GalantWeb

Špatná geometrie na zadní nápravě - GALANT combi 2.0i rv. 98

Offline Aldik

Zdravím, řeším následující problém.

Mám Galanta v kombíku rv. 98 a na zadní nápravě mám špatnou geometrii. Konkrétně je auto extrémně sbíhavé a sjíždí se mi pneu zvenku.

Problém je ale v tom, že už nejde víc seřídit těma excentrickýma šroubama. Byla tam ještě předchozím majitelem dána nová ramena (právě ty co se týkají sbíhavosti/rozbíhavosti) a stejně tak šrouby.

Je možný že ty ramena (patrně druhovýroba) mají jinou délku než origo? Nebo ty šrouby že by byli jiné s menším rozsahem?

Děkuju za vaše nápady


Offline Pepe

Budeš muset sehnat nové ramena  - Galant má zadek  ve tvaru písmene A .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Už jsem se na jiné značce vozu setkal s tím, že rameno z druhovýroby bylo delší. Samozřejmě se na to přišlo, až se rameno kompletně nasadilo na podvozek. Tady to ale bylo rameno pro McPherson přední nápravy, nicméně po nasazení o kapánek delšího ramene se posunula geometrie o poměrně dost závitů na táhle řízení. Dle katalogu však bylo rameno určeno pro daný vůz.
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Berzelius

Nevíte náhodou která značka dodávala ramena do prvovýroby žraloka?


Offline Pepe

Zdravím, řeším následující problém.
Mám Galanta v kombíku rv. 98 a na zadní nápravě mám špatnou geometrii. Konkrétně je auto extrémně sbíhavé a sjíždí se mi pneu zvenku.
Problém je ale v tom, že už nejde víc seřídit těma excentrickýma šroubama. Byla tam ještě předchozím majitelem dána nová ramena (právě ty co se týkají sbíhavosti/rozbíhavosti) a stejně tak šrouby.
Je možný že ty ramena (patrně druhovýroba) mají jinou délku než origo? Nebo ty šrouby že by byli jiné s menším rozsahem?

Děkuju za vaše nápady
Záleží na tom které ramena byly měněny . Jestli ty co končí v nápravnici , tak ty řeší odklon kola a ty , které končí v prahu u zadních dveří , dělají sbíhavost . Tak co je špatně ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Aldik

Menena byla ta co konci v napravnici, takze to je odklon..
Takze musim mrknout jeste na ty druha (co konci v prahu) a zkusit tyhle seridit..

Pokud to nebudou ty ramena, napada vas jeste neco? Vim ze s tim minuly majitel taky laboroval a na nic neprisel... ??


Offline Pepe

Dost možnéže se tam namontovali ramena z kulaťáku , a nevim (ASA mi nejde ) jestli jsou stejná se žralokem .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline t.j.silence

Ale mimo tohoto všetkého treba dávať pozor naozaj aj na tej geometrií. Mne ju spravili v jednej nemenovanej firme na zadnej náprave tak, že za 2 roky som vyhodil úplne nové gumy 225/45/R17 preto že mi ich úplne ojazdilo z vonkajšej strany a vnútorná bola ako nová.
Mitsubishi Galant 2000 2,5L V6 24V 163HP


Offline Aldik

Geometristu mám dobrýho, p. Plachý v Loukově :)

Jen si musím najít čas tam zajet, ptž je to v Loukově za Bystřicí pod Hostýnem a já jsem pořád v Brně..


Offline Pepe

Jestli máš auto v Brně, nevidím problém udělat geošku -laserovou- někde v tam .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001