GalantWeb

barvy flipflop ve spreji

Offline smalldog

Zdárek!Nemáte nekdo zkušenost s flipflop barvama ve spreji?Zkoušel jsem to,ale výsledek nic moc.


Offline johny11

Zdárek!Nemáte nekdo zkušenost s flipflop barvama ve spreji?Zkoušel jsem to,ale výsledek nic moc.
Ajak jsi to zkoušel?Jak jsi nanášel?Kolik vrstev?Dával jsi přes to lak?Kolik vrstev?A jaký? Ve spreji?Jen se ptám,abych mohl když tak odpovědět  ^_^


Offline smalldog

Jo tak to bude problém už si to moc nepamatuju bylo to cca před rokem.No postup byl asi tak.Na plast sem stříkl základ pro plast,na něj základovku na to metlu,a pak ve spreji tu flipflopku.Po každym nástřiku jsem to nechal zaschnou.Postupně sem se propracoval asi tak cca 3 vrstvy flipflop.Pak jsem to ještě zkusil přeláknout.Efekt to trošku dělá,ale není to podle mejch představ.No hlavně by mě zajímalo jakej je správnej postup.Chtěl bych si totiž udělat model auta v flipflop barvě a tam zas těch šancí na zbroušení a znova přestříkání moc není.


Offline johny11

Zdarec,tak postup je popsaný zhruba tady: http://www.galantweb.com/smforum/index.php?topic=2283.15

Ale píšeš,že po každým nástřiku jsi to nechal zaschnout,to je možná ten problém,lakování týhle barvy je naprosto stejné jako když lakuješ klas. metalízu.Barvu nemůžeš nechat úplně zaschnout,protože každá další vrstva se musí spojit s tou předchozí.Pokud to neuděláš,tak ti vzniká krupicový povrch a pak zaniká efekt tý barvy,stejné je to u metalízy.Doporučuji si přečíst výše uvedené téma "lakování" Tato barva se vždy musí přelakovat bezbarvým lakem  ^_^


Offline smalldog

Tak jsem to proštudoval.Prubnu to nejdřív na něčem nazkoušku a když se to nepodaří tak na to kašlu.Ty výzkumi lezou dost do peněz,ale jinak se to asi naučit nedá.Zatím dík


Offline johny11


Offline smalldog

Teď bych kecal,ale něco kolem 200,-ta malá .Až jí budu kupovat když hodim aktualní cenu.


Offline johny11

Teď bych kecal,ale něco kolem 200,-ta malá .Až jí budu kupovat když hodim aktualní cenu.
Tak to zase není tak hrozný.Ale myslím si,že ty barvy ve spreji stojí všechny za ho.... Pokud si nenecháš namíchat požadovaný odstín někde v lakovně.Obsahují poměrně dost veliké množství ředidla,což zapříčiní dost špatnou krivost a ztratí to i podle mě ve tvém případě efekt té barvy. :mellow: