GalantWeb

vyčištění motoru?

Offline ART

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 60
Mám dost zadělaný motorový prostor (hlavně mezi chladičem a motorem) od oleje..protože s největší pravděpodobností tam olej někdě uniká, nejsíš na některé části hadic. A abych zjistil kde, potřeboval bych to všechno vyčistit. Ale jak? Jakákoliv voda co se dostane do takhle starého auta bude hodně naškodu, a je dost možné, že po procedůře s vapkou, párou, apod. už nenastartuju a neodjedu, nebo se to ozve po pár kilometrech. V tomhle počasí se to ani nevysuší. A ten ucházející olej už chci řešit teď :/ Takže má někdo doporučení jak na to? Případně, pomohl by mi někdo za odměnu s vyčištěním? Auto mám v praze a na nějaký dlouhý štreky to moc není.. Předem díky
dříve <PEUGEOT 605> - uspokojivých 190 hp
nyní <MITSUBISHI GALANT 2000GTI> - líných 144 hp
příště <nějaký rychlý osobní vůz>


Offline ART

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 60
jo a je to galant rok 88
dříve <PEUGEOT 605> - uspokojivých 190 hp
nyní <MITSUBISHI GALANT 2000GTI> - líných 144 hp
příště <nějaký rychlý osobní vůz>


Offline Radous

  • Hero Member
  • *****
  • Nejlepší tuning je, když máš vše v pořádku :-)
umejvám motor tak benzínem a stříkací pistolí
Radouš


Offline Benytrans

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 628
Motor na tomhle Galantu jsem umejval Arvou a vapkou, nikdy jsem neměl problém odjet, nikdy neškubal, ani nejel na míň válců. Nepřikrejval jsem ani alternátor, jen jsem se mu snažil vyhnout, ale jednou jsem ho taky profouk vapkou :-) Jo a myl jsem ho takhle asi pětkrát... Teď u Renaulta bych si  to už nelajsnul, ale ten taky není tak špinavej :-)
Mitsubishi Galant  2,0l r.1992
Renault Scenic 1,6 16v 79kW r. 2000

Benytrans@seznam.cz
Milovice (u Nymburka)


Offline Drak

jen ta arva nesmí být zelená "eko"...ta toho moc neumeje :D
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline ART

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 60
a co třeba nakonec zkusit tou horkou párou? předpokládám že ta nemá takový tlak jak vapka.. Nebo nějaký tip na prahu kde to dělají?
dříve <PEUGEOT 605> - uspokojivých 190 hp
nyní <MITSUBISHI GALANT 2000GTI> - líných 144 hp
příště <nějaký rychlý osobní vůz>


Offline Drak

Neptun na Harfě myl motory
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline ART

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 60
díky, zkusím kouknou na tu harfu. a jinak když to udělám růčo tak to bude k tomu motoru nejšetrnější což..? Že bych koupil arvu, vzal hromadu mokrých hadrů a pulíroval, nebo to oprati třeb tý harfě nemá cenu...? Když říkate že se nemusím bát o to že bych měl po mytí s motorem potíže...
dříve <PEUGEOT 605> - uspokojivých 190 hp
nyní <MITSUBISHI GALANT 2000GTI> - líných 144 hp
příště <nějaký rychlý osobní vůz>


Offline Drak

o víkendu má být teplu, tak bych koupil arvu a štětcem namatlal motor a zaolejovaný místa. Co si tak pamatuju, tak jsi měl ruplou spojku na hadici k olejovému chladiči :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline ART

  • Full Member
  • ***
    • Příspěvků: 60
ano Draku, pamatuješ si správně:) dobře, tak se o víkendu do toho čištění pustím ručně, jen vtipný dotaz, kde seženu o víkendu arvu?
dříve <PEUGEOT 605> - uspokojivých 190 hp
nyní <MITSUBISHI GALANT 2000GTI> - líných 144 hp
příště <nějaký rychlý osobní vůz>


Offline Drak

arvu mívaj na pumpách...třeba taková benzina by ji mohla mít...naposled jsem ji viděl i v OBI
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline BlackJack

Arva v této situaci bude asi nejlepší dostupný lék. Další ostatní srandy popř. i speciální čističe mastnoty na motory, jsou věsmes zase Arva. Když už se k Arvě dostaneš v obchodě, kup samozřejmě oplachovací.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
kup si odmaštovač ve spreji od liqui moly a nebudeš se stačit divit jak se to samo bez hadru vyčistí, ale bacha naleptá to trošku gumu, já to zkusil a spokojenost-zatím, cena asi 130kč.


Offline Duni

o víkendu má být teplu, tak bych koupil arvu a štětcem namatlal motor a zaolejovaný místa. Co si tak pamatuju, tak jsi měl ruplou spojku na hadici k olejovému chladiči :)

draku :DDD to ze vis vsechno o galantech je jedna vec :D ale chodici historie poruch vsech clenu uz je vec druha :D