GalantWeb

Antikorozní ochrana - boj s korozí

Offline BlackJack

Zdravíčko,

Chci se zeptat na Vaše zkušenosti s ochranou před korozí. Galant nepatří mezy takové ty antikorozní autíčka a asi by je bylo třeba dodatečně chránit.

Na starém Fiátku jsem obletěl půlku auta Tlumex plastem a dodnes výsledek docela uspokojivý. Plošnou korozi na plechu dveří (3x4cm) jsem zastavil dálniční fermeží. Dodnes je na tom 19let starý Fiat velmi dobře a na STK si minulý rok nedovolili napsat "koroze" do posudku.

Tlumex plast jsem již jednou aplikoval na spodek Galanta v září 2010, ale neměl jsem ho dostatek. Koupil jsem proto ještě jedno balení a hodlám se to napatlat všude. Taky jsem koupil Resistin ML na dutiny - chtěl jsem s ním vypatlat i vnitřky dveří, ale po koupi jsem zjistil, že nehorázně smrdí. Asi tahle aplikace do dveří nebude vhodná néé ? Ten smrad si myslím pujde cítit nejmíň půl roku a ještě opakovaně každý rok v létě.

Kompresor nemám, vše patlu štetcem a vypadám potom jak prase. Je třeba mít čepku a gumové rukavice, hadry na jedno použití samozřejmostí. Ale pro ten pocit to asi stojí  :P

Jen škoda, že má Galant tak členitý podvozek. Kdyby to byla jen plocha plechu, staralo by se o podvozek lépe.

A co vy ?
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
boj s korozí je jek boj s větrným mlýnem ... jediné co ti mužu doporučit je před každou zimou spodek pořádně umejt ... koupit  něco s tohodle  : http://www.motipdupli.cz/dep/49-ubs/    a nastříkat to a doufat že sůl a jiné sračky neproniknou.
Stříkal sem s tím i jeepku nádrž, plasty, prostě všechno co není nastříkaný barvou s lakem (povrchová uprava) a celekm sem spokojen kolikrát sem takhle stříkal i mišku. když pak na jaře umeješ bordel kouká na tebe čistá černá barva...a to mi stačí...neparkuj na trávě... já vím vapadá to hezky ale....a do garaže jen suchý auto...
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline james1986

jojo... muj galík stal snad 1 000 000 let na trave....spodek je dodrbanej na kost....

no nic, očistit a nastříkat....POMOZTE čím ](-: ](-: ](-: ](-: ](-: ](-: ](-: ](-:


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
jojo... muj galík stal snad 1 000 000 let na trave....spodek je dodrbanej na kost....

no nic, očistit a nastříkat....POMOZTE čím ](-: ](-: ](-: ](-: ](-: ](-: ](-: ](-:


no něčím co se dostane pod bláto.... ve spreji ... a několik vrstev.....http://www.motipdupli.cz/dep/49-ubs/
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline james1986


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
používáš??????????????????????? :big grin: :big grin: :big grin:


 no jasně ten ve spreji .... voperu to vapkou   kde to chycený rezem to trochu vobousim včetně náprav diferáků  i karadanu a vaplejtvám na to 2-3 spreje.... http://www.motipdupli.cz/dep/440-ochrana-spodku-vozidla-presto-na-bazi-vosku/ nemužu si stěřovat ...
letos se na to taky chystám ale chtělo to dřív.... :-)  ](-: ](-: ](-: ](-:
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
používáš??????????????????????? :big grin: :big grin: :big grin:


ale klidně použij i tenhle ....http://www.motipdupli.cz/dep/70-prestofond-ochrana-spodku-vozu-na-bitumenove/ taky není špatnej ... dá se to míchat žádná chem. reakce ... jen tenhle mi přijde trochu tužší.....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline james1986

ok...řeknu to dvornímu mechanikovy....že je to ozkoušeny.....

no, ale když sem to viděl, tak sem myslel na flexu a svařečku  :undecided: :undecided: :undecided: :undecided: :undecided: :undecided: :undecided:


Offline maxx2

moja skúsenosť je dokonale vyvapkovať potom postrhať stare vrstvy na miestach kde je vrstva viditelne porusena vybrusit do kovu potom odhrdzovač, oplachovač, polyuretánová zakladná farba s tužidlom a na to klaicke bodymalebo niečo na bázi bitumenu,robil som to minulý rok na jar a doteraz nebadam nikde porušenú štrukturu... ale prlplačka na dva dni...hold čo by človek neurobil pre žraločíka  :angel:....
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline james1986

jo, ale ja se boji, že toho kovu už tam moc není :lipsread: :'( :'( :'(

mecho říkal, že na stk asi nevlezl pod auto.... :o :o :o


Offline maxx2

tak proti takémuto boju zbrane nepoznám,tam už pomože len klampiar,ak je aspon o čo bodovať,alebo to rozobrat a zaviesť do šrotu,može to byt aj životu nebezpecne,ak sa ti to niekde na ceste zlomí v polovici,ale to hadam nehorzi....
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline james1986

ne, to nehrozí..ale mecho nebyl nadšenej, když sem mu řikal, jesli ji nevyměníme.....jde o napravnici....

někdo to nechaval asi v houští u řeky nebo nevim...
 :mad: :mad: :mad: :mad: :mad:


Offline maxx2

otazne je že akú nápravnicu zoženies( v akom stave).... ale zase na druhej strane ked ju budes mat mimo auta a poriadne ju ošetris predtým ako ju nahodíš tak ťa prežije,pokial sa nestane nejaký karambol.
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline james1986

karambol neplanuju, z toho sem už vyrostl :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:


asi nejschudnější...... ted to udělám provizorně na zimu a na jaře se do toho pustim....ještě lemy a taková ta černá lišta na okenku u dveří řídiče...tam se taky klube kvítek :angel: :angel: :angel:


Offline maxx2

no zadné lemy su u toho modelu asi najslabsim clankom celeho auta, ja ho mam tiež prave na zdvihaku cerstvo prevarené nove a nahrubo nagitované,zajtra sa prebrusia pod plnič a v piatok-sobotu metla a lak a dúfam,že už to nikdy nebudem musiet robit. a ak môžem poradiť aj ostatným, čo sa chystajú na zadne lemy, tak tam je najučinnejsie riešenie výmena celeho kusu plechu, je zbytočné to robiť robiť len vybrusením hrdze,pregitovaním a nalakovaním.do roka to mate take ake to bolo predtým,možno aj horsie a v konecnom dôsledku to vyjde este viac ako ked sa hned lemy vymenia, ušetrite kopec casu a penazi, tiež som si myslel,ako s tým vybabrem a nakoniec som vybabral sam so sebou.....hold človek sa učí na vlastných chybách...
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline james1986

ja sem koukal na kelly a maj ty lemy teď v akci.....tak už ne ale 950 asi není hodně... :angry: :angry: :D


Offline maxx2

ja som ich tiež kúpil za približne rovnaku cenu,ale samotne plechy su asi taj najlacnejsia časť,ked si priratas gity,plnič,metalizu atd. + cenu za prácu (ak si to teda nebudes robiť sam) tak už to vyjde celkom pekna suma... daň za  pekne auto býva niekedy privysoka...
Mitsubishi Galant 2,4 GDI


Offline james1986

sám to neudělám....sem kuchař.... :anz: :anz: :anz:


ale ja mu pomužu..... :mellow: :mellow: :mellow:

budu vařit kafe a dělat psychologickou podporu...
 :evil: :evil: :evil: