GalantWeb

Lakování

Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
O.k dikes.Ale zjistím to,tak nějak jsi mě do toho postrčil a začalo to zajímet i mě :mellow:
  -_-  vidíš to , do čoho som Ta dostal ? Budem vdačný za rady a pripomienky .
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline johny11

  -_-  vidíš to , do čoho som Ta dostal ? Budem vdačný za rady a pripomienky .

  :laugh:  :laugh:  :laugh:


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
a jak je to s polepama ktrerý přijdou pod lak? Speciálně na metalízu. Píšeš že metla je normálně bez laku matná, jak se to teda musí udělat když tam přijde samolepa?
Je přece blbý aby místama kde je průhledná samolepka vykukoval matný lak. To se dá vrstva laku - samolepa - a další vrstvy laku?
« Poslední změna: 27.01.2010 - 10:02:18 od Begy »


Offline johny11

a jak je to s polepama ktrerý přijdou pod lak? Speciálně na metalízu. Píšeš že metla je normálně bez laku matná, jak se to teda musí udělat když tam přijde samolepa?
Je přece blbý aby místama kde je průhledná samolepka vykukoval matný lak. To se dá vrstva laku - samolepa - a další vrstvy laku?
Úplně normálně,dělal jsem polepy na motorku,na nádrž.Nastříkáš metalízu,necháš jí na omak zaschnout,tzn.tak aby když na ní mákneš musí být na povrchu suchá (jemě,netlačit!!) nalepíš opatrně polep a komplet to celý přelakuješ.Klasická metalíza,co se dělávala dřív rychle schla,tak že za 10-15 min,podle teploty ve které jsi pracoval.Nalepit ten polep je otázkou pár minut.A můžu říct,že to potom vypadá opravdu super!Jen je potřeba,při nástřiku laku dávat pozor,protože se lak nanášený přes polep snaží utrhnout a stékat. ^_^


Offline johny11

pro swiftta: vydrž,stále na tom pracuji,dám vědět. :mellow:


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Jasné.  :mellow: Ako  vy česi hovoríte....to chce klid. :D Tak jenom v klidu. Ja stále držím neboj .  :mellow:
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
Úplně normálně,dělal jsem polepy na motorku,na nádrž.Nastříkáš metalízu,necháš jí na omak zaschnout,tzn.tak aby když na ní mákneš musí být na povrchu suchá (jemě,netlačit!!) nalepíš opatrně polep a komplet to celý přelakuješ.Klasická metalíza,co se dělávala dřív rychle schla,tak že za 10-15 min,podle teploty ve které jsi pracoval.Nalepit ten polep je otázkou pár minut.A můžu říct,že to potom vypadá opravdu super!Jen je potřeba,při nástřiku laku dávat pozor,protože se lak nanášený přes polep snaží utrhnout a stékat. ^_^

mě jde o to, že pokud jsou na samolepě místa bez barvy - jen transparentní folie tak by pod tím byla vidět na nenalakovaná metla.
Takže asi počítám dát vrstvu laku, nalepit samolepu a pak zase párkrát přelakovat.
A ano... jde mě o motorku  :mellow:


Offline johny11

mě jde o to, že pokud jsou na samolepě místa bez barvy - jen transparentní folie tak by pod tím byla vidět na nenalakovaná metla.
Takže asi počítám dát vrstvu laku, nalepit samolepu a pak zase párkrát přelakovat.
A ano... jde mě o motorku  :mellow:
To jepřece úplně jedno.Transparentní fólie=lak .Pokud nalepíš transparentní fólii na nepřelakovanou metlu,tak je to podobné jako bys ji nalakoval.Je potřeba to nejdřív vyzkoušet,na kusu nějakýho plechu.Ono totiž když budeš postupovat takovým způsobem,že budeš čekat až ti lak zaschne jen pro to,že potřebuješ nalepit nálepku,tak počítej s tím že se ti časem lak začne loupat,protože se na první vrstvu laku další vrstva laku nenaváže  ^_^ pak budeš nasranej.Radím ti to odzkoušet podle výše napsaného postupu a teprve potom jet na "ostro" :mellow: Ono totiž lakování opravdu není žádná legrace,je lepší něco odzkoušet na nečisto,než být potom zklamanej :( Myslím to dobře.Ale je tady ještě jedna možnost.Udělat první vrstvu laku,počkat až zaschne,nalepit nálepku.Druhý den vzít smirek pod vodu 2000,komplet jemě přebrousit lak pod vodou,okolo nálepky opatrně abys jí nenadzvedl.Vysušit,odmastit,opatrně kolem nálepky a znovu přelakovat.Pak budeš mít 100% jistotu,že se to nebude loupat a lak budeš mít i pod nálepkou,jak jsi si přál :mellow:
« Poslední změna: 28.01.2010 - 20:19:46 od johny11 »


