GalantWeb

Bodový systém, aneb bude na silnicích bezpečno?

Anketa

Souhlasíte se zavedením bodového systému?

ANO
15 (42.9%)
NE
20 (57.1%)

Celkem hlasovalo: 34

Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
Za pátek a víkend (14.-16.10.) zemřelo na českých silnicích 19 lidí. V pátek jich zahynulo pět, v sobotu 11 a v neděli tři. Tento víkend je tak zřejmě nejtragičtější za celý letošní rok. Celkem se za tyto tři dny stalo přes 1500 dopravních nehod. Vyplývá to ze statistik policejního prezidia.
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
hmm a to si myslíš že to bodový systém zlepší? To není v systému, to je v lidech


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
píšu tam snad něco takovýho????? holé konstatování.... :mellow:  
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Jenom malý dotaz, bodový systém bude platit pro všechny nebo "banda",která ho vymyslela to dodržovat nemusí. Viz Paroubek v Mošnově, jízda vprotisměru na Úřad vlády apod.Kázat vodu a sám pít víno na chudáky poddané musí být přísnost.Tak tomá být super. :omg:  
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
no připadá ti, že teď porušujou dopravní předpisy jenom členové vlády? tak to přece není....
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
To máš pravdu není, jde mi jen o to ,že by měli jít příkladem a zahodit svou povýšenost a aroganci. Spěcháme všichni, já jsem po zápase s Holandskem z Letné do Lažínek /u Moravských Budějovic/ jel 1 hodin a 22 minut asi 185 km :lipsealed:  
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Jako je to v podstatě věc každýho jak si jezdí, ale nemůže ohrožovat ostatní. To je to hlavní, co způsobuje problémy. To že se budeme neustále dívat na statistyky nám dvakrát moc nepomůže, každej si na to musí přijít sám. A souhlasím s jirkou ... když si pak člověk řekne, jaktože ten co mi káže sám to nedělá, proč bych to měl dělat já... takže politici by měli být trestáni mnohem víc, než obyčejní občané. A výmluvy ve stylu že někam spěchal jsou o ničem, protože systém v této zemi a režim vlády - nemají kam spěchat, protože jejich práce stoji za h... :angry:  


Guest

  • Host
tak nějak tomu nerozumím....nutně potřebuješ někoho, aby ti ukázal jak se máš chovat???...no co chceš teda přijít sám???jak???jako že přejedeš dva tři lidi a potom si řekneš tudy cesta nevede, tak jinak....vy tady furt debatujete o extrémech, že ten jel tam kde neměl a ten jel tak a tak rychle....já si myslím, že to všechno je o zkušenostech, toleranci a ohleduplnosti....myslím, že 90 % nehod vzniká absencí jedné z těchto tří podmínek...to je nepřiměřená rychlost, nedání přednosti v jízdě, nepřizbůsobení jízdy a nesprávná jízda.....já osobně vidím příčiny v nedostatečné výuce v autoškole, ve stále se zvyšujícím spěchu a tím i stresu a v nedostatečných postizích....vidím to v práci - sotva zaprší, třeba jen lehce, tak v praze naroste okamžitě počet nehod, ale třeba i 10x, nebo 15x....a to vůbec nemluvím o sněhu....jinak, já osobně jsem boural, a né jednou....nikdy jsem nikomu neublížil, ani nikoho nepoškodil...teda jenom sebe....a boural jsem jenom proto, že jsem to neuměl....prostě mě to nikdo nenaučil....zavzpomínejt e sami, co vás naučili v autoškole.....já vím, že správné parkování je důležité, ale pokud se vám to nepovede, tak na to asi neumřete, ale když se vám nepovede předjížděcí manévr..............koli ka z vás instruktor vysvětloval jak zvládnout nedotáčivý smyk, nebo co dělat, když nejde zastavit ve zledovatělém kopci....a ruku na srdce...zvládne to každý z vás? z Nás??? jen tak pro zajímavost? máte už zimní gumy? já se přiznám, mám je v garáži....a to už i mrzlo....no nic trochu mi ujela ruka a to jsem nenapsal ani polovinu toho co jsem napsat chtěl...prostě si myslím, že když autoškola vypustí do světa "řidiče", tak by měl umět zvládnout všechny nástrahy, který ho můžou potkat......třeba se někdy vrátím i k těm ostatním "podmínkám"....takže tak...


