GalantWeb

Cesta Pádla a jeho žraloka.

Offline Padlo

Jj, klidně. Jen abych byl zrovna v tu dobu v Praze, tak snad se to naplánuje. ;)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Si myslim že tento víkend zalezu do vany ze studenou vodou a nepudu ven . :D
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Road_Warrior

Nazdar. Som tu novy takže všetkých zdravím. Chcem v dohľadnej dobe (cca za 6-7 týždňov) kúpiť Galanta Sport Edition r.v. 2000 a vyššie z Nemecka do cca 2000 až 2500 euro max.. Trochu som si prebehol nejaké témy kde sa rozoberalo na čo si treba dať pri kúpe Galanta pozor takže v tom mám viac menej jasno. Len riešim dilemu ohľadom typu motora...ak som správne pochopil z viacerých príspevkov tak by bolo najlepšie ísť do motora 2.5 V6 24V lenže tých až tak veľa na výber nie je vo verzii Sport edition alebo sú niektoré až priveľmi drahé tak rozmýšľam nad Galantom s motorom 2.4 GDI ktorých je na výber viac... len by ma zaujímalo či je nejaký rozdiel rozdiel medzi týmito dvoma verziami motorov:
Mitsubishi Galant 2.4 16V GDI 106kW 144 koní Točivý moment 211 Nm
Mitsubishi Galant 2.4 16V GDI 110kW 150 koní Točivý moment 225 Nm
Predpokladám že tam bude rozdiel iba v riadiacich jednotkách alebo je tam aj iný háčik??


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ahoj, výkon se bude nejspíš lišit jen díky přísnějším emisím,ale 6 týdnů je dlouhá doba na to najít V6 a ne 4válec,který má svoje slabiny kvůli palivu,doporučuju počkat si na pěkný kousek  s 2,5V6. :mellow:


Offline Drak

asi bych bud počkal na 2,5 V6 a nebo se kouknul po avance. Ten je stejný jako SE a někdy má i lepší výbavu.
Po těch letech tě u GDI můžou čekat problémy s klepaním, vysokotlaké benzínové čerpadlo, vstřiky a o náchylnosti na kvalitu benzínu tu už bylo napsáno
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pepe

k Robově odpovědi není co dodat . Motory GDI jsou v Evropě dost náchylné na zanášení sacích kanálů bordelem z oleje a výfukových zplodin . :(
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Road_Warrior

Aha... no ďakujem za odpovede už mám v tom hneď jasnejšie. Lebo do motorov sa nejako odbornejšie nerozumiem a pri týchto typoch som riešil akurát výkon, toćivý moment ktoré sú dosť podobné a možno tak spotrebu paliva ktorá ma zase až tak netrápi... Mal som akurát Fiat Brava 1.6 16V takže japonské motory sú mi zatiaľ tak povediac cudzie... som sa asi zle vyjadril som myslel predovšetkým sport paket čo sa týka vonkajších plastov takže Avance tiež pozerám :) .No veď práve že 6 týždňov je ešte dosť dlhá doba a už nejaké 2 týždne čo pozerám nemecké autobazáre tak tam bolo pár pekných kúskov (väščinou s motorom 2.4) a dosť rýchlo sa rozchytali aj tie v horšom stave takže keď teraz pozerám na ponuku a nič tam skoro zaujimávé nie je tak ma to pekne štve  -_- . Keby som bol doma tak už mám nejakého Galanta teraz doma ale ešte 5 týždňov musím trčať na Cypre  ](-: a o to je to čakanie na návrat domov mučivejšie...  :-D


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Neboj, určitě se ňákej pěknej kus objeví a neboj se připlatit,vrátí se ti to na údržbě auta.


Offline Road_Warrior

...priplatiť by nebol až taký problém a väčšinou aj platí že tie drahšie sú v lepšom stave, ale nakoľko stavám dom tak mám obmedzené financie na nákup auta čo ma teda veľmi neteší... :) ...a zakladný problém je aj v tom že dovoz a prihlásenie áut zo zahraničia na Slovensku sú extrémne predražené... samotný dovoz z Nemecka do SR vyjde cca 400-450 euro, prihlásenie cca 450 euro a keď by som doviezol ten Galant s 2.5 motorom tak zaplatím ešte daň z obsahu (ktorú u nás politici nazvali daň pre bohatých) 500 euro (za 2.4 motor by som zaplatil 400 euro)...takže za dovoz a prihlásenie zaplatím nejakých 1400 euro čo už hraničí so zdieraním občana...  ](-: ...takže mám priamo na kúpu auta odložených 2500 euro, na prihlásenie 1400 euro a 600 euro si nechávam v zálohe na prvotné opravy a vylepšenia  :mellow:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jo poplatky :evil:,buď to udělej  podle svýho plánu nebo tam u vás udělejte revoluci. :big grin:


Offline Kowal

Daň pre bohatých ](-: ](-: to si snad dělají prdel...u nás v česku snad nic takového není ne?


Offline Drak

u nás taková daň není, tady zaplatíš dovozovou STK, registraci, podle normy emisí poplatek a je jedno jaký má objem nebo výkon.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Road_Warrior

Cennik poplatkov pri prihlasovani aut zo zahraničia na Slovensku:
60,-eur preklady
66,-eur recyklačný fond
106,-eur začatie konania
60,-eur STK a EK
90,-eur kontrola originality
66,- prihlásenie do evidencie
A potom ešte zaplatiť extra daň ak má auto viac ako 80 kw:
nad 80 kW do 86 kW...167 €
nad 86 kW do 92 kW...217 €
nad 92 kW do 98 kW...267 €
nad 98 kW do 104 kW...................... ........................ ........................ ........................ ....327 €
nad 104 kW do 110 kW...................... ........................ ........................ ........................ ..397 €
nad 110 kW do 121 kW...................... ........................ ........................ ........................ ..477 €
nad 121 kW do 132 kW...................... ........................ ........................ ........................ ..657 €
nad 132 kW do 143 kW...................... ........................ ........................ ........................ ..787 €
nad 143 kW do 154 kW...................... ........................ ........................ ........................ ..957 €
nad 154 kW do 165 kW...................... ........................ ........................ .......................1 157 €
nad 165 kW do 176 kW...................... ........................ ........................ .......................1 397 €
nad 176 kW do 202 kW...................... ........................ ........................ .......................1 697 €
nad 202 kW do 228 kW...................... ........................ ........................ .......................2 047 €
nad 228 kW do 254 kW...................... ........................ ........................ .......................2 467 €
nad 254 kW ...2 997 €


Offline Berzelius

No ty voe..tak to vám nezávidím...osobně si myslím že je to pěkná vydřidušina..pokud budu mít např. na bávko za mega a půl (Bohatý člověk) tak mě to tak bolet nebude ale pokud dám dohromady třebas 130 000,- (Nebohatý člověk)  na nějakej sen (mazlíka)..ale vice či méně ojetej např.  http://www.sauto.cz/osobni/detail/mitsubishi/eclipse/13536259?goFrom=list
tak to už se na to mnozí vykakají a vezmou radši nějakou fábku nebo něco podobnýho.
« Poslední změna: 16.08.2013 - 11:15:21 od Berzelius »


Offline Road_Warrior

u nas asi obycajny clovek nema narok na auto s vyssim vykonom lebo to uz je brane ako zivotny nadstandard...ved jasne ze je to zlodejina, bohatym je to jedno a hlavne si nepotrebuju kupovat lacnejsie auta zo zahranicia a rovno si kupia nove,  dotklo sa to hlavne ludi co si chcu doviezt nejake pekne zachovale auto zo zahranicia kvôli lepsim cenam ale to uz teraz neplati...dnes uz si na Slovensku zo zahranicia vozia auta iba spekulanti (nejake havarky a utopence za par korun co opravia a predaju), blazni alebo ludia co su fanusikovia nejakeho modelu auta ktore sa na domacom trhu tazko zhana


Offline Road_Warrior

No nazdar, dlhsie som tu nebol, ale konecne mam cas ist kupit nejakeho Galanta do Nemecka aj ked momentalne je dost obmedzena ponuka... ale zaujal ma napr. tento kusok:
http://home.mobile.de/SL-FAHRZEUGHANDEL#des_183725358
...je to sice s motorom 2.4 ktory ste mi velmi neodporucali ale vyzera docela zachovale...
...bolo tu pisane ze tento motor je nachylny na kvalitu benzinu, ale ja zase nechodim tankovat na nejake pofiderne pumpy, ale chcem sa spytat co sa tyka toho  klepania motora tak to spôsobuju hydrostely alebo nieco ine? a este co sa tyka problemov zanasania sacieho potrubia tak to sa neda nejako vyriesit? pravidelne cistenie popripade nejake technicke riesenie?




Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Riskni to a kup ho teda a jestli jezdil u němců v poho, zkus tankovat /pokud múžeš finančně/ pouze u Shellu Nitro+/to je ůdajně jediný dovážený benzín od němců/. Já na to jezdím/mám teda 2,5/ a auto je v poho a jezdí jak žihadlo.Ale třeba někdo napíše lepší radu a levnější. :undecided:
Podle fotek je to parádní kousek.
P.S. Dotaz na větší odborníky....jak moc se zasírá sací trakt u GDI,kdyby jezdilo na plyn? :angry:
« Poslední změna: 26.09.2013 - 21:45:07 od Rob »


Offline Pepe

GDI předělat na plyn něco stojí ---LPi  Vialle, je to vstřik kapalného LPG. Na klasiku ti odpoví Slavo na mitsubishiclub.cz
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Padlo

Pepe, Robe, tak kdy uděláme párty u garáže? :) Jsem v Praze každý týden, stačí se domluvit. Můj Galant by vás rád viděl.