GalantWeb

Zdvihatka

Offline Czechman39

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 11
    • http://
Ahoj lidi!Nemate nekdo zkusenosti se zdvihatkama na Galanta 2.5L 24V V6 r.v.97?Cvakaji mi dost dlouho po nastartovani,az tak po 20km se to ztisi.Pomuze je jenom vycistit nebo je musim vymenit?Kde sehnat?Diky


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web


Offline Czechman39

  • Newbie
  • *
    • Příspěvků: 11
    • http://
Jedno z nejproblemovějších témat u tohoto motoru a nikdo nic neví???  :cry:  


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
většinou se to cvakání zlepší změnou oleje. Ale v tvém případě si myslím že totím není. 10W40 je optimální.
Co se týče samotných hydroštelů, neznám nikoho kdo je měnil nebo to nějak řešil


Offline Drak

Pokud hydroštely nedržej tlak oleje, tak ani vyčištěním jim moc nepomůžeš. Jeden novej stojí cca 500,- kč.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
hele a u tech hydrostelu nemeni se nahodou vsechny zaraz?

takze 24 x 500 kc?
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Offline moskal

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 55
Me to taky cvaka, nekdy vice a nekdy o tom ani nevim, po zahrati motoru se to vetsinou zlepsi. Myslim si, ze je to olejem, mam tam Texaco 5W/40, dali mi ho ve znackovem servisu Mitsubishi, pry je ale predepsan vyrobcem olej 10W/40
Co se tyce vymeny zdvihatek, nasel jsem na netu dodavatele firmy Ajusa (Spanelsko) a na muj typ vyjde zdvihatko na 250,- Kc/bezDPH (www.sobis.cz) Myslim, ze i u ostatnich typu bude cena podobna. Nemate nekdo zkusenosti s vyrobky f. Ajusa?
Galant Combi 2.0 100kW r.v.97, Zizkov
Moskvic 412 1.5 55kW r.v.75


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Citovat
Ahoj lidi!Nemate nekdo zkusenosti se zdvihatkama na Galanta 2.5L 24V V6 r.v.97?Cvakaji mi dost dlouho po nastartovani,az tak po 20km se to ztisi.Pomuze je jenom vycistit nebo je musim vymenit?Kde sehnat?Diky
Zdravím,
na mým motoru se setkávám s tím samým, ale neřekl bych že to trvá tak dlouho  :confused:  snažím se ho hned po startu "nehonit" a zachvilku je to lepší.

Ještě takový možná hloupý dotaz: Mají Galanti 97
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline Drak

Samoštelovací ventily se v galantech objevují od roku 88 (16V DOHC).  Hydryštel je vlastně takový miniaturní tlumič, který vymezuje vůly mezi vačkou, která stlačuje přes váleček ventil. Pokud tento hydroštel neudrží natlakovaný olej, tak ventil začne klepat.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline George

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 79
Díky Draku za odpověď.

Co se týká klapání ventilů, tak je to asi nutné řešit teprve když klepání je neustálé ne?  
MITSUBISHI GALANT - kombi 98 2.0i Karlovy Vary


Offline Drak

Klepat by měly přestat hned po nastartování.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
A co kdyz to klepat ne a ne a neprestaneeee......(vymenit.....)
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Petano

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 100
    • http://
v autorizovanym servisu v liberci mi rikali ze pry existuje nejake aditivum na zdvihatka a ze borec uz par vymen oleje s tim udelal a nestezuje si. (leje se vzdy pri vymene)

To nicmene neznamena ze je to nejaky dobry reseni (ani nevim jak ten galant byl starej)
2,5 V6 rv 97, kuze atd. ;-)


Host Matej

  • Host
Zdravim,
pred tydnem jsem menil dva hydrostely na vyfukovych ventilech. Postupoval jsem podle manualu a neni to extremne slozite.

Trochu problem je s urcenim spatneho hydrostelu (viz manual), ale povedlo se mi idetifikovat ty dva spatne pomoci 0,1mm tenkeho plechu pro vymezovani vule.

Jenom pro demontaz vahadel to chce ctyri ruce, aby hydrostely nevypadaly dolu "do pryc". Koupil jsem Ajusa (Spanelsko) - www.sobis.cz za cca 280,- Kc vc. DPH/kus a vymena mi vzhledem k pocatecnimu tapani zabrala cca 1,5 hod.
 


nero

  • Host
Jestli mohu taky přispět nějakou zkušeností. Taky jsem mněnil zdvyhátka na 2 L osmiventylu. Jestli mohu radit, tak je každopádně lepší vymněnit všechny najednou, protože dříve nebo později odejdou i další. Co se týká toho jak se pozná vadné zdvyhátko a máš trochu zkušeností alespon


Offline theneverhood

  • Jr. Member
  • **
    • Příspěvků: 41
    • http://
podobný problém jsem měl taky, který se s najetými kilometry neustále zhoršovl.. klapalo a klapalo... vyzkoušel jsem měrku oleje a byl pod ryskou... dolil jsem a hle... neklapou. Takže nejen typ oleje, ale i dostatečné množství. Mám zkušenost, že měním cca 4,5 l oleje, pak doleju 3 x po půl litru cca po 4 tis km. Pak je to bez problémů... ale nemusí to být u všech aut. Jinak i po 230 tis šlape jak hodinky... nejlepší 2,5lVž na světě


Offline moskal

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 55
Citovat
Zdravim,
pred tydnem jsem menil dva hydrostely na vyfukovych ventilech. Postupoval jsem podle manualu a neni to extremne slozite.

Trochu problem je s urcenim spatneho hydrostelu (viz manual), ale povedlo se mi idetifikovat ty dva spatne pomoci 0,1mm tenkeho plechu pro vymezovani vule.

Jenom pro demontaz vahadel to chce ctyri ruce, aby hydrostely nevypadaly dolu "do pryc". Koupil jsem Ajusa (Spanelsko) - www.sobis.cz za cca 280,- Kc vc. DPH/kus a vymena mi vzhledem k pocatecnimu tapani zabrala cca 1,5 hod.
Ahoj, nemas nahodou tu cast manualu, kde se vymenuji zdvihatka v elektronicke podobe? Nebo aspon pisnout postup demontaze-montaze. Ja se na to chystam, ale jeste jsem nenasel odvahu - nikdy jsem nic podobneho nevymenoval. Shanim tedy nejaky vycuc z chytre knihy, nebo alespon nejaky postup, aby se mi to nerosypalo a ja nevedel co s tim. Diky moc. A jinak se zdvihatkami od Ajusy spokojenost? Taky o nich uvazuji.
Galant Combi 2.0 100kW r.v.97, Zizkov
Moskvic 412 1.5 55kW r.v.75


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Citovat
Zdravim,
pred tydnem jsem menil dva hydrostely na vyfukovych ventilech. Postupoval jsem podle manualu a neni to extremne slozite.

Trochu problem je s urcenim spatneho hydrostelu (viz manual), ale povedlo se mi idetifikovat ty dva spatne pomoci 0,1mm tenkeho plechu pro vymezovani vule.

Jenom pro demontaz vahadel to chce ctyri ruce, aby hydrostely nevypadaly dolu "do pryc". Koupil jsem Ajusa (Spanelsko) - www.sobis.cz za cca 280,- Kc vc. DPH/kus a vymena mi vzhledem k pocatecnimu tapani zabrala cca 1,5 hod.
A nechces se vyradit na me misi...? ;) jeden mi tam klepe a klepe ....a ne ne prestat.... :o  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Citovat
v autorizovanym servisu v liberci mi rikali ze pry existuje nejake aditivum na zdvihatka a ze borec uz par vymen oleje s tim udelal a nestezuje si. (leje se vzdy pri vymene)

To nicmene neznamena ze je to nejaky dobry reseni (ani nevim jak ten galant byl starej)
co takhle nejakej nazev .... bo stranky.... bo telefon.....informaceeee e....,.. ;)  
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)