GalantWeb

Podtlak

Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Pokaždý když otevírám nádrž, tak je tam podltak (je slyšet jak se to vyrovná  :blink: ) U jinejch aut jsem to nazažil. Stává se Vám to taky? Nebo kde je chyba? A taky při tankování nemůžu benzín pustit naplno musím tak na půl spouště. Jakoby to nestíhalo potrubí pobrat  :(   => Natankovat plnou pak trvá "rok maximálně dva".  <_<
« Poslední změna: 27.02.2005 - 22:41:24 od George »
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline Drak

Tak to se mi nestavá. Je tam odvzdušňovací hadička.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Drak

Jinak malej podlat je v kazdé nádrži. Jen to tak nepatrně zasičí :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
Citovat
Pokaždý když otevírám nádrž, tak je tam podltak (je slyšet jak se to vyrovná  :blink: ) U jinejch aut jsem to nazažil. Stává se Vám to taky? Nebo kde je chyba? A taky při tankování nemůžu benzín pustit naplno musím tak na půl spouště. Jakoby to nestíhalo potrubí pobrat  :(   => Natankovat plnou pak trvá "rok maximálně dva".  <_<
No ono vlastně, pokud to zasičí, tak je to "jakotaková" známka toho, že je všechno OK.
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline mitsupaja

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 135
    • http://
;) jo ze zacatku jsem se taky divil ze otevru nadrz a je to jako v pretlakovy komore,ale zadna zavada to asi nebude.pravidlem je ze tankuju skoro vzdy do plny a v nadrzi nemam uz skoro nic.jo jeste se chci zeptat kolik je plna nadrz.pri mem stylu jizdy se mi zda ze tak 5 litru.kolik ti to tak asi papne.ja mam neskutecnyho zrouta.jezdim po dalnici na moravu cca 330 km prumerne okolo 2 hodin takze to dost honim ale vzdy mi tam zbyde jen rezerva.
GALANT 93' 4x4 170 hp PRAHA


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
No jestli jezdíš okolo 200 km/h, tak myslim, že si to vezme přes 14 l. Já jsem počítal průměr v létě, většinou po Praze, ale trochu opatrnější jízda - cca 10,5 l.
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Marek78

  • Host
Jezdím po dálnici za 8l, v Praze do deseti. ;) (Když je ale Praha->Brno za 56minut, tuším že je to hodně nad 15l :o )  Jinak s tím tankováním, taky mi to vždycky zasyčí. To že to nedělalo u jinejch aut přikládám tomu, že v Galantu je nádrž jako hrom. :D  A s tím tankováním, když hadici zasunu až nadoraz, jak se to píše v "návodu na tankování", tak mi ta pistole vypíná, takže to tam zasunu asi jen do 2/3 a pak to tam hasím naplno Úplně v pohodě. :rolleyes:  


ewax

  • Host
B) Cau lidi. Taky sem resil problem s podtlakem v nadrzi a prisel jsem na to ze ve vicku je odvzdusnovaci dirka ktera byla ucpana. Po procisteni mi to uz nedelalo.  


Offline ivovik

Cavte.Na tom galante 98 mi tiez zasici nadrz ked ju otvorim,no ani neviem ako je v tej urobene odvzdusnenie (neviete niekto?) a chcem sa spytat ze ak by bolo odvzdusnenie zapchane,cisto teoretcky,mohlo by to mat vedlajsi ucinok stratu vykonu alebo chcipnuti motoru?Ze by to cerpadlo nedokazalo nasavat palivo. Alebo co by to robilo?  :confused:  


Monika

  • Host
Citovat
Cavte.Na tom galante 98 mi tiez zasici nadrz ked ju otvorim,no ani neviem ako je v tej urobene odvzdusnenie (neviete niekto?) a chcem sa spytat ze ak by bolo odvzdusnenie zapchane,cisto teoretcky,mohlo by to mat vedlajsi ucinok stratu vykonu alebo chcipnuti motoru?Ze by to cerpadlo nedokazalo nasavat palivo. Alebo co by to robilo?  :confused:
Já tam mám ještě origoš víčko....a je v něm podtlakovej ventil....tak že při nějaky hranici se otevře a pak zavře...tak že automat....jinak jak sem se ptala mého milovaného dráčka....tak podtlak tam má bejt.....aby to nesálo výpary hrdlem nádrže...,ale přes ten uhlíkovej filtr co je u motoru...
tak že na výkon a na chcípání to nemá žádnej vliv.....pokud ti to nějak blbne tak je to jinde... ;)
Tady dávám fotku...je tam dobře vidět ta pružinka..co tlačí na ten ventil...
« Poslední změna: 06.08.2006 - 21:00:10 od Monika »


Offline ivovik

:hehe:  mne to nic nerobi,to bola cisto teoreticka otazka  :confused: ...zatial...hhh


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Dneska sem tankoval a nedalo mi to kdyz sem v kufru (mezi tim mym poradkem) nasel neorigos vicko ale na galant 97+.... je tvrsí a ma tam jakesi pff pff .... direcky.... to origos myslim.... tak asi to bude tim.... :confused: toz sem do ni fooknul a nic.... tak nevim kde je zakopanej pes.... :o  :omg:  :lipsealed:  
« Poslední změna: 24.09.2006 - 23:16:44 od kenry »
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Drak

V nádrži může dojít ke dvěma stávům. A to je přetlak a podtlak.

Přetlak je odvětráván přes aktivní uhlí pomocí selenojdů do spalovacího prostoru, Kde nashromážděné benzínové výpary shoří. Tento proces ovládá řídící jednotka a probíhá jen při nastartovaném motoru. Pokud vznikne přetlak třeba vlivem rozdílů venkovní teploty, je tento přetlak uchován do té doby, dokud se nenastartuje a výpary neshoří a nebo se bezdůvodně neotevře víčko nádrže a nevypustí se výpary do ovzduší.

Podtlak vzniká prakticky jen za jízdy, kdy se palivo spotřebovává a v nádrži vzniká podtlak. Pokud během jizdy není (nebo těsně po ni) je otevřeno hrdlo nádrže, slyšíte zasyčení vlivem vyrovnání tlaku v nádrži a tlaku okolí.

Na vznik podlaku a přetlaku v nádrži májí vliv: množství paliva v nádrži, těsnost víčka nádrže, těsnost zpětného ventilu mezi aktivním uhlím a nádrží a další případné netěsnosti v palivovém systému.

 
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Dneska sem tankoval a nedalo mi to kdyz sem v kufru (mezi tim mym poradkem) nasel neorigos vicko ale na galant 97+.... je tvrsí a ma tam jakesi pff pff .... direcky.... to origos myslim.... tak asi to bude tim.... :confused: toz sem do ni fooknul a nic.... tak nevim kde je zakopanej pes.... :o  :omg:  :lipsealed: 
Jen tak pro zajímavost jak dlouho jsi to víčko hledal? :rolleyes:Já mít v kufru půl garáže tak snad nenajdu nic. ^_^
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Tys to uz dlouho nevidel....ted tam toho mam jen pulku....jo az budu mit garaz tak si budu piskat....... :rolling eyes:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)