GalantWeb

Lakování

Offline Jindřišák

Za samotnou hadici si berou 130 za dopravu. Tj teda kauf.  ](-:
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Jindřišák

Jelikož jsem rok od roku zhnilejší, už mě to nebaví brousit ručně.. Chtěl jsem si koupit brusku, stačí jakákoli excentrická bruska? Šel bych asi do nějaké pneumatické. Jen doufám, že mi to nesežere hned plnič a že se na to prodávaj i papíry pod vodu.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Na brouseni pod vodou excentrickou,nebo jakoukoliv bruskou zapomen ;) Pod vodou se brousi jedine rucne k doladeni podkladu a hlavne je daleko vetsi cit.Stacila by ti myslim elektricka
http://www.svarecky-obchod.cz/elektricke-naradi/brusky/excentricke-brusky/7357-excentricka-bruska-ero-2412-vhg.htm
nebo http://www.bosch-naradi-cz.cz/p_info/2962-bruska-excentricka-bosch-%0D%0Apex-220-a/


Offline Jindřišák

Koukám po této http://brusky.heureka.cz/extol-so-150-v/ Ale aspon do určité hrubosti si stím pomůžu ne? Aspon na ten tmel, to je největší peklo.. Jemnějším smirkem už to ručně dobrousím.. To broušení před lakováním je to největší peklo.. A o této píšou, že lze použít i k leštění, i když nevím nevím. No regulaci otáček má.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Do kazde hrubosti si s tim pomuzes,ale pod vodou to nepouzijes,nejdou koupit ani smirky se suchym zipem pod vodu.Jinak koupis smirek i 600 stovku na sucho i vys,pak doladis rucne pod vodou,skrabance atd.Jak bys odsaval zbrouseny material pod vodou?Mel bys vsechno ucpany i bez odsavani.Jinak pocitej,ze k pneu brusce potrebujes odsavani,nejaky vysavac a budes pri brouseni za sebou tahat hadici na vzduch a hadici k vysavaci,az skoncis nezvednes ruce.Ver mi,mam to odzkouseny u pneu brusky festool,zadna sranda,alespon pro me ne,manipulace,a vubec,pro me to bylo v servisu vzdycky k nasr... :-D


Offline Jindřišák

Možná nezvednu ruce, ale snad toho udělam za den víc, než ručně, to je jinak po večerech pomalu na pětiletku, pokud člověk chce, aby to nějak vypadalo a o moc mín z toho ruce nebolí. Je to odsávání nutný? Ta elektrická tam taky nic nemá ne? Jen nasazenej pytlík. Já myslel, že je to jen volitelny příslušenství.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Odsavani je nutny vzdycky,ta elektricka prave ze odsavani ma,neni to jen pytlik...Princip vysavace,ventilator ti nasava dirami vzduch a vyhani ho do pytliku.Ten bosh je lepsi.Az budes brousit bez odsavani,poznas to sam,vsude prach,a smirek jde do haje jednou tak rychle,protoze to co obrousis se ti na nej lepi.Doporucuji elektrickou,ale to musis sam.


Offline Jindřišák

http://www.original-kompresor.cz/orlik-kompresor/eshop/76-1-DILNA-NARADI-STROJE/612-3-Excentricke-brusky/5/3846-Maktec-MT924 A co toto? Měla by to bejt makita, ale nemá nejspíš regulaci, vadí to moc? Já už nevím, původně jsem chtěl koupit něco na uplné spodní hranici, že to přecejen má 2 roky záruku a pak to vyletí oknem.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Regulace je dobra,ale neni podminkou,klidne bych ji vzal  -_-


Offline johny11

P.s na lesteni je dobra regulace.Jinak se muzes podivat co treba nabizi extool mozna najdes neco v podobne cene,jako je makita.Nebo treba ferm.


Offline Jindřišák

Jsem na to ještě koukal. To leštění mě láká, když sem viděl, co může pár hodin udělat se starym lakem. Podle hodnocení se ty levny fermy rozpadaj pod rukama. Extool nevim, asi taky nic moc, ale ta vzduchová je taky extol, jenže tam jsem si říkal, že se tam aspon nemůže posrat motor. Tak to bud vidím na extool nebo ryobi. Ta makita je fajn, škoda že jí nedodělali tu regulaci.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

Ja na ten ferm nekoukal,jen me napadla znacka,celkem dost rozsirena.Lesteni je dobry s regulaci a kdyz je k tomu dobra lestenka,tak vysledek je super ;)

Jinak tuhle znacku jsem pouzival v servisu   FESTOOL Pneu excentrická bruska LEX 3 - broušení ve 4 krocích
Na vyber... http://www.namir.cz/brusky/excentricke-brusky/?n=30&id_category=208
« Poslední změna: 20.11.2013 - 19:51:20 od johny11 »


Offline Jindřišák

No jooo, Festool :D Tak 10k za brusku nedám, ne-li víc. Jen mě napadá, to leštění se dělá brusnejma pastama a musí na to bejt dost vody, aby se nespálil lak ne? A pak nějakou leštěnkou už asi bez vody? Nezabije mě to, když je to elektrická bruska?
Já s těma čínskejma šmejdama nemám zkušenosti, všechno nářadí co mam je od narexu nebo bosche, ale do tohohle nechci sypat prachy. Myslíš, že ta ryobi může bejt dobrá? Na youtube je video jak ji srovnávaj s boschem a že se hned spálila.. ](-:
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11