GalantWeb

Rozborka a přestavba

Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206

Offline Jindřišák

To by mohlo být ono. Hlavně aby tam nebylo něco jako imobilizer, abych to nedal do svyho a konec. Je tam plno dodělávané elektriky. Nejaky relatko visí z pojistkové skříně. Senzor otevřené kapoty a pak ta krabička. Pmx říkal, že tam je nějakej dálkovej centrál a možná i alarm, ale že to asi nefunguje. Ovladač na klíčích je černej se zelenejma tlačítkama. To není origo centrál ne?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline LivArt

tak senzor kapoty tam je kvůli alarmu... Origo centrál by byl imho na klíči, tohle bude dodělávanej alarm s centrálem, origo centrál bude asi odpojenej a celý to ovládal tenhle alarm.


Offline Jindřišák

No jo, ted mi to dochází, nebyla tam ta houba od nádobí kvůli temu, že je tam siréna? Aby to tak neřvalo?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline LivArt


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
A nemáš u spínačky přiletovaný dráty a na nich relé ?


Offline Jindřišák

To nevím, jsem interier ještě moc nekuchal, zatím jen napravy, aby moh motor ven. Zítra na to možná mrknu a zkusím i něco nafotit. Asi to vážně bude nějakej alarm. Hlavně at to nema nějaky imo, nebo bych se pos***
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Rafik

Já jsem na svým Galantu odpojil houkající alarm a zablokovaný imobilizér během 30 sekund :)) Nic hrozného, jen musíš vědět který dráty přecvaknout a který spojit. Mi radil přítel na telefonu.
Mitsubishi Galant 2,5 V6 4WD 4WS R.I.P.
Mitsubishi Galant 2,0 R.I.P.
VW Passat Highline 1,9TDi PD 6speed


Offline Jindřišák

Můžu se zeptat, s jakym tak rozsahem momentak mi bude stačit na maličkou GO motoru. Planuju zatím jen komplet těsnění hlavy a rozvody.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Jindřišák

Jo a co říkate na tohle?:
http://cgi.ebay.co.uk/MITSUBISHI-SPACE-RUNNER-WAGON-1-8-16V-HEAD-GASKET-SET-/130293878370?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item1e561ece62
Zajíma mě hlavně kvalita. Vyrobce je uvedenej mitsubishi, ale to bude asi myšlený vyrobce auta ne? Kdyby to bylo origo, beru to hned. Chci aby to prostě nikde nefoukalo, neteklo. Prostě na normální ježdění a občas na nějakou sportovnější jízdu.
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

tohle origo nebude, uz cena je nizsi než cena samotného origo těsnění pod hlavu. A výrobce není uveden, takže kvalitu nikdo nepozná a z komentářu lecos poznáš (3 gaskets very poorly cut. Dissapointing, not the best quailty, Poor quality items) takže nebrat a na těsněních nešetřit pokud nechceš mít rozborku motoru jako ranní rozcvičku :)
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

Tyjo, tak ještě že sem se zeptal, už jsem to chtěl vzít pravě kvůli té ceně. To pak je ovšem problém. Pokud ponesu hlavu na rovnaní a zkoužku těsnosti, asi by měli vyměnit i těsnění dřků ventilu. Ty sem viděl ale za slušnou cenu cenu jen v sadách. V uvahu pak přicházej sady od Jakoparts a elwise od auto matejcek. Kdyby to šlo, tak to nějak nakombinuju. Kvalitní pod hlavu a dříky a zbytek nějakej obyč. Ale kde sehnat to těsnění dříků za normální ceny?  :laugh: Pokud ušetřím na těsnění sání, vyfuku nebo víka, tak mě to nebude tak s**t, když to budu muset sundavat, ale sundavat celou hlavu, to bych nadával! :D
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Jindřišák

Nevíte kde sehnat samotnej drát na odřezání skla? A případně jeho cenu?
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline LivArt

Těsnění dříků nevim, ale těsnění pod hlavou mi bylo doporučený a namontovaný to asi nejlevnější, co se dalo koupit, protože, narozdíl od těch dražších, mělo kolem toho tekoucího kanálku plechové utěsnění. To předchozí, měněné asi před 30k km, teklo proto, že to byl jen prostě kus těsnění s vyřezanýma dírama. Takže ne vždycky cena určuje kvalitu :mellow:


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Já tu strunu na sklo kupoval v prodejně autolaku a autodoplnku, cena asi 70kč, ale vubec to nefungovalo, ale dělal jsem to sám, možná práce ve 2 by byla o něčem jiným.


Offline Jindřišák

hmm, tak to sehnat bude asi něco.. já ji jednou viděl, jak u nás byl člověk, co nám měnil sklo, pak jsme s nou odřezávali druhy a tesně před koncem prdla, tak jsme vzali normos draty ruzný a naprd, 5 cm a prdlo to. Je to nějakej spletenec. No zkusím nějaky ty autodoplnky, ale vidím to beznadějně..
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Jindřišák

Jak vytáhnu poloosy z převodovky? Stačí sundat ty manžety, nebo jsou tam ještě nějak zajištěny? Olej musím předpokladám vypustit co? Odpoledne jdu tahat motor ven i s převodovkou vrchem, tak držte palce! Bude to na milimetry!
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline Drak

olej z převodovky vypustit a skovat :) jinak tam jsou klouby naražené. Na převodovce jsou výstupky pro opření pajcru a jedním pohybem je vyrazíš ven. Manžety nesundavat. jinak odhalíš tripod a budeš ho pracně čistit a nasazovat manžetu zpátky
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Jindřišák

Hotovo, motor je venku. Díky draku, šlo to jak po másle :) Pak přihodím naky fotky
Mitsubishi Galant 1994 1.8 GLSi 85kW - Prodáno :'(
Volkswagen Vento GLX 96 1.9TDi 66kW/chip/na podvozku VR6
Budeme spolu, dokud nás STK nerozdělí.


Offline johny11

hmm, tak to sehnat bude asi něco.. já ji jednou viděl, jak u nás byl člověk, co nám měnil sklo, pak jsme s nou odřezávali druhy a tesně před koncem prdla, tak jsme vzali normos draty ruzný a naprd, 5 cm a prdlo to. Je to nějakej spletenec. No zkusím nějaky ty autodoplnky, ale vidím to beznadějně..

Zkus starou strunu od kytary