GalantWeb

Dobíjení

Host · 9 · 4055

Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
neodešel spíš regulátor dobíjení?


Offline Drak

Nejspis odešly diody. Regulator žádnej nehledej, není tam :-)

Tady si stáhni schéma
http://www.galantweb.com/index.php?ind=dow...ry_view&iden=36
« Poslední změna: 31.08.2005 - 19:25:07 od Drak »
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
No to teda zírám. čím je tedy řízeno výstupní napětí alternátoru?


Offline damiens

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 142
Nevím,jaký je to rok auta,ale 89-92 regulátory jsou přímo v altíku a diody jsou tam také.Už mi jeden kdysi odešel.Úplně regulátor umřel.Oprava stojí okolo 2500,- ve značkovém servisu a o málo míň v kůlně.Ty regulátory jsou docela drahé.Dioda sama osobě nedokáže regulovat buzení kotvy altíku.Je to patrné,když při bežícím motoru pustíš světla malinko se na chvilku zvýší otáčky.To je práce regulátoru. Němci je mají montované tak,že se nemusí altík demontovat,ale je zastrčen na konektoru.Japonci jsou jiného názoru. :D  
Vlasta Pardubice+Aš

Galant 2.0 V6 24V 1995


Offline damiens

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 142
jednoznačně regulátor
Vlasta Pardubice+Aš

Galant 2.0 V6 24V 1995


Venda ST

  • Host
Toje hezký ale proč mi nesvítí kontrolka dobíjení při zapnutem klíčku?I když jsem připojil jiný altík který bohužel nemůžu namontovat protože má jinou rozteč Úchitů.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no myslel jsem si to, bez regulátoru to fungovat prostě nemůže.  K tý kontrolce, funguje to tak, že jeden pól žárovky je na plus a druhý vede k alternátoru. Pokud stojí nebo nefunguje prochází proud skrze něj na kostru a žárovka svítí. Pokud dává alternátor napětí, tak máš vlastně na obou stranách žárovky plus a tudíž nemůže nikudy procházet proud -> žárovka nesvítí.
Pokud je alternátor v háji může se stát, že není průchozí a ta žárovka tedy nemá koststru a nesvítí.  


Offline damiens

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 142
Klidně může být prasklá žárovka.Dej prověřit ten altík,závada bude určitě v něm.
Vlasta Pardubice+Aš

Galant 2.0 V6 24V 1995