GalantWeb

motor 6A12 škube

Offline Miwi

ahoj,
mám Galanta V6-24,r.v.93 motor 2000ccm.
Začal při akceleraci škubat,výkon není co byl i volnoběh není stálý.
Vyčistil jsem přívod vzduchu-komplet, bez efektu, čím mám pokračovat, na co se zaměřit?
Dík
 -_-


Offline Drak

Kouknout na svíčky jak jsou staré a jestli byly měněné, tak za jaké. Potom jestli jsi čistil přívod, tak zaleží jak a kde všude. Zjistit, zda všechny čidla ukazuj to co mají. Jestli už se někdo před tebou "nehrabalů v bastavení klapky a volnoběhu.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
nemáš někde zpuchřelou - děravou hadičku od podtlaků?


Offline Bulman01

a co takhle zapalovací kabely?Já měl něco podobného,všechno jsem vyměnil a nakonec to dělaly kabely :mellow:
1996
  GALANT 2500  V6 24V  4ws 4wd


Offline Pepe

 Po mých zkušenostech doporučuji co píše Drak -svíčky . Užil jsem si své  -_- -_- :laugh:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Se svíčkama na 6A12 měl problém tátův kolega v práci (redbull zná). To odmítalo dokonce i nastartovat. Jednoznačně kandidát číslo jedna.
Galant 1,8 85kW r.95


Offline Miwi

Chlapi díky za rady, vyměnil jsem svíčky a kabely,všechno je zase OK. -_-


Offline Howler

dal jsem svíčky Denso Iridium IK20 a kabely tesla, dělá mit o co tady kdysi popisoval Miwi


Offline Howler

bojím se že to budou svíčky :( skusím tam vrazit ty stare NGK a uvidím


Offline Drak

patřej tam NGK PFR6J-11 nebo denso PK20PR-P11..Ik20 je uvedena jako přímá náhrada, ale tu maj jako náhradu u 50% svíček. Ještě bych zkontroloval odtrh 1,1mm. Teplota sviček při rozdílné kmpresi taky může způsobyt chod na 5 válců
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Howler

Misak jeste nadhodil zapalovací modul, kde bych ho našel?


Offline Drak

zapalovací modul maš na druhém konci svíčkových kabelů, je u něj i zapalovací tranzistor ...to je ta druhá černá krabička hned vedle
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Howler

jadraku, jak zjistim jeho funkčnost, když jsem za běhu motoru odpojoval a připojoval postupne kabely, tak hazely všechny jiskru. Poznat ale vubec nebylo, že by to jelo o ten valec mín. No není to tak jednoznačný jak u 4-válu :(


Offline Drak

funkčnost jedině změřením civek bez napětí, ale to bys poznal, když odejde přestanou ti jít dva válce najednou. Spíš odchází modul zapalovacího tranzistoru, ktrý ty cívky řídí. ma v sobě 3 tranzistory a třeba jeden může být načatý. u něj se měří přechod na tranzistorů. Někde bych musel najít jeho zapojení
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Howler

tak jsme přeměřili cívky a všechny davají  stejný odpor. Svičky jsem tam dal puvodni NGK a stale furt to same.. :(


Offline Howler

chybí mí tam servo motorek, co je pod klapkou. Nevím z jakych duvodu ho nekdo oddelal, a zatim cekam az mi dojde. Domnivaqm se že to ma neco spolecneho s volnobehem a ohřevem klapky. Muzu temu dat zavinení?


Offline Drak

jestli tam chybí a není obtok klapky utěsněn, nějaký vliv by to mohlo mít.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Howler

no píská to jako by to sálo vzduch, takže asi něco na tom bude. Předtím jsme neměli zapojeny přívod EGR k sání a sálo to hodně vzduchu a nejelo to takřka vubec..


Offline Howler

safra, nenapadá vás co bych měl tak zkontrolovat? v nizkych otačkach škube, od 2do 5tis/min krasnej 6-valcovej vykon a nad opet škube a nechce více...


Offline swiftt

  • Galant 1998 2.5v6 Audi A3 1.8T Audi A6 2.5tdi V6 Mercedes ML 500 Amg w163 Opel astra J 1.7 cdti
  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 519
Vyfuck je v pohode ? Nieje niekde upchatý?
Galantík 2.5 V6 AT po vela spokojnych km predaný.
215000km pri kupe
486000km pri predaji