GalantWeb

Hydropístky

Offline cuhan

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 40
  • Galant 2.5i v6 24v '98
Začali mě také trochu cvakat hydropístky ,tak sem se díval na příspěvky o tomto problému .V Mitsubishi    tato sranda stojí asi 18 000kč.Jeden origo hydropístek stojí 620 kč.Ale řekli mi k tomu že jsou to zbytečně vyhozené peníze tato závada jestli se to takhle dá vůbec  nazvat nemá žádný význam akorát je to nepříjemný že to cvaká.Chtěl jsem si koupit hydropístky z druhovýroby za 250 kč za kus ale kámoš co dělá motory mi řek že za 5000km to bude ještě horší než to bylo.
Mitsubishi Galant 2.5i V6 24V '98


Offline Drak

No kdyby neměly žádnej význam, tak se do motoru nemontujou....Pokud ti cvakaj jen po nastartování a pak stichnou, tak bych to nechal být. Horší je, když už cvakaj pořád a neudržej tlak oleje.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline cuhan

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 40
  • Galant 2.5i v6 24v '98
Samozřejmě že význam mají,vymezují vůle ventilů ale to že cvakají není závada která by se měla řešit.
Mitsubishi Galant 2.5i V6 24V '98


Offline Drak

to cvakání nevidává hydroštel jako takovej ale jak naráži vahadlo do dříku ventilu a na druhé straně do vačkového hřídele. Jednak se ti pak o vůly hydroštelu méně otevře ventil a to "ťukání" do povrchu materialu taky není moc dobrý
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline cuhan

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 40
  • Galant 2.5i v6 24v '98
Když začnou cvakat to neznamená že se změnila vůle ventilů je to jenom nějaká tisícina a někdy nepomůže ani výměna hydropístku nebo jak tomu říkáš hidroštel  nevím proč.
Mitsubishi Galant 2.5i V6 24V '98


Offline Syst

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 71
Hydroštel - Hydraulicky vymezovač vôle, a ako ti to už drak napsal, ked to cvaka asi 2-3 minuty po štarte, tak by som dovtedy motor nezatažoval, nech tam vytlači olej, ale ked to už počas jazdy, tak to neni dobry, ja som si to dal menit, ale nie všetky necvaka všetky, iba par kusov mne menili 3 kusy a je to odvtedy v pohode. nic nemôze byt v pohode co sa udiera a vydava zvuk, časom sa to ešte zhorši kvôli opotrebovaniu ako sa ty součastky do seba udiraju. ale je to tvoje auto, ty sa rozhodujes. nechapem ľudi, ktory si pytaju radu, a potom všetkym možnym argumentuju. Byt tebou, tak Drakov radu by som dodržal :evil:


Offline cuhan

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 40
  • Galant 2.5i v6 24v '98
Je mi to jasné že když něco klepe tak to není dobře mě vadí každý nežádoucí zvuk který se projeví a snažím se ho co nejdřív odstranit.Je to sice pálka za 24 kousků ale budu muset něco investovat za to auto jsem dal 50tis. má najeto 270 tis.km takže mě čekají aj rozvody ale nevím jestli koupit origo nebo z druhovýroby.
Mitsubishi Galant 2.5i V6 24V '98


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
a nezkoušel jsi nějaký hustší olej? pokud to není ještě hodně špatný tak to pomůže


Offline cuhan

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 40
  • Galant 2.5i v6 24v '98
No zkusím 10w-40 ale ještě před tím tam dám nějaké aditivum poraď jaké .Díky
Mitsubishi Galant 2.5i V6 24V '98


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
pochybuju že nějaký aditivum bude fungovat


Offline Drak

Kenry si nějakou zázračnou tekutinu nalil do motoru a přestalo mu to cvakat. Napiš mu zprávu jako a kde ji sehnal. A to mu v tom motoru mlatilo jak ve strých kukačkách a teď má klid.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline svavra

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 565
    • http://www.sweb.cz/svavra/
pochybuju že nějaký aditivum bude fungovat
furt mám pro tebe to aditivum na baráku.....
Galant 4WD 4WS 93 a Galant 4WD 4WS 95
 
Standa - Praha, Cheb, Kozomín - a taky Lancer EVO VII by China


Offline Pepe

furt mám pro tebe to aditivum na baráku.....
Aditivum pro Galanta nebo Begyho :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
tak jsem zaplikoval to aditivum. Předtím mě cvakal lehce jeden hydroštel a teď je klid. Spotřebu oleje ještě uvidim časem.
To aditivum je hustý jako med... taže nemůžu se ubránit dojmu že to funguje jen na principu zhustění oleje.


Offline cuhan

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 40
  • Galant 2.5i v6 24v '98
Koupil jsem si to aditivum jmenuje se Wynns/Super"Charge" je to plechovka 250ml a otvírá se to jako pivo v plechu a je to hustý jako med.Dám to tam až pojede můj syn v úterý do Prahy na Ozzyho.Pak dám vědět jestli to pmohlo.
Mitsubishi Galant 2.5i V6 24V '98


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
já jsem sehnal od Svavry tohle:


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
No zkusím 10w-40 ale ještě před tím tam dám nějaké aditivum poraď jaké .Díky

Jestli se nepletu tak si tady nedávno psal ať tady někdo dá do 2,5 castrol 5W40.... tak už aspoň víš proč ti to klepe... psalo se to tady stokrát že když se přejde na řidčí olej tak to začne... a drak ví tady na fóru nejlíp co říká   :evil:


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
kdo máte problémy s hydroštělama ktere vám klepou doporučím jednu věc pokud máte klimu.... a to máte většinou všichni .. je tam ložisko ktere se točí zároven s motorem takže má nalítáno to co motor,,,....Jak jistě víte chystal sem se na hydroštely a koupil originály jeden za 850kč made in japan ale nejdřív se dělala ta klima.. koupil sem nové čerpadlo ložiska a vše co má něco společného s klimou....dali to kluci do kupy cele to vyšlo 25ooo,- a  víte co se stalo cvakaní šelest a někjaký pazvuky sou pryč....takže mi zbyly doma hydroštely....dobré ne...?takže nejdřív klima a potom hydrštely....(jen doporučuju....)
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Syst

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 71
tych 25 tis ta vyšla ta klima, alebo aj s hydroštelmi? mne klepali hydrošteli, boli niektore menene, ako som uz predtym psal, a teraz ked motor ide na volnobehu tiez daco klepe, vymačknu spojku, a je to preč, pustim ji a zase, spojka bola menena kvoli tomuto javu, kupoval som kompletnu spojkovu sadu novu, nejsem automechanik, ale to by nemalo suviset s klimou ne?