GalantWeb

Volnoběh U Galanta

Host · 25 · 11333

Kovy

  • Host
Prosím o pomoc!  :cry: Pořidil jsem galanta r.v.93 1,8 16v GLSI a držel volnlběh cca 700ot/min. Při zapninani světel,vyhřívání skel nebo ventilace otáčky klesaly až na 200ot/mim. Nebyl schopny přidat otačky ale motor měl spotřebu 6,5l/100 Vyčistil jsem škrtící klapu a restartoval řJ (při zapnutem kličku jsem odpojil minusovy pol baterie a po cca 1min. zapojil zpět)
Nyní jsou otáčky při teplém motoru 1400. Už jsem s tím najel přes 500km a otáčky ne a ne klesnout.
Rozdíl je jen ten, že při zapnutí světel,vyhřevu skel klesnou na nějakych 800ot/min, ale nebudu v létě vyhřívat přece zadní sklo.
Co stím dál?


Offline Drak

No nejspiš si někdo hrál s nastavovacíma šroubkama na klapce a nebo se nepoved reset. Mělo by se to chovat uplně obráceně. Po nastartování a zahřátí by měly otáčky klesnout na cca 800. Po zapnutí spotřebyče ( světla, vyhřívání, atd) by se měly zvýšit. To platí i pro pootočení volantu. Dalším projevem správného resetu a nastavení je, že pokud je nastartované auto v pohybu se zařazeným neutrálem, tak se otačky zvednou na cca 1200. Když zastaviš, tak by měly klesnout zpět na cca 800
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

pepakudr

  • Host
Mam s klapkou po vycisteni uplne stejne zkusenosti,presne jak popisuje Drak.Nekdo si,ale hral s nastavovacim sroubem.Otacky jsem mel taky vysoky.Ted po stazeni to funguje tak jak ma.
 


Offline Rampa89

  • Pisatel
  • *****
    • Příspěvků: 327
Nedávno sem s drakem debatoval o tom odkarbonování, a napadá mě, co se má dělat dřív? Jestli prvně odkarbonovat a pak resetovat, to je lepší ne? Ta jednotka pak načte nový data.... Nic zatím neplánuju, ale tohle mě napadlo. Jo a nezanese ta voda tu klapku?


Offline Drak

Odkarbonování stříkáním vodní mlhy do sání nevyčistí klapku :-)  Jinak pokud se motor chová tak jak má , není po dekarbonizaci nutnej reset, spíš je vhodná výměna motorového oleje.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Bob

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 120
Jaký přípravek na vyčištění klapky, kromě technického benzínu je dobré použít????
Galant 1.8 GLSi 1995 93kW/126HP, Brno
Škoda Superb 2.8 V6 142kW/193HP


miroslav1

  • Host
čistič škrtící klapky - Drosselklappen - Reiniger
obj. číslo 5111
www.liqui-moly.cz

 


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Citovat
čistič škrtící klapky - Drosselklappen - Reiniger
obj. číslo 5111
www.liqui-moly.cz

Myslím, že je to jedno, já koupil nějaký CRC u Elit a čistí to taky.

Hlavně jestli umíte anglicky, přečtěte si jak se mají volnoběžný otáčky správně nastavovat. Až to dodělám u sebe, tak sem pastnu prověřený postup (snad to nebude dlouho trvat:) Klíčová slova jsou: idle adjustement, BISS (to je ten horní šroubek), SAS (šroubek na dorazu škrtící klapky), TPS (throttle position sensor), ISC (idle speed control valve).

Poměrně dobře vypadající návody jsou např. http://www.3si.org/forum/showthread.php?t=227501&page=3&pp=10&highlight=reset+base+idle ://http://www.3si.org/forum/showthread...eset+base+idle , který jsou sice pro 3000GT, ale princip je stejný. Problém u většiny domácích a zdá se i poloprofi servisáků je v tom, že se začnou srát do SASu a BISSu v domění, že tím nastaví volnoběh. Jenomže to není pravda. BISSem pouze nastaví díru kanálu, kterou proudí vzduch, viz obrázek na http://www.stealth316.com/2-isc-iac.htm. ISC neustále koriguje otáčky a oni se do toho serou víc a víc :( Pak šáhnou na SAS, tím rozhodí ne jenom potenciometr, ale také spínač, který tam je. No a nedejbože, když pohnou s TPS..

