GalantWeb

Offline Jindřišák

Mám na vás takový sebevzdělávací dotaz. Nedavno se mi rozsvítila dvě jízdy po sobě kontrolka ABS a i když pak po opětovným nastartování zhasla, měl sem pocit, že ABS nefunguje. Nedalo mi to, tak jsem si pod to trochu nešikovně v tom sněhu lehnul, že mrknu, jestli nejsou nečistoty v těch zubatejch kolečkách na kolech. Nic sem nevykoumal, abs už zase funguje, ale na předních kolech sem ty kolečka nenašel, hledal jsem špatně? Je tam přece náboj ne? Nebo je to přímo na tom náboji? Mám pocit, že jsem to tak u některých aut viděl. Nebo není to nějak propojený s rychloměrem v převodovce?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Mám na vás takový sebevzdělávací dotaz. Nedavno se mi rozsvítila dvě jízdy po sobě kontrolka ABS a i když pak po opětovným nastartování zhasla, měl sem pocit, že ABS nefunguje. Nedalo mi to, tak jsem si pod to trochu nešikovně v tom sněhu lehnul, že mrknu, jestli nejsou nečistoty v těch zubatejch kolečkách na kolech. Nic sem nevykoumal, abs už zase funguje, ale na předních kolech sem ty kolečka nenašel, hledal jsem špatně? Je tam přece náboj ne? Nebo je to přímo na tom náboji? Mám pocit, že jsem to tak u některých aut viděl. Nebo není to nějak propojený s rychloměrem v převodovce?
Kroužek je myslím na kloubu  ^_^


Offline Jindřišák

Tak jsem svého myšáka podcenil. Zase svítí ABS po sešlápnutí brzdy za jízdy.. a pak už zůstane svítit. Nemůže to být tou nemožně nízkou teplotou?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Ahoj,co senzory,koukal jsi na ně?Můžou být zasviněný vodou a bordelem,který v tomhle posr. počasí na silnicích je.Taky se tam mohl udělat třeba kus ledu.Ještě bych zkontroloval přívodní kabely k jednotlivým senzorům.Měl jsem obdobný problém u Ford Galexe,ten měl totálně zaoxidovaný kabely v konektoru u nápravy,lezl jsem kolem toho celej den než jsem na to přišel :anz:


Offline Jindřišák

Asi to tak nechám a počkám až roztaje sníh, v tomhle počasí mě tam nikdo nevyžene. Nejspíš se tam dostala nějaká nečistota, nebo je někde špatný kontakt, ale v té zimě něco spravovat...
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Asi to tak nechám a počkám až roztaje sníh, v tomhle počasí mě tam nikdo nevyžene. Nejspíš se tam dostala nějaká nečistota, nebo je někde špatný kontakt, ale v té zimě něco spravovat...
jj,to znám,taky mě ta zima už sere  :mellow:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Odvzdušnil jsem jen tak pro kontrolu levé přední kolo a rozsvítila se mi kontrolka ABS a už nechce zhasnout,co se tam mohlo stát?Kapaliny je tam dost.


Offline Drak

Pokud si jen klasick7m 3lap8n9m odvzdu3noval a ned2lal nic jin0ho, tak nejsp93 bublinka v samotnem ABS.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Takže ted bych měl odvzdušnit všechny kola?


Offline Drak

Všechny kola a než se bublina dostane třeba k pravemu zadnímu kolu, tak se trochu našlapeš :)
Ale taky třeba se mohl přerušit kabel od snímače a nebo něco podobného na ABS.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Eště ke všemu se mi asi díky rádiu vybila baterka, takže dneska asi nic nepořeším ...mám to odvzdušnovat při nastartovanym motoru?


Offline koty

ne vyplí motor úplně nic nezapínej,jeden šlape na brzdu a druhý povoluje odvzdušňováky a hlídej si kapalinu v nádopce furt jí dolejvej a až bude téct jen kapalina bez bublin tak to zavři. -_-
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Jindřišák

No nevím, nemá se odvzdušnovat s běžícím motorem? Ja když odvzdušnoval bez motoru, tak to vždy zůstalo ještě zavzdušněny :undecided:
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline koty

nemá,vždycky bez nastartování,nikdy jsem nevyděl odvzdušňovat s nastartovaným motorem a nebo je na to mašina kde se místo víčka od nádobky dá uzávěr,našroubuje a zapojí na vzduch pak to tlačí tu brzdovku samo aniž by někdo šlapal na pedál a jen si otevírám a zavírám odvzdušňováky a má to i zásobník s kapalinou takže to udržuje hladinu ,jinak je to otázka 15 min. ,ale raději než začneš je lepší ty odvzdušňováky pořádně nastříkat vše možnym aby si je povolil než začneš odvzdušňovat -_-
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline koty

jinak myslím že bublina v potrubí ti nerosvítí ABS pokud tam máš bublinu tak ti bedál má pružit ,ale za odvzdušnění nic nedáš to je pravda bude chyba spíše někde ve snímači bych je pak i proměřil když budeš mít kola dole tak u žraloka jsou konektory na abs nad nadkolím v předu a vzadu nevím  :D a musíš naměřit nějakej odpor a nesmí tam být 1 jako nekonečno ,ten odpor by měl být přibližně stejný s ostatními čidly.
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak u žraloka je to fakt,jak píše Koty,potvrdil mi to Drak...cituji....u žraloka už se odvzdušnuje bez zapnutýho motoru a kontrolek. už ani nemá odvzdušnovaní na ABS a omezovači tlaku u zadních brzd.


Offline Drak

no ještě bych dodal, že je doporučeno brzdovku u všech systémů ABS měnit tlakově. Starý způsob našlapat a povolit je spíš nouzové řešeni :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline koty

jo tlakově drak má pravdu,je to nejlepší a kvalitní režim,dělám v autorizovaným servisu Nissan ,Mitsubishi a hyundai a tam ty brzdy furt šlapaj je pravda ještě si nikdo nestěžoval ,ale kolikrát jsem se ptal proč tam nemají tu mašinu na to ,dělají to jak kdyby to byly nějaký favority či co  :D to je ostuda v autorizovaném servisu  :roll:
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline Drak

tuším proč to nepoužívaj...ono totiž mitsu má víčko od brzdovky strašně velký a na ten tlakovej bazmek nemají redukci :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak kontrolka ABS mi po 3 dnech už zase zhasíná- sama od sebe,asi někde blbej dotyk.A ABS funguje.