GalantWeb

Ložiska

Offline Jindřišák

Chci se zeptat, snad mi někdo poradí. Spravoval jsem přitelkyni rotoped, byli tam rozšmelcovaný ložiska. Tak jsem koupil podle označení nový, zalisoval je a rotoped složil. Rotoped šel, ale křupalo v místě otáčení těch šlapek, tak jsem to rozdělal i tam a ložiska ze strany kde je řemen byli taky pěkně chyceny. Tak jsem je přehodil s druhou stranou, která je mín namáhaná, ale na dlouho to není a stejně v tom šelestí. Chtěl bych koupit nový, ale nevím jaky. Jsou to kuličky v kleci, zajištěný matkou, podložkou a další matkou. Hledal jsem všude možně na netu, ale našel jsem jen ložiska v pouzdře, ale tam sou právě bez pozdra, a jestli se vůbec něco takovýho vyrábí...
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
Vypadá to jako ložiska na jízdním kole?
Radouš


Offline Jindřišák

No nikdy jsem kolo takhle rozdělany neměl, ale celej ten rotoped je hodně podobnej kolu. Měl jsem to asi vyfotit :-/ Sundal jsem 32 klíčem matku, pak byla pojistná podložka proti otáčení a za ní matka, na kterou nemám klič, byla plochá a měla dva zářezy postranách a pak na mě vypadli kuličky a ta klec (ten plech, kterej zabranuje, aby se kuličky potkali. V jizdním kole třeba v naboji sou myslím ložiska volně.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
V jízdním kole jsou věnečky a když se ti rozpadne věneček, tak přidáš 2 nebo 3 kuličky a jedeš dál.V TOM ROTOPEDU TO BUDE STEJNÝ.


Offline Jindřišák

Ha, máš pravdu, jsou to ty věnečky. Kam s tím nebo co změřit, když to chci vyměnit? Prodaj mi to v jízdních kolech? Protože u toho rotopedu je to docela velkej průměr.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
V jízdních kolech, když nebudou mít takhle velký, tak koupíš 4 menší věnečky ,vyloupneš z nich kuličky a dáš to bez věnečku, pomuže vazelína, do který ty kuličky zasadíš, aby ti nevypadly, než tam vsuneš střed.