GalantWeb

Kola v záběru

Offline mates_lancer

Ahoj dneska jsem zapadl do sněhu a při záběru se točilo jen pravé kolo přední nápravy. Zjistil to kámoš, když se mě snažil pomoct. Auto nemělo záběr. Je to vážná závada? Díky
« Poslední změna: 03.02.2010 - 16:05:44 od mates_lancer »


Offline Jindřišák

Viz diferenciál na wikipedii. Hlavně pasáž:
"Provozní nevýhoda
Pokud se jedno z kol nápravy dotýká povrchu podkladu s nízkým koeficientem tření (např. led nebo i voda, jemný štěrk, prach) a druhé kolo nápravy se dotýká podkladu s vyšším třecím koeficientem (např. asfalt, beton), dojde při rozjedu k situaci, že kolo "na ledě" se začne protáčet a kolo "na asfaltu" zůstane stát. Rozjezd vozidla v tomto případě je komplikovaný nebo až nemožný."
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Normální funkce diferenciálu bez uzávěru nebo svornosti... Jedno kolo stojí a druhý se protáčí...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline mates_lancer

Kluci dík! To je dobře. Přiznám se, že jsem měl předtím Mitsubishi lancer gti a ten měl asi záběr 4*4, tak tam to bylo asi jinak, teď mám A6 a vzpomínám na mišáka.. Btw. Nevíte někdo o nějakém šikovném mechanikovi v Praze, který když vidí docela luxusní auto, tak se chová přesto pořád solidně?
« Poslední změna: 03.02.2010 - 16:29:36 od mates_lancer »


Offline Rafik

to je normální... stejně jako když ve smyku přidáš plyn.. obvykle se točí jen to kolo, na kterém je menší váha auta
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Kluci dík! To je dobře. Přiznám se, že jsem měl předtím Mitsubishi lancer gti a ten měl asi záběr 4*4, tak tam to bylo asi jinak, teď mám A6 a vzpomínám na mišáka.. Btw. Nevíte někdo o nějakém šikovném mechanikovi v Praze, který když vidí docela luxusní auto, tak se chová přesto pořád solidně?

Lancer GTi byl taky FWD, předohrab... Nikdy se AWD nedělal.. Obyč lancer se AWD dělal..
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline morfes

Občas bych uvítal uzávěrku diferenciálu...v tomhle marastu by se hodila.

OT: No to koukám, když někdo o svém autě řekne, že to byla ASI 4*4 :o :o :o
To nevíš v čem jezdíš?
A taky koukám co za řidiče jezdí po silnicích, když ani neví základní věci (soráč, ale to bych čekal u blondýny)...co jsi tam měl prosím tě za kamaráda, když ani ten to neví??? :lipsread:
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Občas bych uvítal uzávěrku diferenciálu...v tomhle marastu by se hodila.

OT: No to koukám, když někdo o svém autě řekne, že to byla ASI 4*4 :o :o :o
To nevíš v čem jezdíš?
A taky koukám co za řidiče jezdí po silnicích, když ani neví základní věci (soráč, ale to bych čekal u blondýny)...co jsi tam měl prosím tě za kamaráda, když ani ten to neví??? :lipsread:
:D :D :D  bereš mi to z huby  :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: Na druhou stranu, jistě zná zase jiné věci o kterých víme prd mi. Třebas je mates_lancer chemik
« Poslední změna: 03.02.2010 - 18:36:51 od Radous »
Radouš


Offline mates_lancer

Hele díky za rady kluci. Ten kámoš je chemik, to máte pravdu :D A já se věnuju taky humanitním věcem  -_- Já vím, že to zní absurdně, ale třeba většina mých kolegů nemá ani tušení co to diferenciál je :)


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Jsou i tací co neví že se má měnit olej v motoru a do servisu přijedou až s nějakou závadou. Takových už jsem viděl móóóc a nebudete věřit když vám řeknu že k mazání motoru bohatě stačí 0.7L oleje a ten byl ještě minimálně 3krát přetočenej. Měl hustotu skoro jako gel. Podotýkám že to auto stále jezdí
Radouš