Offline johny11

re: swiftt Konečně jsem zjistil pár informací ohledně lakování chameleona.Mluvil jsem i s nějakým zástupcem fir. mobihel,který do lakovny zrovna přijel udělat novou nabídku barev.Tak lakování je naprosto stejné jako lakování metalických barev,což je dobrý.Vrchní lak je ten samý,jako u metalízy.To,že se to mění,dělá jen ta barva,je to nějaká spec.barva s přísadami různých odstínů,které se na sebe nevážou.Lakování se dělá ve třech vrstvách,tzn. první vrstva barvy,druhá a třetí.Pozor!Jako podklad pro nanášení barvy můžeš použít běžný plnič,jen u některých výrobců,každý výrobce barvy doporučuje něco jiného.Některý doporučuje použít jako podklad např. červenou,bílou,černou či modrou barvu,v závislosti na tebou vybraném odstínu.A to z důvodu docílení 100% efektu.Ůdajně má tato barva perfektní kryvost,ale stejně se musí nanášet ve třech vrstvách.Tahle barva nejde opravit při narušení např. odřením nebo lehkým ťuknutím.Není to jako u metalízy,kdy uděláš opravu pškozené části a pak provedeš "rozstřik"Nikdy se to totiž nespojí tak,abys to nepoznal.Oprava jedině celého dílu,nebo lakovat do hrany.I tak bych to asi nestříkal,protože ceny jsou šílené!Např. firma Sikens prý prodává 1litr barvy za 15tis :( Jiná za 7tis. atd atd.Tak to je zatím vše co jsem se dozvěděl.Já osobně bych se do toho,za tuhle cenu asi nepouštěl.Ale to záleží jen na tobě. :mellow:


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Takže,hned na uvod VEEEELKA VDAKA. A....Tá cena je fakt Vyššia,to je pravda. Ale mám kámoša ktorý by mi ju zohnal aj z lakom a tužidlami za 330€ . Tak preto mám záujem. 3x nástrek fuha. To som nečakal. Dobre. Ale je to tak aj z tryskami? Su pri striekaní taktiež používané ako pri metalíze? Ked nad tým uvažujem....nebolo by asi lepšie tam dať možno Aj o vrstvu laku viac,koli odreninam ? Strašne ma ta farba láka.... :o No neviem. Uvidím. Ale najskor do toho pojdem.   :mellow: Johny a díkes ešte raz.
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Tak nezapomeň přidat fotky až to budeš mít nalakováno. Máš moji podporu :D
Radouš


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">Sanchez&#39;s supercharged chameleon Mustang Saleen S281 clone</a>
Radouš


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">Changing color car</a>
« Poslední změna: 05.02.2010 - 12:45:42 od Radous »
Radouš


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Takže. Už som si to pozistoval a opýtal aj na ceny ja. Striekanie je obdobné ako u metly , to je fakt. Farbu budem brať od kamoša ako som spomínal....ale bez laku. A to práve koli tým odreninám ktoré spomínal Johny. Použijem Tvrdší a kvalitnejší lak od firmy DeVilbiss Je to síce drahšie.....ale čo už . Tak dúfam že to riadne obrúsim do rovna,nebudú žiadne prepadliny,a bude to perfektne odmastnené . Box bude volný asi niekedy koncom mája. Bude len pre mna  :mellow: Takže dosť času na to aby som vyvaril lemy.  :P Potom pridám to prípadné foto. Johny dakujem ešte raz za ochotu. Máš to u mna.  ^_^ Keby som mal nejaké tie otázky....obrátim sa na Teba. Radous dík za podporu. Podporu mi prislubil aj kámošov otec. Dlhoročný strekár... ...striekanie ide z generácie na generáciu. :D slubil mi pomoc pri tom brusení ....že ked mám vyhodiť tolké peniaze za farbu tak nech to vyzerá ako má. Predsa s tým má väääčšie skusenosti .Nakoniec on mi poradil ten lak.

Čo sa týka tých videí: Tak to prvé je nadhera dúfam že moja farba dopadne podobne a to druhe je nejaký fake nie  .  :D  Ak sa to podarí budu dva exempláre. Draková Limetka a moj chamloš :D
« Poslední změna: 05.02.2010 - 15:33:11 od swiftt »
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Bohužel jsem narazil i na videa kde se barva na autě moc neměnila. Asi hodně záleží na kvalitě použité barvy nebo možná na podkladu. Informuj se přímo u výrobce aby si pak nebyl sklamanej
Radouš


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
EE nieje rozdiel vo farbách ....práve tam ide o tie vrstvy,ktoré spomínal Johny. Tie odtiene závisia práve na tých vrstvách ,  . Základ je podklad na ktorý sa bude lakovať ....rovný hladušký a nie MASTNY! Ako aj pri iných farbách .
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Já jen vím že někdy záleží i na barvě podkladu ale jestli to platí i tady neví. Toto jsem měl na mysli tím podkladem
Radouš


Offline morfes

swiftte ty hodláš dělat chameleona? No to jsem zvědav jak to bude vypadat.
To druhý video je fake, je tam napsáno u videa:
just testing out some effects that I'm going to use in a music video.
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Niesi sám koho to bude zaujímať. Ja som na to zvedavý tiež. Tá farba ma fascinuje už asi dobrých 5 rokov. Preto som sa rozhodol že do toho skusim isť. Kamarát ponukol box a pomoc a ja to teda skusim. Chcem ale vedieť všetko pre a proti: Pre je sposob nánosu  krásny efekt  a moja spokojnosť. Proti Zavistlivý ludia z klúčom v ruke  :angry: :angry: :angry: a trošíčka cena....nakoniec to je drina. Ale bez práce niesu koláče.  :mellow:
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win">3000GT Showcar.... Color changing!</a>
    Ostanem pri mitsubishi
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji