GalantWeb

Aut. Zapínání Světel

Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Tak a začali nám platit nové pravidla a mezi nimi i celoroční svícení. Když se svítilo jen půl roku, tak jsem si říkal, že se s tím nebudu otravovat, ale teď už je to jiné a navíc 2 body v trapu. Takže sem se chtěl zeptat jestli někdo nemá schéma, nebo někde nenašel nějakou stavebnici na utomatické rozsvícení a zhasnutí světel. Funkce jednoduchá: 20 vteřin po nastartování se sami rozsvítí světla a 10 vteřin po vypnutí motoru by se zase zhasli. To z důvodu zdechnutí auta na křižovatce a podobně, teda vzhledem k těm xenonům. Těm se blikání nelíbí. Tak to sem sypte a
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Drak

Stavebnici sem ještě nenašel a asi lepší to je udělat na rozdíl napětí mezi zapnutým zapalováním a nastartovaným motorem.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Monty

  • VIP Group
  • ****
    • Příspěvků: 119
Napadlo mě použít kladné napětí na žárovce baterky, respektive dobíjení. Po nastartování se tam objeví plus 12V a jinak je to zazeměné. Už se snažím něco jednoduchého vymyslet. Tak aby byla cena někde kolem 80,- Kč.  -_-  Až to vymyslím, tak to otestuju a dám návod nebo udělám stavebnice.
(R.I.P. - Galant 4x4 2,5 V6 + xenony)
Audi A8 (podvozek a sedačky S8), obsah 4,2 osmivál, 300 PS, maximální výbava. Zase změna podsvícení na modrou. :-)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
hele a je Úplně šílenej nápad dát 20W žárovky (třeba z blinkrů) do světel a používat je pro denní svícení? Večer bych si pak zapínal xenony

jinak jsem spíš pro Drakův návrh. A


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
No docela by mě zajímalo kam by se do těch miniparabol nasoukala 20W žárovka...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
aha já zapoměl. Mám tam přebastlený bixenony a jedny paraboly zůstaly volný, do těch bych to zadělal. Takže tohle by bylo aktuální maximálně pro mě a Galanta4x4

a pro ostatní zůstává podle mě nejrozumější ten pípák na nerozsvícený světla.  


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
No tak já na ně až tak nezapomínám, ale přemejšlel sem o zapuštění parabol do předního nárazníku jako to maj ty americký Galanty... To by snad mohlo nějak projít, Golfy to tak maj taky... Ale asi by to taky nebylo nic extra protože ty bych taky moh zapomenout zapnout, to by spíš řešilo spotřebu Hčtyřek... Spíš bych potřeboval nějak udělat ten pípák na spínačku aby když někdo vystupuje a je nastartováno tak aby mi to nervalo uši...
« Poslední změna: 02.07.2006 - 18:43:52 od Benytrans »
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline B2

  • VIP Group
  • ***
    • Příspěvků: 75
Citovat
No tak já na ně až tak nezapomínám, ale přemejšlel sem o zapuštění parabol do předního nárazníku jako to maj ty americký Galanty... To by snad mohlo nějak projít, Golfy to tak maj taky... Ale asi by to taky nebylo nic extra protože ty bych taky moh zapomenout zapnout, to by spíš řešilo spotřebu Hčtyřek... Spíš bych potřeboval nějak udělat ten pípák na spínačku aby když někdo vystupuje a je nastartováno tak aby mi to nervalo uši...
pípák netřeba vymýšlet, pokud vím, tak se něco takového normálně prodává ...


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Ale já ho tam mám ale to zapojení se mi prostě přes spínačku nepovedlo...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline B2

  • VIP Group
  • ***
    • Příspěvků: 75
Citovat
Ale já ho tam mám ale to zapojení se mi prostě přes spínačku nepovedlo...
zapojení bylo načmárané vzadu na krabičce...  :rolleyes:  


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
no jo jenže nějak zapomněli načmárat kde najdu proud od spínačky kterej je závislej na zapnutí světel...
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
Citovat
Napadlo mě použít kladné napětí na žárovce baterky, respektive dobíjení. Po nastartování se tam objeví plus 12V a jinak je to zazeměné. Už se snažím něco jednoduchého vymyslet. Tak aby byla cena někde kolem 80,- Kč.  -_-  Až to vymyslím, tak to otestuju a dám návod nebo udělám stavebnice.
hmm, to by bylo zajimavy. taky bych mel o neco takoveha zajem.
ja osobne sice svitim porad uz odpradavna, ale mam strach o manzelku, ktera na to obcas zapomina...
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
nebo u dvouvodičovýho pípáku plus na kontrolku dobíjení a mínus na světla - přímo na vlákno žárovky.  


pepakudr

  • Host
Taky svitim porad,ale vzdycky kdyz zacalo obdobi,kdy se uz svitit muselo tak jsem zapominal.Zkusim neco vymyslet na rozdil napeti bez dobijeni a s dobijenim(jak uz tu navrhl Drak).Potom by  zapojeni v aute bylo dost jednoduchy.Vlastne tri draty.Jeden minus,druhy na plus od spinaci skrinky a treti na rele od svetel.Popripade by tam slo i zaradit zpozdeni cca 3 sek po nastartovani.Zkusim neco jednoduchyho vymyslet a kdyz se zadari tak to sem dam.


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
k čemu hlídat zvednutí napětí oproti 12V při dobíjení? Je to zbytečně složitý. Stačí přeci napětí z alternátoru ne? (kontrolka dobíjení)


  • Host
Citovat
Tak a začali nám platit nové pravidla a mezi nimi i celoroční svícení. Když se svítilo jen půl roku, tak jsem si říkal, že se s tím nebudu otravovat, ale teď už je to jiné a navíc 2 body v trapu. Takže sem se chtěl zeptat jestli někdo nemá schéma, nebo někde nenašel nějakou stavebnici na utomatické rozsvícení a zhasnutí světel. Funkce jednoduchá: 20 vteřin po nastartování se sami rozsvítí světla a 10 vteřin po vypnutí motoru by se zase zhasli. To z důvodu zdechnutí auta na křižovatce a podobně, teda vzhledem k těm xenonům. Těm se blikání nelíbí. Tak to sem sypte a


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

  • Host
Citovat
Citovat
Tak a začali nám platit nové pravidla a mezi nimi i celoroční svícení. Když se svítilo jen půl roku, tak jsem si říkal, že se s tím nebudu otravovat, ale teď už je to jiné a navíc 2 body v trapu. Takže sem se chtěl zeptat jestli někdo nemá schéma, nebo někde nenašel nějakou stavebnici na utomatické rozsvícení a zhasnutí světel. Funkce jednoduchá: 20 vteřin po nastartování se sami rozsvítí světla a 10 vteřin po vypnutí motoru by se zase zhasli. To z důvodu zdechnutí auta na křižovatce a podobně, teda vzhledem k těm xenonům. Těm se blikání nelíbí. Tak to sem sypte a


Offline shark

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 90
:D
jako napad dobry, ale preci jen, osobne zvolim technictejsi reseni... ;)  
Galant 2.0, 136 k, 1997


Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
:mellow: Taky přispěji svou troškou do mlýna. Není to zase tak Úplně jednoduché, ale je to na hodinku, dvě práce (už jsem jich udělal pět).
Dal jsem to na www.rapidshere.de

http://rapidshare.de/files/24953602/Automa...svetel.pdf.html

 
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP