GalantWeb

Xenony - problémy

Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Ale, nevřískej kenry, pouštím mlhovky jen když je to nutný, a když mě někdo oslňuje dálkovejma, tak co bych mu nenaložil taky...


Dyk mě znáš ... optimismus kdykoliv ... jen sem si potřeboval rejpnout.....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Pepe


A já blbec si vždycky myslel že ohnisko ja na parabole..... :(
Ano ,počítá se ohnisko paraboly , ale tento typ LED-ky dostane do TOHOTO ohniska jen 4 diody
z 12 nebo kolik jichtam je .  :undecided: Proto jsem upravoval i H7 xenony . :laugh: :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Ano ,počítá se ohnisko paraboly , ale tento typ LED-ky dostane do TOHOTO ohniska jen 4 diody
z 12 nebo kolik jichtam je .  :undecided: Proto jsem upravoval i H7 xenony . :laugh: :laugh:

a ted s tím cos napsdal do češtiny a nějakej obrázek nebo si budu myslet že seš moc chytrej  já uplnej vul....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Pepe

Tak  jsem to myslel . Na xenonu je v ohnisku kulička s výbojem, LED svítí všechny alejen část z nich je v ohnisku . Moje úprava je pro lepší přítlak pružinkou .
« Poslední změna: 01.01.2010 - 12:09:34 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
U xenonu je problem ten že má ovela väčšiu svietivost ako halogen a ked tam dáte xenom svieti to dobre ale oprotiiducim to dobre nerobí. proste tam kde je halogen nemala by byť xen. výbojka. Ja sám som ich tam mal dole by som ich nedával ,ale koli tomu že boli 8000K šli preč ...hmla,dážd a sneh je katastrofa. snažím sa zohnať 4300k Ak zoženiem budu späť  :P a niesu tak okaté pre fizlou  :-D
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Pepe

 Myslim že 6000K nedráždí kolemjdoucí ani policii . ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Myslim že 6000K nedráždí kolemjdoucí ani policii . ^_^

jo jo ...pravda...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
jo jo ...pravda...
No jo kenry. Ty si mi mal pozriet tie 4300K že? :D kašleš na mna čo ?
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
No jo kenry. Ty si mi mal pozriet tie 4300K že? :D kašleš na mna čo ?


Pokud si pamatuju psal sem ti smsku (aspoň doufám žes to byl Ty ) že tak teď xeny neměl, ty cos chtěl, a že taky  potřebuju....
Nekašlu na tebe, jen když je tam nemá tak s tím nic nenadělám, přece když je nemá a Ty je chceš tak je nepujdu koupit jen abys je měl....?
Vydrž nejsi sám kdo je chce....hned jak budou tak je povezu z Hbg a budu u zdroje.
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
no mne si nepísal nič. Toto je prvá Tvoja odpoved po .....dlhej dobe  :D Dobre tak dík . Vážim si Tvoju snahu keby niečo  napíš OZ
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
no mne si nepísal nič. Toto je prvá Tvoja odpoved po .....dlhej dobe  :D Dobre tak dík . Vážim si Tvoju snahu keby niečo  napíš OZ

Dobrá dobrá v tomto případě sorry až budou hned píšu...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Pistique

Možná by pro tebe bylo řešení vyhodit xenony a koupit PIAA žárovky, jsou to nejlepší, co může být, svítí jako xenon - opravdu. Má je Drak na legnumu a od xenonu to nepoznáš. světlost cca 5500K, takže jako koncern.

Kto mate skusenosti s PIAA, pochvalte sa. Su fakt az take dobre? Nasiel som v katalogu viac druhov podla teplot farby. Ktore sa najviac oplatia z hladiska funkcnosti a uzitocnosti a nie efektu?

Podla tabulky by boli 2 typy pouzitelne: Platinum White 3.800K alebo Xtreme White Plus 4.000K...
Co vy na to?
Mitsubishi Galant 2.4 GDI 99


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Kto mate skusenosti s PIAA, pochvalte sa. Su fakt az take dobre? Nasiel som v katalogu viac druhov podla teplot farby. Ktore sa najviac oplatia z hladiska funkcnosti a uzitocnosti a nie efektu?

Podla tabulky by boli 2 typy pouzitelne: Platinum White 3.800K alebo Xtreme White Plus 4.000K...
Co vy na to?

Viděl sem to jen jednou v životě, ale svítí opravdu velmi jasně, ostře a rýsují jak mají. Nesrovnávali jsme dostvit vůči xenonům, ale i to by se dalo zařídit. Ne nadarmo je používájí jezdci Rally aut, kde xenony taky nesmí být.
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Cavo . Žiarovky PIAA sa tu už riešily. Presne v sekcii elektrika-Bi-xenony strana 6 posledny prispevok . Ma tam aj foto pre porovnanie. Halogen PIAA vs. xenon.  http://www.galantweb.com/smforum/index.php?topic=1785.75
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Z týhle fotky poznáš maximálně jinou barvu, ale já myslel otestovat dálku dosvitu...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline Drak

ja mam xtreme white a zatím si i za mokra a sněhu nestěřuju.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Pistique

Z tej foto asi nikto mudrejsi nebude...

A zivotnost? Nerad by som ale, keby mi 30 Eurova ziarovka prdla po pol roku...  :(
Mitsubishi Galant 2.4 GDI 99


Offline Drak

zivotnost přesně nevím, už byly v autě když dojelo z japonska a od té doby tam jsou a nasvitily cca 5 tis km plus tu neznámou dobu.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Dragon-and-his-Mitsubishi

Z tej foto asi nikto mudrejsi nebude...

A zivotnost? Nerad by som ale, keby mi 30 Eurova ziarovka prdla po pol roku...  :(

Dřív, před xenonama, jsem kupoval drahý phillipse, byli kolem 700,- za sadu a vydrželi rok a půl. Bez problémů denního svícení - svítím pořád zákony nezákony...
So yo have problem? That Don't Impress Me Much!!


Offline morfes

Pistique:
kdes našel? Hledám, ale nenacházím :(
Mitsubishi Galant 2.5 V6 24V - r.v. 2000, 120kW, Poděbrady - Střední Čechy