GalantWeb

Záhadný zvuk ?....

Offline Charlie

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 8
Zdravím dobrý den, před pár dny sem se vyhýbal jednomu dydáčkovi v audince a vymetl sem hlubší kanal a nastala celkem solidní rána...ale po odjetí asi 50m sem zastavil a podíval se zda je všechno vpohodě... zjistil sem jenom ztrátu zavaží na kole ale to už je tam z5... každopádně  jsem ještě nedokazal přesně určit situaci kdy, zda za studena při volnoběhu až se motor zahřeje při brždění při akceleraci prostě se to děje absolutně nahodně jde za jizdy slyšet krátké (2s) jakoby zasyčení a zdá se mě že to jde z právé strany někde u motoru prolézal sem to ale nic sem nenašel... chtěl sem se vás zeptat zda-li nemáte podobnou zkušenost případně co se asi mohlo stát. r.v.98  2.5 V6 žralok. Všem vám děkuju za odpověd.  -_-


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
To teda nevím,co by to mohlo dělat,snad Dag,Trewor,Pepe nebo Drak na něco přijdou.

Odesláno z mého GT-I9195I pomocí Tapatalk

« Poslední změna: 24.02.2016 - 20:45:45 od Rob »


Offline Sir Dag

jo..tohle přesně znám..znám to..ovšem né u žraloka, ale u renaulta megan (1 serie).
Samovolně začlo syčet kdesi mezi motorem a řidičem. Jako by syčel průduch na ofuk okna. Každopádně jak to dopadlo..
Auto s tím jezdí už tři roky :D

Na závěr jen dodám..Pepe má úžasnou radu: neexistuje závada kterou by nevyřešila správná úroveň autorádia :D :D
Můj poznatek..má krutou pravdu :D :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Na pravé straně je klima , altík a servopumpa . Vše lze zkontrolovat při běžícím motoru , zapnuté klimě , zapnou - vypnout světla, nebo to může být přepad z chladiče do nádržky  . Píšeš náhodně - náhodně se nic neděje , vše souvisí se vším . Nepíšeš jestli si zapnul klimu , šlápl na brzdu- posilovač má prasklou hadičku od sání .............. sedíš na levé straně auta a slyšíš 2s z pravé strany . Na pravé straně též může klepnout kulák ramena . Mám štěstí , že veškerý sykot už díky bruskám neslyším . Proto doporučuji co napsal Sir Dag - VOLUME FULL  a 2s neexistují . Jestli jsi pražák nebo z blízkého okolí , přijeď .   :mellow:A hlavně si prosím , doplňte profil , ať víme, kde se členové přibližně nacházejí .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Možná to fakt souvisí s přelitím nějaké kapaliny při brždění?


Offline Pepe

Předpokládám , že předjížděl a levým kolem vymetl kanál  ( může dojít k poškození ramen) a na pravé straně se cosi uvolnilo.  :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Kdo ví,třeba je to jen ochranný plech kotouče? :undecided:


Offline Sir Dag

Zdravím..takže je půl páté ráno..venku MÍNUS 2 stupně a já autem najíždím na nájezdy.. Jsem po noční a hold dělám co umím. Tak, aby jsi někdo nemyslel, že se nesnažím, protože když to neudělám teď..tak odpo určitě ne a nejdřív bych se na to podíval až tak za měsíc.. a to ještě možná..každopádně..
Mám tu galíka..spadl do škarpy, prorazila se olejová vana. Nějaký olej tam byl a tak jsem nastartoval a popojel zhruba půl kilometru. Auto odstavil a hajalo..a čekalo...Pak se sehnala olejová vana. Vyměnila se olejová vana, dalo nové těsnění na výfuk u svodů a bylo to...
Ovšem co čert nechtěl auto při volnoběhu má tendenci jako by zhasnout, ale neuděláto..rozsvicuje se kontrolka chyba motoru a chyba mazání oleje. Když sešlápnu plyn tak se ozve super príma zvuk..A rovnou podotýkám..vlnovec to není. respektive od něj se ten zvuk neline.. Sundal jsem si krytku která je na převodovce a díval jsem se na setrvák. Zvuk se line jakoby od něj nebo od svodů. Ovšem pokud by něco drhlo motor, odpovídalo by to tomu zvuku. navíc by to odpovídalo tomu, že při volnoběhu chce motor jakoby zhasnout a ukazuje kontrolky. Při sešlápnutí se ozve ošklivý zvuk, ale kontrolky zhasnou. Paradoxně. Po opravě nebyl žádný ošklivý zvuk slyšet, ale ty kontrolky se ukazovali. Pepe měl podezření na ten krycí plech..ovšem to by dělal zvuk už od začátku..navíc teď jsem ho sundal a stejnak to dělá...co by to teda mohlo být.. Jaká souvislost to může být.. kontrolky a zvuk...přitom nejdřív byli kontrolky, zvuk žádný..ten přišel až po ujetí cca 10km a teď to tak je..
Jinak souvisí to s otáčkami motoru, nikoli s rychlostí....při jízdě 80km se zařazeným neutrálem nic..při sešlápnutí toto..Vyřazíno, stojím na místě, šlápneš na ply a opět..toto..sami poslechněte
Každopádně zvuk jsem přidal jako odkaz tak jsem zvědav co poradíte..protože já opravdu nevím
http://testog.beemee.cz/Hlas015.mp3
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Filda223

no ...  ](-: takže abych to pochopil ten zvuk se line pouze v případě že máš vyřazenou rychlost ... když jedeš s kvaltem tak to ten zvuk nedělá (i když přidáš plyn) ?
I´m way to exhausted.


Offline Trewor

No ty kjavičko to je teda zvuk. :o
Začal bych vyblikáním chybovejch kódů. Ať víme jakou chybu motoru to detekuje.
S tím co se stalo mě napadá olejový čerpadlo. Mrkni na olej jestli v něm nejsou třpitky - částečky kovu.

Když tak bych se mohl stavit dneska, čtvrtek, pátek klidně i na noc nebo o víkendu.

Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Pepe

Přivezte to do Letňan a pak se domluvíme kdo a kdy .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

odhadem když ti klesnou otáčky tak, že se ti rozsvítí mazání a chyba motoru a ještě to ma zvuk jako kolíček v drátech dětskýho kola, by to mohl být ohnutý a nebo nějak zkřivený plech u snímače otáček na klice.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Nestraš Draku , tak daleko jsem v motoru nebyl , měnil jsem jen vanu a olej .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

tak pak ještě podobný zvuk může dělat sací koš o kliku :) stačí když se trochu ohne na tom plišku co ho drží :)
Ještě jedna otázka, ta vana byla z vnitřní strany uplně stejná včetně přepážek?
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

Vana je stejná a tenhle zvuk to začalo vydávat až po ujetí cca 10 km. Až to bude u mne , napíšu ti ,Draku.

Zní mi to jako ložisko kladky.........
« Poslední změna: 08.11.2016 - 16:47:55 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Proč ? Co by upadlo ze sacího koše ? Ten je držen 2 šrouby M8 . :lipsread:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Když upadne sací koš , tak padne do vany , do oleje a nebude to znít jako ložisko nasucho s větší vůlí .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206