GalantWeb

Galant na LPG

Offline vlastimil.brezina

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 7
Prosím, má někdo z Vás originál LPG od firmy VIALLE? Rád bych se s ním podělil o zkušenosti z provozu nebo příp. oprav. Momentálně řeším problém ideálních svíček pro LPG na Galanta 2.0, r.v. 1998, 100 kw. Neporadíte někdo?[color=navy


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Pan Pepe tady na webu má taky LPG, a myslím, že jezdí na nějaký NGK platinum...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Pepe

Zdravím Vás pánové . Otázku svíček jsem neřešil ,protože 2,5 l má předepsané platinum -a jestli  NGK nebo Denso je jedno. Vyber ideální svíce pro 2.0l amáš vyhráno. Nevim o nikom kdo řešil svíce pro LPG separátně . -_- NGK   BKR6E11  ,    Denso    K20PR-U11  :undecided:
Galerie členů GalantWebu > pepe > Moje Mitsubishi
« Poslední změna: 01.07.2009 - 21:17:57 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepper

Zdravím tě ... mám LPG a už jsem na něm nalítal 100.000 km ... jezdím na ty Iridiový svíčky doporučené jako originál - měním je v intervalu jako při provoze na benzín. Vykašli se na "speciální" svíčky určené pro LPG - mají životnost pouze cca 10.000 km a často u nich mechanicky odchází jiskřiště - rozpadá se. Ve své 2,5 V6 mám LPG se sekvenčním vstřikem, Magic. Maximální spokojenost, žádné problémy - dokonce např. i filtr u LPG, který se má měnit co cca 15-30 tKm mi vydržel 100tKm - byl nezanesený a zcela OK, nechal jsem ho preventivně vyměnit.


Offline ada4

K těm "speciálním" LPG svíčkám se musím přidat. Doma na starým autě s LPG nám tyhle nevydržely taky víc než 10.000 km. Jakékoliv jiné vydržely víc. Jezdili jsme na přímou specifikaci motoru a byl klid.
1995 Galant 2.0 V6-24


Offline Pitris985

zdravím. chtěl bych se zeptat, kde a za kolik si pánové nechali namontovat plyn. uvažuji o tom taky ale nevím pořádně kam zajet(zatim sem to nijak moc nezjišťoval). díky za radu a info a doufám že tohle někdo najde. je tu už nějakou dobu pusto :D


Offline Pepe

zdravím. chtěl bych se zeptat, kde a za kolik si pánové nechali namontovat plyn. uvažuji o tom taky ale nevím pořádně kam zajet(zatim sem to nijak moc nezjišťoval). díky za radu a info a doufám že tohle někdo najde. je tu už nějakou dobu pusto :D
Někdy pusto - někdy HUSTO !  Stačí napsat do vyhledávače - lpg přestavba- a můžeš vybírat .
 TC 101 , Neptun Harfa .................. hledej ve svém okolí . :laugh: :laugh: :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepper

zdravím. chtěl bych se zeptat, kde a za kolik si pánové nechali namontovat plyn. uvažuji o tom taky ale nevím pořádně kam zajet(zatim sem to nijak moc nezjišťoval). díky za radu a info a doufám že tohle někdo najde. je tu už nějakou dobu pusto :D

Souhlas s Pepem ... je toho mraky, záleží na tom, zda preferuješ kvalitu, cenu a nebo vzdálenost. Vybrat si je z čeho. Nebál bych se i soukromníků, pokud jsou to i současně revizáci na přestavby LPG. Ještě jeden tip - do žraloka se ti vejde místo rezervy toroid 65 litrů - tankovat půjde na cca 50-55 litrů - dle čerpací stanice, kolik ti tam natlačí. Ústí LPG lze umístit i pod víčko nádrže, vedle hrdla benzínu.


Offline Pitris985

a vy ste si to nechávali dělat kde? já myslim že pro mě by to bylo nejblíž v praze. jsem z rakovníka.


Offline Pistique

Aka je najlacnejsia alternativa na sekvencny splynovac, kludne aj bez papierov. Pod 1000 EUR som este nenasiel. Mal by niekto nejky dobry typ?  :mellow:
Mitsubishi Galant 2.4 GDI 99


Offline Pepe

Aka je najlacnejsia alternativa na sekvencny splynovac, kludne aj bez papierov. Pod 1000 EUR som este nenasiel. Mal by niekto nejky dobry typ?  :mellow:
Alternativa na sekvenční vstřiky LPG neni . Jedině vymontovat na vrakáči-jestli tam bude- jinak
 to je 1 000,-Euro -  ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline johny11

a vy ste si to nechávali dělat kde? já myslim že pro mě by to bylo nejblíž v praze. jsem z rakovníka.
Ahoj,jsem taky z Rakovníka,ptal jsi se v Lubný?


Offline Pitris985


Offline LivArt

Nemáte někdo z plynařů zkušenosti s LPG z čerpaček Tank ONO? Jde mi hlavně o to, abych tam nenatankoval nějakej humus (jako se mi to povedlo u jedné lokální čerpačky z Žamberka). Ten cenový rozdíl začíná být u mě už docela zajímavý (15.90 proti 17.90 a 18.50) i při nutnosti dojezdu asi 20km.


Offline Pepe

Neřeš čerpací stanice ale jejich dodavatele -- Lukoil , Vitogas, Flaga, u jiných dodavatelů je problém s vodou . -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Zdoter

Nejakou malou zkusenost s nim mam. Na galim asi 2000 litru  :angel: a na skodovkach asi tak dvakrat tolik a nikdy se mi nic neucpalo,nezaneslo ani nic podobneho. Takze bych se niceho nebal.
Mitsubishi galant kombi 98 2.0 100kw
Bumba mi to LPG


Offline BlackJack

Tak jsem se zase upevnil v myšlence nacpat do auta LPG, protože 36Kč za benzín je hoodně !!!

Co ventily - vydrží to?
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Na Galantu je nalítáno 90 000 km s LPG a no problem. Vodu jsem zmiňoval jen proto , že při 2. revizi našli rez ve filtru kapalné fáze . Jediný díl který se odporoučel, byl splynovač - 2500,-kč . 
S ventilama není problém ale některé jap. motory mají problém se sedlama ventilů, proto se do sání přidává Flash Lube , aby neklepali ventily .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline LivArt

Já mám teda jen asi 30k km. Ventily mi seřizoval kámoš, když měnil těsnění pod hlavou. Moc vůle tam sice nebyly, ale po těch statisících kilometrech bez seřizování ještě docela zázrak a neslyšel jsem klepání. Uvidím, až se v tom zas bude potřeba šťourat, jak to bude vypadat.


Offline Hoody

Mám takovej blbej dotaz, používá galant vícebodové vstřikování, nebo sekvenční?
Zkoumám, kolik by stála přestavba a rozdíl je cca 10000,-
Na kolik vyšla přestavba Vás? A můžete doporučit nějaký servis? (nejlíp u Prahy  :mellow: )
jezdím za LPG ;)