GalantWeb

pružiny

Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
přemýšlím o zkrácení per, dělali jste to někdo? Mám 2,0 a sehnal jsem pružiny z 2,5 V6. takže jsou tvrdší a pasujou jak mají. Přemýšlím že bych je zkrátil o cca 2cm


Offline Alik

nedavno si mi sam rikal ze rezani ja ne hov** a ted to chces delat jo?? :lipsealed:  
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
no proto se ptám ;)

jinak tyhle pružiny jsou tvrdší a navíc i o kousek delší než ty původní

s originálama jsem například pravidelně u TESCA škrtal nárazníkem o obrubník, teď se mě to nestane ani když jedu s přítelkou. Navíc jsem tě hlavně odrazoval kvůli tomu, že bys zkracoval originální pružiny, takže na svou délku už by byly měký a často bys šel na dorazy. Pokud by to zkrácení bylo u mě naprd, pořád se třeba můžu ještě vrátit k těm původním.  
« Poslední změna: 10.11.2005 - 14:50:19 od Begy »


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline Drak

zkracovaní pružin je prasárna :)  Jednak ty z V6 jsou dělaný na zatížení větší váhou motoru a když je vyměníš, tak se ti změní i jízdní vlastnosti. A když je zkrátíš a uřízneš, těžko vytvaruješ ukončení pružiny do misky. A jestli jsou 3 cm pro tebe moc, tak nic nezkracuj. 2 cm tě stejně nevytrhnou :)  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
právě jediný co mě vlastně zajímá jak se bude chovat to péro na tý zkrácený straně. Pružina je normálně na konci přihnutá a zbroušená a tvoří plný kroužek. Nejsem si jistý jestli by se pak v misce nehýbala, nevrzala atd.
Jinak na ty V6 pružiny už jezdím nějaký ten měsíc a plná spokojenost. Auto se přestalo tolik vlnit a řekl bych že i líp sedí.  


Offline Alik

no 3 cm je malo ja bych chtel jit dolu min o 5cm ale zatim se nasel jen ENZO o 4cm.za myslim ze 4500kc
Mitsubishi Galant V6 Wagon
Mitsubishi Lancer EVO VI


Cesky Krumlov


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
jenomže já s tím chci a budu normálně jezdit. Rozhodně nehodlám mít přišpedlený oči na silnici  a koukat kde je jakej rigol nebo díra, kde bych orvla podvozek


Offline Drak

Změř jak jsou daleko od sebe zavity pružiny. Podle toho kolik zavitu uřízneš, o tolik se sniží. Když pružinu na koncich neupraviš do roviny, tak to bude skřípat a vrzat. Pružina se bude opírat jen o konce.  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
nebo dovařit nahoru nějakej O kroužek......


Offline Drak

uz jsi zkoušel něco navařit na pružinu aby to neprasklo :)  
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline BAD

Citovat
jenomže já s tím chci a budu normálně jezdit. Rozhodně nehodlám mít přišpedlený oči na silnici  a koukat kde je jakej rigol nebo díra, kde bych orvla podvozek
begyyyy ty seš vůůůl  :omg:  
BMW 745i, V8, 332 PS


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
proč bych měl bejt vůl???? Snížení o 5cm je už fakt moc, mě to stačilo když jsem jel s mitsupajovim.....

jinak jsem koukal na tu pružinu, nahoře není zabroušená do roviny a je uložená v gumě, takže kdybych jí zkrátil tak se vlastně v jejím uložení nic nezmění

 


Offline Drak

zabroušená není, ale poslední zavit je v rovině. Kdyz to uřízneš, tak ti bude trčet konec o který se to bude opírat a kterej bude vrzat a skřípat.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline BAD

Citovat
proč bych měl bejt vůl???? Snížení o 5cm je už fakt moc, mě to stačilo když jsem jel s mitsupajovim.....

jinak jsem koukal na tu pružinu, nahoře není zabroušená do roviny a je uložená v gumě, takže kdybych jí zkrátil tak se vlastně v jejím uložení nic nezmění
no já jenom že vymejšlíš samý kraviny místo abys už začal konečně normálně jezdit  :omg:  
BMW 745i, V8, 332 PS