GalantWeb

Jaký olej ?

Offline Sir Dag

5W40? co jsem tu dostával rady tak předepsán je 10W40..
http://eshop.autopalace.cz/oil-10w40-diam-protection
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Pepe..co ty si myslíš o teorii používat SN.?
Veškeré zkratky zde uváděné kýmkoli, jen budí dojem , že olej je čím dál kvalitnější . Já na tyto zkratky prdím, nekoukám , protopže pro mne je užitečné doporučení : motory které spalují LPG nebo CNG . Proto modrásek a i nynější Galant jezdí na olej Petro Canada  DURON 10W40 .
DURON* XL SYNTHETIC BLEND SAE  10W-40
« Poslední změna: 12.01.2016 - 16:40:13 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host
5W40? co jsem tu dostával rady tak předepsán je 10W40..
http://eshop.autopalace.cz/oil-10w40-diam-protection

Mitsubishi si olej nevyrábí může to být přebal Castrolu,Mobilu atd


guest2672

  • Host
Veškeré zkratky zde uváděné kýmkoli, jen budí dojem , že olej je čím dál kvalitnější . Já na tyto zkratky prdím, nekoukám , protopže pro mne je užitečné doporučení : motory které spalují LPG nebo CNG . Proto modrásek a i nynější Galant jezdí na olej Petro Canada  DURON 10W40 .
DURON* XL SYNTHETIC BLEND SAE  10W-40
každý si vybere olej podle sebe ale pak záleží jak jezdí a kde a stavu motoru.


Offline Pepe

Příště se podívej nebo zeptej strýčka gůgla na :  https://www.mhi-global.com/products/category/oil_refinery.html

a nekecej o přebalech olejů .
« Poslední změna: 12.01.2016 - 17:01:15 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


guest2672

  • Host

Offline Sir Dag

pánové..nehádejme se... Důležité je, že tam lijeme olej a né vysmažený olej z friťáku jako některá podivná stvoření co jsem viděl z okna :D :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Já se nehádám, jen když si vzpomenu na hledání oleje pro převodovky předešlého Galantu a takovéto hlášky , to zamrzí . Kdyby si majitelé Galanta občas zalistovali v historii této stránky , tak by věděli co se zde zažilo s olejema . Jinak pohoda .
Též značka MOGUL nebo jiné české výrobky splňují klasifikaci API S_N , S-L, .....ale nikdo z Vás je do motoru nenaleje . Proč ?
To si fakt myslíte že SHELL Helix nebo Castrol všech rozmezí jsou tak výborné oleje ?
« Poslední změna: 12.01.2016 - 17:11:39 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Sir Dag

felda jela na friťák..tak prej galant může na shell či castrol :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

Být to felda v dizlu alít todo nádrže , jo , beru - ale do motoru  ](-: ](-: ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline JanTchi

5W40? co jsem tu dostával rady tak předepsán je 10W40..
http://eshop.autopalace.cz/oil-10w40-diam-protection


Predošlí majiteľ skúšal 10W40, ale nepovedal aký presne. Vyjadril sa však že hydroštely začali cvakat a motor mal strašný chod a zvuk, tak po pokusoch skončil práve pri shell 5W40. A keďže má motor krásny chod a nič necvaka, tak u toho ostávam (aj keď existuje malá pravdepodobnosť že sú pre ten motor aj lepšie oleje, ale zatiaľ nemám dôvod skúšať niečo iné,keď z motora nejde žiaden bordel)  :mellow: o rok možno skúsim 10W40, ale na tento rok už je nakúpené :-)
« Poslední změna: 12.01.2016 - 18:55:09 od JanTchi »


Offline Sir Dag

to chápu...proč měnit něco co funguje..
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Pepe

No comment . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Fabregas

Náhodou ja liju Mogul 10W40 a co???  ](-:


Offline Fabregas

ted zkusim ten od Mitsubishi jakože, ale jen pro pocit...

« Poslední změna: 12.01.2016 - 18:43:14 od Fabregas »


Offline Pepe

Náhodou ja liju Mogul 10W40 a co???  ](-:
Ale já proti Mogulu nic nemám , jen jsem psal , že normu pro naše motory splňuje a jako by se lidi báli to nalít do Mitsubishi . A přitom sám výrobce určil pouze minimum toho , co má splňovat - to bylo myslím API SG. Já ho dvoulitru lil taky . A třeba je to důvod , proč motor olej více papá .Jen tak se to mihlo myslí .
« Poslední změna: 12.01.2016 - 18:47:33 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Fabregas

Však jasny  -_- Stejně to je z jedné vyčepárny za drahý peníz  :laugh:


Offline Fabregas

jo vim na co narážíš a je to možný taky a proto chci zkusit ten od Mitsu a uvidim hned


Offline JanTchi

to chápu...proč měnit něco co funguje..

No to zas nie. Nebránim sa zmene, ale predosli majiteľ mal k svojmu autu veľmi dobrý vzťah a nemám dôvod mu neveriť. Na ďalší rok možno skúsim 10W40 (od mitsubishi), ale na tento rok už mám pripravený 5W40 a kupoval som ho práve preto, že bol odporúčaný a je s nim je kľudný a nič necvaka . Niekoľko strán dozadu tiež niekto písal, že používa 5W40 a je spokojný.

Nemusite ma hneď hejtovat. Auto si nijak neprzdim, nerobím dedinské tuningy a snažím sa, aby malo ideálne vlastnosti a stav. Ak je nejaký problém tak ho hneď riešim a ak môžem, tak vždy sám (v tomto moc neverím servisom a pod. Dobre viete prečo) . 99% veci si nastudujem tu alebo z manuálu.. Len olej som prebral s niekym, kto ten motor pozná, otvoril som si tu hubu, a uz je zle  :O
« Poslední změna: 12.01.2016 - 19:15:09 od JanTchi »


Offline Sir Dag

není zle..Já ani Pepe to vůbec nemyslíme zle. V pohodě...já třeba olejům vůbec nerozumím, proto se tu vždy ptám jak trouba :D Jediné co vím, že je předepsáno 10W40 :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue