GalantWeb

Sirova stavba / přestavba od Daga

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

Jako dával jsem tam toho víc..Třeba pod kaslíkem co je v loketní opěrce mám schovanou nabíječku na USB a kábel mi vede do kaslíku. Kolébka (spínač) je na straně kaslíku. Takže toto mám elegantně schované a navíc přes vypínač, takže to není pořád v zásuvce a nemusím se bát, že něco bafne.
Dále mám v kaslíku schovaný ještě jeden vypínač a ten spíná napájení záznamové kamery.

Samozřejmě mám vše pošéfované tak, že kdybych zapoměl cokoliv vypnout či něco, tak je to fuk. Stačí dát klíček na nultou pozici a je vše vyplé. Všechno mi totiž napájí zásuvka 12V co je na středovém panelu u řadičky. :)

Navíc, že by mi něco baflo se nebojím. Mám vše ve dvojité izolaci a spínače či modulové desky zalité tavnou pistolí. Takže pohoda .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Majk MG

tak to jsis vyhrál :) otázka: jak moc jsou za denního světla vidět ty led pásky v tapecích a na středovém panelu když jsou vypnuté ? jestli to je vidět moc nebo ne a jak to působí .... a vůbec co to je za led ? jaká tloušťka tak :)


Offline Sir Dag

Dobrá otázka..původně jsem chtěl, aby to nebylo přes den vůbec vidět. Na to je nejlepší použít stranové optické vlákno. Můžeš hledat na aliexpresu či ebay jako "optic filber sideglow". Ovšem, aby se to vyplatilo koupit musel bych pořídit 100m vlákna. Pak nevíš jak to bude svítit. Prostě je to elegantní  řešení, protože vlákno je průsvitné a přes den není vidět. Navíc při nasvícení rgb ledkou můžeš menit barvu dle sebe. Ovšem řešení pro někoho kdo má vlákna a může odzkoušet.

Takže jsem zvolil el-wire. Bohužel barva světla odpovídá barevné izolaci. Tudíž u mě zelené světlo = zelená bužírka.
Tak a teď jak jsem ho aplikoval. Narval jsem ho do spár co jsou u středového panelu. Na tapecí jsem ho opět narval do spár, ale tam už bohužel držet nebude a tak jsem jej přilepil vteřinákem.

Výsledek...díky tomu, že je el-wire hozený ve spárách, a jelikož zelená s černou sedí, je výsledek dobrý ikdyž to nesvítí .-)

Co se týče světla za den - zda je vidět či ne..tak přes den jen maličko (téměř vůbec)..ovšem tohle má sloužit když jsou snížené viditelné podmínky, šero, noc atd .-)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Takže nakonec,to, co navrhoval W66,já to měl kdysi a bez stáblu mi to vydrželo měsíc.Teď už bych tam asi stábl přidal asi jako ty. :mellow:


Offline Werewolf66

E-wire je na tyhle picovinky dobrej, da se strihat jak potrebujes, jen je k tomu potreba menic na vysoke napeti...a jak dag spravne poznamenal, neni to moc videt prez den...coz ale zas vesmes moc nevadi.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já to měl večer zapnutý okolo masky  :-D ,akorát už si nepamatuju,jesti mi to nerušilo rádio,je to 11 let z5.


Offline Sir Dag

tak ja to mam v tapeci uz pul roku..ale az ted zprovoznil..jinak el-wire je dobry na tyhle kravinky. Jako sviceni rozhodne NE!
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Trewor

Hele tak z čeho maj nový auta takový ty tenký linky denního svícení?
Top Gear (Jon Bentley) o 8G Galantu: It´s a nice car for a nice people.
1999 8G Galant kombi V6 AT LPG, 7G E88A AWD AWS shnilotina na díly, 6g Galant 4x4 kastle, 1994 Colt CA 1,3 a Fiat Ducato 2,8TD 4x4


