GalantWeb

Přetěsnění klimy

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ta cena ujde, doufám, že na tom budu maximálně podobně.


Offline Pepe

Po mém zásahu ](-: v klimě nic nebylo, takže já platil plnou  i s olejem . :angel:  Běžná cena na doplnění je 700 , bez desinfekce a výměny pylfiltru .
« Poslední změna: 27.07.2012 - 21:59:46 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Dneska jsem byl s klimou, napojili to na skřínku na kolečkách, odsáli,naplnili/prý tam toho bylo málo/ ,nastartovali a klima nechladila, tak zkusili dole pod autem připojit+ natvrdo, jestli tam něco sepne a nic,pak vzali krabičku Bosch a napíchli pod volantem do zásuvky.Prý je v čudu kompresor,jenže mě to ještě včera spínalo a ted se už neroztočí ani sahara, ta jede pomalu/asi 100ot,pokud nezačne chladit motor.Tak jsem zaplatil pouze 600kč místo 999kč, který si tam normálně ůčtujou a jsem na tom ještě hůř.Je možný, že mi tou krabičkou rovnou znefunkčnili klimu?Zkusil jsem restart/odp. baterky/ a nic.Zkusil jsem pojistky v motoru a relé/vyndat,zandat/ a taky nic.Nevěřím, že to odešlo zrovna při plnění chladivem. Napadá vás něco? :evil:


Offline Drak

jestli ji naplnili, tak by mohla pomoc vyměna ovládání(jednu navíc mám, tak se to může zkusit) pak čidlo tlaku chladiva. nic jiného k ovládání tam není.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
JJ, zkusil bych to vyměnit,ale že se to celý podělalo při tom plnění?


Offline Drak

mohlo se třeba čidlo tlaku seknout. Na kompresoru je jen drát na ovládání spojky.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Elmag cívka je u mého kompresoru napájena právě přes spínač na na něm, protože kabel k ní přes segrovkou zajištěn spínač . A to je to , co jsem při plném tlaku otevřel --- ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak jsem na zahradě 2 hodiny seděl v nastartovaným autě a nic, teplota vody stále ručička uprostřed, ani 1 nenaskočily sahary, zkusil jsem teda přes diagnostiku zjistit kolik přesně je teplota vody ,bylo to 98,99,chvilkama 100 st.Je to normální, že ještě neseply sahary nebo to může mít souvislost s tou klimou, že najednou taky nenaběhnou sahary nebo je možný, že  mi sahary na motor dávno nejdou a chladilo se to klimou?


Offline Drak

oba ventilátory jsou ovládané bud jednotkou motoru a nebo jednotkou klimatizace, v případě manualní klimatizace jde informace ze spínače manualní klimy. Diagnostikou jdou ventilátory zpustit a tak otestovat jestli není špatná pojistka, relátko a nebo samotná jednotka ventilátorů ( to je ta hliníková krabice u motoru většího ventilátoru).
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No ta  moje diagnostika mě do klimy nepustí,asi se jí nelíbí can bus.Pokusím se sem dát report z diagnostiky, ale můj notas ty uložený data neumí přečíst. :evil:PS, při kolika stupních vody se má spínat sahara?


Offline Drak

no to právě nikde není uvedený při kolika stupních, ale testovat jednotku ventilátoru se má jen do 80°, tak usuzuju, že při vyších teplotách by měly ventilátory běžet na minimum otáček a pak se vzrůstající teplotou přepnout na maximální.
 evoscan umí i canbus kabel, tak jestli nemáš soft, tak ti ho můžu poslat.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Drak

aha, tak pak jedině že by ses stavil.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Stavim se kdykoli se ti to bude hodit.Třeba zítra jsem doma celý den,víkend taky.
« Poslední změna: 02.08.2012 - 19:00:08 od Rob »


Offline Drak

no jestli máš čas, tak můžeš i teď když není vedro :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Drak

njn, tak zítra odpoledne a nebo někdy příští týden.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak zítra odpol. v kolik? PS. oni v tom servisu byli náký zmatení, že jsem jim málem odjel i s tou krabičkou Bosch, co byla napíchlá v autě, je možný, že mi třeba neukončili program a ted to nejde?


Offline Drak

nejdřív po druhé hodině. S krabičkou to nebude mít nic společného, jakmile se vytáhne a přeruší komunikace, tak se jednotka vrátí do normálního režimu.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)