Takže u modelu 95 je potřeba uzemnit ten hnědý konektor (ignition timing adjustment terminal podle), u mě a snad i u Dashe byl stáhlý izolačkou, a uzemnit pin 1 z OBD-II konektoru. Když pak nastartujete, tak si všimněte, že otáčky velmi rychle padnou na základní Úroveň. To proto, že je nekoriguje ISC. Až budu mít zase čas to donastavit u sebe, tak pošlu kompletní překlad i pro neangličtináře.
Galant 1,8 85kW r.95


Offline Drak

čeká mě výměna TPS senzoru, tak pak popíšujak ho nastavit.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
už nějaký čas laboruju proč má mý auto vysokou spotřebu. Mám 2.0 a při běžné jízdě (trochu svižnější) jsem cca na 11,2/100km. Při opravdu šetrné jízdě se dostanu někam k deseti litrům. Jak říká Drak, žere mě to i trávu u silnice  -_-

dále mě zaráží že se nedaří nastavit volnoběh. Jediné co funguje je zvýšení otáček na volnoěhu za jízdy. Jinak vše ostatní ho dusí, klimatizace otáčky zvedne jen na cca 1-2 vteřiny, pak spadnou dolu a dusí motor.
Zadalší když mám cca 1500-2000 ot a přidám plyn motor velmi často škytne jakoby vynechal jeden válec. Navíc se v těchto otáčkách rozkmitá selenoid odvětrávání nádrže. Kmitá na cca 20Hz - to by nemělo ne?

tak jsem pokusně odpojil Lambda sondu. Dost mě zarazilo že ECU to poznala až po třech dnech jezdění, tedy cca 100-150km??
natankoval jsem pokusně plnou a skouším co to udělá. Prozatím bych řekl že spotřeba spadla docela určitě dolu, ono škytnutí při nízkých otáčkách se dějě znatelně sporadičtěji. Co jsem zkoušel jeden svůj "sprintový úsek" tak jsem udělal rekord, jízda zdá se má stejnou dynamiku.
Docela zvláštní ne?  - na to že ECU je v nouzovém režimu (tedy jede jen podle přednastavených map) jede auto líp!

podle toho jak se to chová bych řekl že je lambda v háji.  Diganostika vyblikáním ani v servise ale nic neukázala....
(tu diagnostiku v servise jsem dělal cca před dvěmi lety, auto se chová celou dobu stejně a má i stejnou spotřebu)

neloboroval jste s tím taky někdo?


Offline Drak

No chtelo by to udělat dataloging aby bylo vidět jak lamda reaguje na plyn a zatížení....jestli tupě neposílá jeden a ten samej údaj.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
Uploadoval jsem logy ze vcera sem http://xor.cz/Mitsubishi/Begy_datalog.xls a pridal porovnani jednoho svyho logu. Takhle v rychlosti jsou tam 2 veci:
- ISC step je na volnobeh 1, tj. uplne zavrenej, u me je v tuhle chvili 33 (mel by byt pry 27)
- lambda je krasna sinusoida, u me je celkem hranaty prubeh, ale to muze byt rozdilem v RJ

Graf ti nakresli EcuEdit, tady jsou zdrojovy CSV http://xor.cz/Mitsubishi/datalog_csv.zip
Galant 1,8 85kW r.95


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
o víkendu se chystám sundat klapku i ISC a celý to ještě jednou pořádně pročistit.
Každopádně díky Xore, alespoň jsem tedy mohl vyloučit závadu na čidlech atd...
Po vy čištění se snad ten volnoběh umoudří a začne fungovat jak má, cose týče spotřeby - ta je stále poměrně záhadou :)


Offline Drak

Spotřebu nejvíce ovlivňuje "element" mezi sedačkou a plynovým pedálem  :mellow:
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Syst

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 71
napr. u mna na 89 GLSi 2L zapricinila vysoku spotrebu a nerovnomerny beh motora na volnobehu prave Lamda sonda, po vymene to klape v pohode


OceanEmotion

  • Host
aky ma byt volnobeh u galanta r.v.99 ,2,5 l V6 (inak ako sa presne oznacuje tu na fore tato generacia ,az to nemusim vzdy rozpisovat?)  ked nie je pozapinane ziadne prislusenstvo pripadne su len svetla ,tak pri zohriatom motore mam cca len 500 rpm  :o


Offline koty

volnoběh má bejt 750 otáček nějak tak nebo 650
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
500 ti stačí pokud neběží klima ... pokud běží sam si přidá... cca mezi 650-850.
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline koty

já teda mám 750 a s klimou krásně na 1000 nevím třeba to má bejt  tak   -_-
V6 forever
Mitsubishi Galant '98 winter edition 2.5 V6