GalantWeb

USA CLO+DPH

Offline Jindřišák

Ahoj, může mi někdo poradit? Objednal jsem si nějaky věci na auto z US a dneska došel dopis od české pošty. Byla v něm plná moc, kopie štítku z balíku a oznámení o příchodu zásilky ze zahraničí. V tom oznámení je napsané, že jim mam poslat vyplněnou plnou moc a doložit hodnotu zboží. Odesílatel odeslal balík s hodnotou 18 dolaru a poslal to jako dárek. Pravá hodnota je teda vyšší, dá se z toho nějak vybruslit, abych nemusel platit clo/dph případně co jim mam teda poslat, pokud to zaplatit chci. Stačí faktura nebo musím i nějakej vypis z učtu? Co případně falešná faktura? :o
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Pepe

Neznám cenu zásilky , ale moc bych si nezahrával . Daňové úniky -- ti nevim . :lipsread:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

cena poštovného je přímo na zasilce uvedena a pokud je to nové zboží v případě podezření jsou schopný si cenu zjistit a clo s DPH ti spočitat z toho, co zjistěj.

tou plnou moci si ušetříš běhání po celní správě a doplácením celního dluhu. většinou jim stačí vypis z PayPal učtu nebo doklad z eshopu kde jsi to koupil.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

cena poštovného je přímo na zasilce uvedena a pokud je to nové zboží v případě podezření jsou schopný si cenu zjistit a clo s DPH ti spočitat z toho, co zjistěj.

tou plnou moci si ušetříš běhání po celní správě a doplácením celního dluhu. většinou jim stačí vypis z PayPal učtu nebo doklad z eshopu kde jsi to koupil.
Takže nehrát žádny fory a prostě to zaplatit. No jde o to, že cena uvedená na zásilce je 18 a skutečna cena zboží vč. dopravy je 140. Takže jim mam poslat mailem plnou moc a fakturu co mi poslali mailem? Stačí to? Je to jen cár papíru.. Platil jsem to kartou, takže můžu přihodit jen vypis z učtu, ale v internetovym bankovnictvi mi z nejzistitelnyho duvodu nabíha jen vypís do unora a banka neví proč, takže můžu tak maximalně vyscreenovat pohyb na učtu. :(
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

mělo byto stačit...stejně víc dokumentů a faktur nemáš.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rafik

Stejně v tom je neskutečný bordel. Pro podnikání objednávám balíky z USA, Číny a Taiwanu. Některé balíky dorazí letecky během jednoho týdne bez cla, bez ostatních poplatků, až domů nebo do firmy. Ale jsou balíky, které po jednom měsíci stále nejsou a ani v Praze na celním mi nejsou schopni říct, kde se balík nachází.. nerozumím tomu
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Drak

jo bordel v tom byl je a bude  :)  V poslední době mám vypozorováno, že z USA to ted chodí rychleji než s asie. asi tak o 2 až 3 týdny a o určení cla a dph snad losujou, protože třeba dražší zasilku pustěj bez poplatků a bublinkovou obalku těsně nad hranicí zpoplatnění zkoumaji snad mikroskopem a těch par stovek vyberou :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
no mě chodily baterie pro aukro celekem pravidelně ale v poslední době je to jak na matějský....jednou 14 dní podruhý 40 dní...dělaj to na celnicích ale nevim jak je přinutitk rychlejší práci....ale poplatky si nezapomenou přičíst ... bylo by lepší toho objednat kontík ale to sou náklady jak blázen,...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Jindřišák

Tak balík není stále doma :( Poslal jsem veškeré dokumenty, co sem měl k dispozici a podle pošty balík leží už 8 dní ve vyclívacím skladě pošty. Je tohle normální? Mám strach, aby jej neposlali zpátky. :(
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Tak balík není stále doma :( Poslal jsem veškeré dokumenty, co sem měl k dispozici a podle pošty balík leží už 8 dní ve vyclívacím skladě pošty. Je tohle normální? Mám strach, aby jej neposlali zpátky. :(


vydrž maj na to celej měsíc....měl jsi napsat že je to rychlokazitelné nebo nějaké plody bys viděl jak by se smekali...  :-D :-D
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


michal95

  • Host
Já jsem slyšel že ti to třeba pošle jako dárek ale celníci si na tebe pěkně posvítí...jakože zaplatíš velkej ranec.... ale nevím jestli je to pravda na 100% ...


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
co si nechat poslat něco na auto a přibalit k tomu bombony nebo něco co pak třeba vyhodíš ale je to potravina ...a dobře to pojistit ... myslím že tahle kombinace by mohlo fungovat... nechctěl bych bejt celníkem kterej to pak zacaluje a potraviny i když nejsou kazitelný maj skoro vždy přednost.....nevim jen mě to napadlo...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Poradte, potřebuju poslat 122eur do Nemecka do banky, jakou bankou nejlépe, aby nebyly tučný poplatky za poslání? :(


Offline Drak

no spíš záleží v jaký bance máš učet a do jaké banky to posíláš. Většinou je levnější, když tvoje i cizi banka patří do stejné skupiny nebo stejnýmu vlastníkovi nebo jinak spolu kamaraděj. Ale i tak to vyjde v řadu několika stovek. Levnější je western Union a nebo se domluvit na paypalu a poslat o cenu poplatku větší obnos (cca 3% z částky co si pamatuju v ceníku)
Posílat častku z přepážky libovolné banky vložením hotovosti do pokladny je nejdražší možnost a blíží se skoro tisícovce.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já mám spořitelnu, případně i ČSOB a potřebuju to poslat do Sparkasse Langen-Seligenstadt- Cislo banky 50652124

soukromý osobě.
« Poslední změna: 22.09.2011 - 12:23:08 od Rob »


Offline Drak

takže z český spořitelny do německý spořitelny. Stejný vlastník , stejný logo a ve prospěch účtu klienta banky finanční skupiny ERSTE GROUP je cenovka 220 korun

http://www.csas.cz/banka/nav/osobni-finance/platebni-styk-d00013516
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

Kurna to je tak drahy? To je teda pro mě novinka. Já když nakupoval ze zámoří, tak za jednorázovej příkaz sem tenkrát platil asi 20 a za platbu kartou nic. Mám teda studentský konto, ale rozdíl oproti normálnímu je to teda slušnej :undecided:
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
No, ta německá banka asi nebude členem spořky, jestli to zítra stihnu ,tak zajdu do spořky se optat, případně tu platbu uskutečním hned tam.


Offline Drak


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Tak to je super, díky, zítra to zkusím stihnout a uvidím.