GalantWeb

Zhodnoťe fundovaně stav mého vozu.

Offline Majk MG

našim jsem nechal dotáhnout pežota z Německa .... 2003 najeto 79 tisíc km ... byl v top stavu , údajně po 1. majiteli , stav tomu odpovídal neponičené ni neklepalo nevrzalo ...auto bez investic .
Bavil jsem se s tím chlapíkem o to auto dovezl a říkal že za 16 let o vozí auta z D se mu nestalo že by něco klepalo nebo bylo zhnilého ... i když auto prodal do Česka majitel se už neozval s tím že by byl nějaký problém ...prostě němci se o ty auta starají a nepřechovávají žádné zhnilotiny a vraky ... ani na vrakáčích u nic není velký výběr protože není zájem o díly na staré vozy ...


Offline Banung

Mě by hlavně zajímalo, jak jsou na tom ty malé německé (turecké) bazary.
Také stáčejí tachometry,nebo to různě lepí?

Kdysi dávno jsem v takovýchto bazarech pár aut kopil. Jenže to byly auta do 200E. Tam to člověk moc neřešil...


Offline Banung

Tak započala rekonstrukce mého vozu.
Po zvednutí v dílně nebyl stav zas tak tragický. Bouda je v pohodě, až na jedno místo u prahu.
Opravil jsem přední nápravu (výměna ramene, tyček řízení, brzd atd.)
Zadní náprava je hnusně ohnilá a tak jí vyměnim pro klid duše celou.
Pak se vrhnu na zadní lemy a LPG.

Chtěl bych si něco i udělat sám.
Existuje nějaký "Jak na to?" Manuál?


Offline Pepe

Jediné co tu je , je Workshop manual a ten by ti měl stačit .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Banung

Budu přispívat do vlákna http://www.galantweb.com/index.php/topic,3479.0.html protože asi nemá smysl zasírat obě vlákna diskuzí o jednom autě.


Offline Banung

Ahoj,
po delší době se opět hlásím. Snad se alespoň někdo pobaví tím co napíšu.
Galanta jsem nakonec prodal, samozřejmě se ztrátou. Jestli jsem udělal dobře, nebo ne, je otázka páč pak jsem si nasral do bot ještě víc. Koupil jsem accorda I-CDTi. Auto fakt pěkné (i zespodu) ale začal se srát motor. Nejdřív nákladná oprava a pak 500 km po opravě totální KO motoru.  ](-: Servis v tom byl samozřejmě nevinně. Následovala koupě starého motoru a nedůvěra k autu.

Po této zkušenosti se ve mě cosi zlomilo a poprvé v životě jsem začal pátrat mezi novými auty. Mladá furt chtěla něco velkého v kombíku. Rozpočty ale byly napjaté a na splátky auto nechci.
Projel jsem se pár autama, z nich většina byla úplně o ničem, nebo spíš tragická. Jak také jinak po galantíkovi, že :)

Pak jsem si všiml Lancera za krásných 299tis. Nebyl to sice kombík, ale kufr byl docela velký a auto uvnitř prostorné. Protože jsem nové auto ještě nekupoval, tak jsem si nákup představoval, tak že řeknu, že chci tuto výbavu s touto barvou a druhý den odjíždím. Ovšem Lancer bylo nedostatkové zboží :)) Tak jsem ho musel objednat z Japonska.

Lancera mám pár dní doma a zatím velká spokojenost. Je to takové jednoduché auto. Startování klíčkem, minimum cool ekofičur a zdá se, že velmi povedený motor 1,6 Mivec. Ještě je to Euro 5tka. Je tam pár fičur z větších kombíků co se mi líbí. Např. dvojtá podlaha v kurfu, sklopení opěradel páčkou z kufru, světýlko pro zadní sedačky. Základní výbava mi úplně vyhovuje. Tempomat bohužel není v žádné výbavě. Snad se bude dát domontovat.