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
sorry...to je můj výtvor to před tímhle
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Pavel

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 109
Opět bych s tebou souhlasil. Teda až na tu autoškolu. Není v lidské moci a silách v 26 vyučovacích hodinách naučit člověka slušně jezdit ve městě, natož pak mimo město a už vůbec ne na sněhu či ledu. Manželka před měsícem Úspěšně složila zkoušky a pokud chci, aby někoho nezabila, budu jí minimálně rok sekundovat při všech jízdách. A to hovořím jen o "běžném" provozu. Když pominu fakt, že dálnici jako řidička nezažila, parkovat se neučili, my v noci nejezdíme, couvání se naučíte s manželem.... tak umí obstojně jezdit po městě a to ještě jenom s autem, které měli v autoškole. Když bych jí s tím co dneska umí pustil samotnou do provozu, můžu se rovnou shánět po cenách za kremaci. Faktem je, že švagrová byla hozena do vody, týdně pracovně najezdila i 1500 km, a po půl roce už jezdila docela slušně.
Netroufám si odhadnout, kdy se člověk po autoškole naučí předjíždět, jezdit po sněhu a náledí, zvládat smyky. Pro spoustu řidičů je dostatečnou zkouškou provoz ve větším městě v dopravní špičce. Bohužel.
 
Galant 1,8 GLS, 88ď


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
no za tou autoškolou si stojim....na to abys mohl být "plnohodnotným" členem společnosti, musíš chodit 10 let do školy...pokud chceš dělat něco lepšího, nebo to co tě baví, tak jsou to další roky studia - třeba Účetní....ale chceš jezdit? no problemo! dej koruny a hurá na silnici.......a chceš srovnávat následky případné chyby Účetního a chyby řidiče???
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Ano, člověk by se měl prvně naučit pořádně jezdit, než si sedne za volant a pak machruje, že má silný auto a když nastane nějaká krizová situace tak to nezvládne... Autoškolu sem udělal před týdnem, i když jenom na motorku. Ale je pravda, že kdybych tam přišel a neuměl to už, tak bych to neudělal. Musim se pochlubit že sem to měl sice na plno, ale vubec mi to nic nepřidalo, a kdyby to měl člověk aspoň trochu umět tak by to jinak udělat neměl... jeden můj kámoš to dělal se mnou, a na motorce předtím nejezdil, takže to měl těžký, a taky to neudělal... je to všechno o praxi a cviku. A co ho teď čeká? Má přijít jenom na jedny jízdy a pak znova zkoušky tak je to normální?! Ta


guest149

  • Host
Citovat
A mimochodem prý existují kurzy ve kterejch vás to naučí, ale taky si pořádně zaplatíte...

http://www.autodromvmyto.cz/obrazky/kuryz.jpg


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Citovat
Citovat
A mimochodem prý existují kurzy ve kterejch vás to naučí, ale taky si pořádně zaplatíte...

http://www.autodromvmyto.cz/obrazky/kuryz.jpg

 No tak to nemusí bejt špatný.... psal sem jenom co jsem slyšel...


Offline Mr.George

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
Bude to příšerný policajti už neví jak zase zbohatnout.Mi furt budem platit jak mourovatý.Nejlepší to budou mít ženský začátečnice,protože jezdí svých 40km/hod. :confused:  


Offline Mr.George

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 5
S tou autoškolou máš pravdu.Já jsem dělal řidičák na auto před 2lety a taky bych to asi neudělal kdybych před tim nejezdil.Určitě je důležitý naučit se to už dřív.Potom když už jezdíte a nastane nějaká situace tak už člověk ví jak zareagovat. B)  


Offline Alik

a je to v riti no uz to chvaleny dlouho no !!
asi pridu o ridicak...ne kuli rychlosti ale kuli parkovani tady v krumlove je to samej skopec a rakusak a neni tu misto jen u ty zluty cary u obrubniku!!! :hehe:  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov