GalantWeb

Kotouče

Offline Ghost Buster

Teda pánové, vy ste se teda rozjeli. Ty kotouče nebyly tolik zasraný jako rezavý, chlazení fungovalo normálně - dutiny byly čistý, nechte už ty dutiny na pokoji, tam se špína ani snad nemůže udržet a ani se tam nemá jak dostat...

Díky za kompletní návod, ale není to tak jednoduché. Stejně přijdete na to co všechno je potřeba dokud to nerozděláte, hlavně např. rozměr pístku kvůli prachovce jsem se nikde nedočetl a nikdo mi ho nebyl schopen říci. Jen Pepe mi ho psal do PM, ale stejně to musím nejdřív změřit před objednáním, ptže na 90% tam je zrovna ten druhej rozměr...  :worried:

Horší je, že člověk má přístup do garáže pouze o víkendu a ne vždy.  :angry:

Pístky jsem musel vyndat, hlavně ten přidřenej, ten se opravdu rozchodit nedal.
Na omlácení od rzi z brzdičů jsem použil tupý šroubovák bez kladívka, je to fakt práce na hovno. Ale ideální je do stojanový vrtačky upnout "ježka" a zbytek co nejde oťukat.

Vodítka jsem mazal tukem, který byl přímo u náhradních prachovek.

Vím, že je to na hovno, dělat brzdy na dvakrát, ale někdo to prostě jinak nejde...  :D


Offline Ghost Buster

Johny11: Přesně tak, koukám se i v práci občas přes den a čtu témata, který se mě ani netýkají se zájmem  -_-

Btw.: To tvoje téma o lakování je supr, skoro nic o tom nevím, ale teď mám chuť se do všeho pusti i na vlastní pěst. Fak good chlapi, jen tak dál, baví mě to tu  :mellow:


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Pístky jsem musel vyndat, hlavně ten přidřenej, ten se opravdu rozchodit nedal.
Na omlácení od rzi z brzdičů jsem použil tupý šroubovák bez kladívka, je to fakt práce na hovno. Ale ideální je do stojanový vrtačky upnout "ježka" a zbytek co nejde oťukat.
Vodítka jsem mazal tukem, který byl přímo u náhradních prachovek

Když vodítka namažeš tukem tak se ti zanesou prachem, budou zadrhávat a další výměnu je budeš znovu pracně čistit. Čistit dutiny kotouče je nesmysl. Oklepu jen hranu kotouče aby tam nebyl ten zrzavej rantl a nejrychlejší je na to kladívko. Dělat s tím něco víc je zbytečná práce. Stejně budeš kupovat nový pri další výměně destiček
Radouš


Offline Ghost Buster

Sorry, ale když jsem kupoval ty prachovky a vodítka, bylo k tomu to mazadlo, tak si myslím, že je pro to asi určený ne? Navíc proto tam jsou ty prachovky aby se vodítka nezanášela...
Nevím jestli je to tuk nebo grafitová vazelína, nejsem chemik, každopádně jsem to s tím namazal.

O čištění kotoučů jsem nic neříkal, kotouče jsem vyměňoval, já mluvil o brzdičích - třmenech. Asi jsme se blbě pochopili  ^_^


Offline johny11

Zdarec,já mažu vodítka vaz. mos2 a nikdy jsem s tím problémy neměl.Pokud je to schovaný pod prachovkou,tak si taky myslím,že je to o.k  :mellow:


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Já to psal všeobecně a pro všechny neznalé. Z vlastních zkušeností vím že z nějakách 75% mnou servisovaných vozidel ty prachovky netěsní a nikodo nechce vyhazovat peníze za nové prachovky a vodítka (samozřejmě záleží na okolnostech). Nejlepší je dělat si servis sám. Skoro všichni mechanici se na vodítka a pístky vykašlou pokud to není vyloženě nutné. Pro ně je to za 1. ztráta času a za 2. další dobrej kšeft když se vám brzdy hvízdnou. O některých autorizovaných servisech...... prostě nejhorší ruce do kterých můžete svěřit vašeho miláčka. Snad nejhorší na světě je Autodružstvo Znojmo. Mohl bych vyprávět tejden v kuse :D
Radouš


Offline blazen

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 1301
Já bych auto do servisu nikdy vživotě nedal protože jsem za svůj život narazil zatím na jediného člověka,co dělá vše pořádně. Zbytek je jedna velká katastrofa..


Offline Ghost Buster

Čaute,

prosím, je nějaký rozdíl v zadních brzdách u žraloka mezi 2,0 a 2,5V6? Průměr kotouče? Sháním plechové štíty kotouče a sehnal jsem jedny z V6, jen nevím, jestli tam nejsou větší brzdy..

Díky za info, v manualu jsem to nenašel  :(


Offline Pepe

Kotouč pro zadní brzdy má průměr 262 - 266 mm , takže stejné pro Galanty 2.0 a 2,5l V6 - nemáš problem, nasadit . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001



Offline GALI

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 12
Nazdar pani...
zacal som vymenu brzd.kotucou a natrafil som na niejake plastove podlozky vid.foto...na mojom starom aute take nieco nebolo...chcem sa opytat k comu to je?jedna je dost zdreta a ani sa im pod ten  novy kotuc moc nechce...
dakujem za pomoc....
majte sa.


Offline m4rt4s

to jsou středící kroužky na lité kola :-)

když máš trošku jiný rozměr středové díry, tak tyhle podložky zajistí, abys nasadil kolo rovně ;-)
2.0 Wagon Sportedition


Offline GALI

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 12
nazdar...
vdaka za info...cize mam ich zhanat?daju sa vobes zohnat?mne to pride ze tie nove kotuce iba starline tam sedia...prave tie podlozky su tak na doraz ze sa bojim to tam narvat...


Offline Pepe

nazdar...
vdaka za info...cize mam ich zhanat?daju sa vobes zohnat?mne to pride ze tie nove kotuce iba starline tam sedia...prave tie podlozky su tak na doraz ze sa bojim to tam narvat...

Jak bylo napsáno - středící kroužky na hliníkové kola - ne pod brzdové kotouče . -_-
« Poslední změna: 01.06.2011 - 20:56:25 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Jak bylo napsáno - středící kroužky na hliníkové kola - ne pod brdové kotouče . -_-
PEPE musíš přesně formulovat.
Skladát v přesném pořadí: náboj kola, brzdový kotouč, brzdový třmen, středící podložka, kolo
Jestli máš ty středící kroužky pokurvený, tak je klidně zahoď a vůbec je tam nedávej.
Radouš


Offline GALI

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 12

Offline rbshooter

Možná pišu pozě ale  spoustu vecí se  dá sehnat u mychaka ted me dodaval  kotouče  na žraloka  Zimmerman  a předek 3kkč
Udělat něco blbuvzdorného je docela nemožné protože BLBCI jsou strašně vynalézaví.


Offline Ghost Buster

Možná pišu pozě ale  spoustu vecí se  dá sehnat u mychaka ted me dodaval  kotouče  na žraloka  Zimmerman  a předek 3kkč

Mychaka můžu jenom doporučit... :mellow:


Offline m4rt4s

Mychak sežene i nesehnatelné a za supr ceny. :mellow: viz moje zadní ramena
2.0 Wagon Sportedition