GalantWeb

LED diody + neon do interiéru

Offline morfes

Ahoj všem,chtěl bych si do interiéru nainstalovat led diody (bílé) a to na následující místa: tak aby osvětlovaly místo pod klikou dveří; a tak aby osvětlovaly tam jak se chytají rukou dveře při zavření. Dále neony (opět bílé), tak aby osvětlovaly nožní prostor ve stylu A6 quattro a spol.
S tímhle nemám vůbec žádné zkušenosti a přivítám jakékoli rady...nevím kam to připojit, jestli tam má být nějaký odpor a hlavně nemám vůbec tušení jak výkonné diody by měly stačit :o máte někdo zkušenosti? Poraďte prosím. Děkuji
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

Interier s A6 mám ve sklepě, tak ti řeknu jak je to řešený tam. Ke klice a madlu jsou instalovaný světlovody s plexiskla, které osvětlují dané místo. Je to zapojené do stejného okruhu jakoje osvětlení interieru. Toto by šlo provést instalací bílé LED na vhodné místo. Velikost odporu záleží na parametrech konkrétní diody, odhadem 560 - 680 ohmů předřadný odpor by měl vyhovovat

Na noční osvětlení stačí diody s minimálním výkonem, ale s velkým vyzařovacím úhlem. Za deního světla je to neviditelné a v noci by příliš ostré a jasné světlo oslńoval o rušilo.

Neny bych zapojil do okruhu vnitřního osvětlení. Svítily by společně s lampičkou po jejím rozsvícení. Nebo další možnost je napojení je na osvětlení dveří. Potom by svitily jen při otevřených dveřích spolu s čeveným a bílým světlem.

 
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

Mno já bych právě chtěl, aby ty neony svítily pořád...přesně tak aby to nebylo moc vidět za světla,ale za tmy aby to osvicovalo nohy...napadlo mě to zapojit do 12V zdířky od zapalovače...jenže to by se mi tam všude válelo drátu, že by to  nebylo hezký :( nejsem elektrikář, takže netuším jak je to dělaný, ale nešlo by, laicky řečeno, někde napíchnout drát s proudem?
ale díky moc
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

Napíchnout to samozřejmě jde. Kostřící bod je hned u volantu a + se veme ze spínačky. Pak se to rzsvítí po otočení klíčku a zhasne po vypnutí
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

Chtěl jsem se zeptat na ledky do interiéru znova...jak objednáváte z ebay ty ledky, chystáte se někdo dát je i do interiéru? Např místo normálního centrálního osvětlení žárovkou na stropě? Někde jsem četl, že to svítí lépe?

Omlouvám se, že to dávám sem, ale kdysi dávno jsem tu tohle založil a nechci moc zamořovat to téma, kde se objednávají ledky! A hlavně si hrabu na svým písečku :P

Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

mam bílé v tlačítkách a pod displejem klimatizace. Do osvětlení interieru jsem se ještě nepustil. Objednat je není problém.  Svítí to lépe a barva je stejná jako pozitronová přístrojovka. Jsou včetně patic a jen se vymnění.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline morfes

Pod displejem klimatizace? To vypadá jak? to musí být hezké ^_^ pod tlačítka klimošky bych si je dal klidně taky, páč to nějak nesvítí...no a jestli říkáš, že není problém s tím osvětlením interiéru! Kolik tam tak může být žárovek? 3(4) v tom hlavní světle a po jedné u zadních dveří...nebo ne?
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Drak

zaleží jaké provedení vnitřní lampy máš, Většinou je jedna 31mm sulfidka pro každé světlo(jedna pro vnitřní osvětlení a po jedné do každé čtecí lapičky) 
Zkusím udělat fotky jak to vypadá podsvětlené LED 
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)