GalantWeb

Plnící hrdlo na lpg

Offline elkappi

Zdravím dneska jsem si všiml že ta kulička v plnícím hrdle je nějak zapadla ale plyn neutíká (je tam plná nádrž) můžu to plnící hrdlo sundat aniž by mi utekl plyn a jakto že neutíká?
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

 Proč to chceš demontovat ? Na nádrži je ventil ze zpětnou klapkou , aby v případě poruchy plnící trubky nebo kuličky ve ventilku neutíkal LPG z nádrže .   A co to těsnění u filtru oleje ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

Přísahala bych že ráno byla ta kulička nahoře po tankování to trošku utíkalo, po chvilce to přestalo a odpoledne koukám že ta kulička je dole. Pokud chápu dobře kuličku drží na hoře tlak v trubce který mi utekl a proto je dole, půjde pak natankovat nebo to musím vyměnit. A to těsnění musím sundat filtr a ten chladič oleje a zkusit jestli nepouští vodu do oleje, nějak mi ta voda mizí a nevím jestli jde do motoru nebo utíká tím zkřížením plynu a vody(ty hadice se tváří dost forově). Nabral jsem si docela sousto příští měsíc technická, zadní ramena tlumiče uložení. Jak řekl kámoš Ty jsi galantovej srdcař. Já: přece jsem jsem ho tam nemohl nechat schnít. :D
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

Natankuješ normálně , ale chtělo by to kontrolu a případné dotažení spoje (pod ventilkem) - proč to utíká . Chladič , o kterém se bavíme , je na chladící kapalinu - chladí nebo ohřívá olej , který proudí z a do filtru . Voda ti může utíkat kolem spojů za motorem, kde vložili T-kusy pro odběr kapaliny pro ohřev reduktoru LPG a též u nebo v reduktoru . Záleží na jeho stáří , protože uvnitř je gumová membrána , která odděluje LPG a vodu .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

jsem si jistý že to utíká okolo té kuličky bylo to vidět okem asi nějaká nečistota.
Galant navždy a FTO


Offline Pepe

To neřeš , u mého vozu kulička při tankování lítala jako když střílíš ze samopalu a výměna stála 1400 kč  ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline elkappi

ty krávo do auta co stálo 9000 plnící hrdlo za 1400  ](-: ](-: ](-: nejspíš to nejde udělat doma :D
Galant navždy a FTO