Lancřík málem neprošel kočárkovým testem, ale nakonec jsme kočárek naskládali do kufru bez složení zadních sedaček. Uff, to by byl zase pojeb...
Motor se mi moc líbí, a pocitově jede lépe než silnější 1,6 v Aurisu. Na to že je úplně sirovej, tak se dostávám pod 6l počítačových a to rozhodně nepatřím mezi pomalé jezdce.

Auto hezky sedí na silnici a vůbec se příjemně řídí. Výkon bych samozeřejmě uvítal větší ale na normální předjíždění to stačí.

Mitsubishi je snad jediná automobilka co udává křivky výkonu, momentu a spotřeby. Pro ostatní už je motor taková nedůležitá součást. Mnohem důležitější je, jestli se dá připojit IPhone. Ach jo... ](-:

Až bude čas, tak se budu věnovat preventivní ochraně proti korozi.
Mitsubishi se nyní zaměřuje na SUVčka a Lancer má údajně končit. škoda.  Kéž by udělali nějakého jednoduchého kombíka s touto technologií motoru. To bych pro něj hnedka běžel.

Říká se, že auto je nejblbější investice. Já to nyní vidím tak, že vzhledem k tomu, že nová auta jsou stále horší (ale i levná) Tak se vyplatí koupit si něco co (snad) vydřží do té doby, než tahle debilní ekologická mánie a šetření automobilek na nepravém místě skončí.
Lancer je tedy dle mého názoru dobrá investice :)
« Poslední změna: 04.10.2015 - 12:50:48 od Banung »


Offline Sir Dag

Nový Lancer je velmi povedené auto, dle mého názoru. Spolehlivé motory, výbava zajímavá, bezpečnost v crash testech, ovšem i co se týče poruchovosti tak se řadí mezi nejlepší. Já osobně kdybych si měl koupit novější auto, tak bych koupil Lancera též. Ovšem asi dva roky jetého, z důvodu financí :(
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Banung

No tak když se podíváš na ceny jetých a nových, tak to už bych si nato snad i půjčil...
Ono podle mě půjde i o to, jak se kdo k autu choval. Takže auto může mít sice 80 tkm, ale může být zhuntované. To platí zejména u moderních nafťáků, kdy při vytáčení za studena a podobných vylomenínách ti odejdou vstřiky ještě před 100tkm.
Takže nové auto, ke kterému se budu chovat hezky, snad vydrží. Prosíííím  :angel:


Offline Pepe

Doufám , že po ukončení výroby Galantů a Lancerů zůstane v programu něco zajímavé s benzinovým motorem .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Tak to jsi natom jako já. Po galantu sem přešel na Lancera 1.6 sportback. Oproti galantu trochu zklamání co se zpracování týče, ale jinak můžu vyzdvihnout super podvozek, řízení a motor  :mellow:


Offline tomasssr

Banung: Já právě sháním Accorda 7g. chtěl bych 2.4 ale těžko se shání, tak koukám i po 2.2 Ctdi, co konkrétně ti ten motor zničilo? Už jsem dva projížděl a na diesla mi přišel takovej přívětivej, má rád otáčky a po zahřátí krásně tichej a klidnej (na diesela).  :undecided:
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline Banung

Banung: Já právě sháním Accorda 7g. chtěl bych 2.4 ale těžko se shání, tak koukám i po 2.2 Ctdi, co konkrétně ti ten motor zničilo? Už jsem dva projížděl a na diesla mi přišel takovej přívětivej, má rád otáčky a po zahřátí krásně tichej a klidnej (na diesela).  :undecided:
Tak to popravdě nevim, nevěděli to ani v tom servisu. Asi už byl nějakej načatej, nicméně na jízdě to do poslední chvíle nebylo znát... Když Accorda, tak benzín...
P.S. můžu ti prodat svýho, ještě ho mám. Teď je všechno opravený, ale já už z něj nemám radost a nevěřím mu...


Offline Werewolf66

Tak schválně, kolik by si za accorda chtěl :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!