GalantWeb

problem s klimov

Offline Pepe

U mne kroky k lepšení . Zapínám klimu tlačítkem Auto  a 15 km jsem přestavil z 22°C na 23,5°C a vše v poho . Zatím    -_-
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

 :o Nevim , možná že se rozhýbalo chladivo nebo olej , já ji pouštím pravidelně ale dlouho jsem nehrabal na nastavení teploty za provozu . Ono asi dlouho trvá než se změní a vyrovná teplota v celěm voze . Mám podezření že tím husím krkem klima vzduch z kabiny nasává - kolem čidla teploty - a ne že tudy fouká . :undecided:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Pepe

Tak jsem to přechválil . V půli cesty , t.j. 15km , přestane chladit a dál to znáte . Takže revize a doplnění . ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Pepe

Nechám ji doplnit a asi zajedu k domanskému na diagnostiku MUT lll .Jinak bych mohl vyzkoušet rozepnout a sepnout konektory kolem klimy u motoru ai v kabině .   :mad:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline emilio7

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 62
Otec mal ten isty problem a bol to magnet na kompresore cievka ho nevedela poriadne zopnut,rozobrat kompresor a vymena magnetu alebo rozchodit ho ako to spravil on. A to vam poviem funguje a ja si trieskam hlavu o stol ze som to dal plnit ak bude musiet ist kompresor vom tak ma asi je...ne.
mitsubishi galant 2,5 V6-24 elegant r.2002


Offline Pepe

 :mellow: Výborný příspěvěk  :angel: :angel: :angel:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
U mě taky žádný zlepšení,zkusil jsem poklepat kompresor,konektory rozpojit a maximálně to fouká vlažný vzduch.Prostě tu spojku neslyším nahlas cvaknout, jako na starým žraloku.Pepe, ty jezdíš do Kyjí k Domanskýmu?
« Poslední změna: 27.05.2012 - 19:14:21 od Rob »


Offline Pepe

Domanský na Zdibech - mám to 5 km nebo Autopalace Kolbenova .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ted jsem to byl znova zkusit a poslouchal, když je to studený tak napoprvý ta spojka sepne, ale spíš to v ní zarachtá, než to kovový klepnutí jako kdysi, no a pak to vypne, a sepnou už jen oba větráky, ale aspon to zarachtání už se neozve. :'(To bylo v eko, zítra zkusím v auto, jak dlouho to bude chladit než to vypne, ale asi to ani nevypne.Já jsem s autem celou zimu nejezdil, možná ,že to je ta příčina.
« Poslední změna: 27.05.2012 - 21:04:19 od Rob »


Offline Pepe

Podobné to bude u mne . Takže pokus  - stlačeným luftem pročistit anebo pokus o rozebrání spojky na nájezdech - rampa . ](-:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Ta spojka má spínat ikdyž by nápln byla vypuštěná?


Offline Pepe

Měla by sepnout , není závislá na tlaku chladiva , olej v kompresoru zůstává .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

Spojka kdyz neni tlak, tak nesepne. Cidlo na tlak je v odlucovaci za pravym svetle.

Odesláno z mého LT18i pomocí Tapatalk 2
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak to mě asi jako 1. čeká nechat někde změřit nápln,příp. doplnit.


Offline Drak

ještě si na všechny spoje zkus posvítit nějakým UV světlem než si někam dojedeš doplnit tekutinu. Stačí i UV led dioda za par korun abys zjistil jestli neutíká  chladivo nějakým spojem.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Takže to chladivo uniká jen při zaplý klimě?


Offline Drak

chladivo může unikat stále pokud je někde netěsnost. Je pod stálým tlakem. Taky může unikat časem protože nic není 100% těsný. Doporučuje se cca každé 2 roky kontrolovat tlak chladiva a případně doplnit.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)