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Werewolf66

to je plastovej svetlovod
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Sir Dag

Někteří výrobci používají světlovody, pravda. Ovšem tím nedosáhneš tak vysokého jasu. (tímto se začínalo u BMW před cca 14 lety)
Dnes je to zmatněný plast či sklo, které má za účel světlo rozptýlit do stran (aby nebylo přímé a neoslňovalo) no a za ním jsou schované vysoce svítivé LED. :)
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Werewolf66

takze to je porad svetlovod, co ma zkoseni a svetlo se tam lame....proste porad to stejny :)
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Sir Dag

Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

Tak jsem použil pásky typu 5050 "o dvou modulech" (to jest šesti diodách) na podsvit nohou. Respektive podlahy. Vše je logicky navypínač, takže se mi nic samo nezapíná, nespouští atd. Když třeba budu něco hledat, tak si to prostě zapnu a nebo když chci udělat dojem na někoho kdo bude nastupovat .-)

Takže u řidiče to bylo nejsložitější..nevěděl jsem kam to lípnout.. Nakonec to vyhrál kabel. Prostě jsem to na něj přivázal zadrhovačkama a svítíme na podlahu :D
U spolujezdce je to dosti jednoduší. Pod kaslíkem (přihrádkou) je kryt na nohy, aby spolujezdec nekopal kam nemá. No tak na něj se lípnul kousek pásku.
Tak a u zadních spolujezdců jsem pásky musel na něco nalepit. Ovšem na co. Je tam sedačka a koberec. Ovšem když si sedačkou popojedete až dopředu nebo když ji máte celou venku...zjistíte, že pod fukarem je vidět kousek kasle. Stačí jej odmastit a lepit.

přikládám foto jak je to řešené pro zadní spolujezdce
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Sir Dag

Tak jsem se rozhodl opravit si osvětlení spz a zároveň přidat couvací kamerku.

Co se na mě vyvalilo a jak to funguje jsem zjistil až když jsem prostě sundal tu zadní krycí lištu s nápisem galant. Drží ji čtyři plastové cvočky a tři matice. Po odšroubování matic se musí trochu trhnout, ovšem s citem. Horší je pak lištu nandat. To mi trvalo asi hodinu. Dost jsem s tím zápasil.
Každopádně první snímek ukazuje v jakém stavu jsou držáky no a druhý logicky byl rozsypaný na prach. Takže se musel udělat nový. Jelikož mám šikovného otce..tak mám nové držáky z pozinkovaného plechu. Který jsem pak pro jistotu ještě stříknul barvou .-)

No a důvod proč jsem tam vlastně lezl je jednoduchý. Potřeboval jsem ještě přidělat zpětnou kameru. Uvažoval jsem odkud tahat napájení. Většina chcem mít signál když začne couvat. Takže bych si vzal štávu z couvací žárovky která je hned na dveřích. Takže žádné tahání kabelu krkem dveří (díky bohu, stačilo mi tahat ten signálový...) Ovšem já jsem chtěl mít kameru k dispozici i bez toho aniž bych couval. Tak jsem hledal jiné řešení a napadlo mě to vytáhnout z obrysovky. Ovšem ten husý krk...to né..a pak mi došlo, že s polečně s obrysovkou se sepne i osvětlení SPZ. No tak jsem si našel konektor na osvětlení a připájil dva drátky, zaizoloval, ty následně přidělal k 12V stabilizátoru. Z něho vývod na kamerku .-) Jelikož je ve dveřích průchodka k osvětlení spz, tak protáhnout kábel na napájení kamerky a signál od ní není problém.

Více asi už řeknou foto..
PS: fotku výsledku dám později..nějak jsem to nevyfotil..ale je to boží..mám radost :D
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Sir Dag

a fotky instalace kamery
Byl jsi můj první a v mém srdci zůstaneš navždy. 2.0 100kw 1997 MetalicBlue


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206