prachovku vyměnil.Mám před face a kotouče mám 256mm.
« Poslední změna: 04.08.2010 - 00:17:13 od robb »


Offline koty

tak mám zmatek auto mám rv.98 a kotouče 256mm tam nemám mít a není to bouraný nic prostě ,ty desky nejsou na celý ploše kotouče tak fakt mám nějaký revoluční auto  :o
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Bud rád,že tam máš větší kotouče,já bych je tam dal hned,aby to víc brzdilo,ale mám tam nový, tak to už nechám, tak, jak to je.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Brzda ještě trošičku přibrždovala, tak jsem zkusil znova rozhýbat pístek a povedlo se-zatim,dělal jsem to přes náký péro, co jsem našel ve sklepě a modlil jsem se at mi nevystřelí, no a naštěstí nevystřelilo a pomohlo,trošku adrenalinu v tom ale bylo. :angry:
« Poslední změna: 11.11.2010 - 19:26:46 od robb »


Offline Drak

nemáš tu prachovku u pístku nějak divně zkroucenou?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Ghost Buster

jo taky se mi zdá nějak zkroucená. Já jsem tam dával opravnou sadu original Mitsubishi a sedělo to tam perfektně. Akorát těch pár prachovek přijde na 700,-


Offline ada4

Chlapci, chtěl bych se ohledně velikosti kotoučů na něco zeptat.
Mám 2.0, rok 95 a tak je to jednoduché - průměr je 256mm. Myslel jsem si, že žraloci mají průměř 276, ale když jsem tak procházel katalog náhradních dílů, našel jsem pro různé ročníky žraloků jak 256, tak 276, ale, co mě překvapilo, tak i 276mm se dělají ve 2 tloušťkách - 24mm a 26mm.
Nevíte, jaký to má důvod? Pokud se nemýlím, tak původní žralok 97 měl 276/24. Proč se to pak měnilo? Má to spojitost s kroucením kotoučů, které se konkrétně na 97, se kterým občas jezdím, objevilo?
Ptám se proto, že přemýšlím o montáži těhlic ze žraloka 97 na můj 95 kvůli větším brzdám, ale tohle mě trochu zmátlo...
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Drak

má to souvislost s použitým druhem třmenů. jinak je to zcela jedno, 26mm se vejdou i do třmenu kde byl původně 24mm.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Ahojte ... nedávno som menil komplet kotúče + platničky. Všetko očistené a premazané. už minule som spozoroval že mi trhá sem tam volantom , pedálom a autom  ](-: tak si hovorím  , dám ich dole a pozriem ....A oni boli na jednom mieste hrubšie :angry: . Tak sustruh a jemne z neho dole  :mad:. Dnes repete. :o :o :o  Ale už nemám nervy to znova sťahovať  . Prosím vás čo by ste mi radili za značku ??? Momentálne tam mám ATE (kompletka)  Ďakujem Swiftt  .
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Toto je všetko v poriadku. Všetko ide ako má , zlahka . Auti prešlo velkou opravou a tá sa dotkla aj brzd. Vsetko sa mazalo a rozhýbalo . Na valcoch brzdili VELMI pekne a rovnako až do nedávna. Má taký pocit že to bude vada materiálu.  :( Stáva sa aj to . Ale ??? Ake zvoliť dalej ?
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Werewolf66

me se taky skrivil ty moje. Ono v dnesni dobe je problem s kotoucema, pac se pri vyrobe specha....nejlepsi jsou nejaky z vrakace co tam par let lezej, ty vzit na soustruch, pekne ocistit....a nebudes mit problem
« Poslední změna: 07.06.2012 - 19:12:12 od Werewolf66 »
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Jindřišák

Taky jsem měl problém s kotoučema, začal se mi při brždění třepat volant. Dal jsem druhý kotouče a za chvíli to bylo nanovo. Hledal jsem, proč se kotouče sjely křivě a po změření házivosti náboje bylo jasno.. Ted tam mám ate a co se týče brzdnýho účinku, tak super, ale při dobržďování si občas písknou, za deště pak fest  :(
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Zajtra idem kupit kotúče textar , platničky ferodo . Zmeriam ten náboj a pokiaľ bude hádzať , pôjde na sústruh , ak to bude odchýlka dovoľovať ak nie, tak nový. A potom tuc tuc tuc  ](-: ](-: ](-:
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji