GalantWeb

Jaké tlumiče?

Offline Howler

Čaute,
rozhod jsem se že kupím nové tlumiče a značek je  celkem navýběr. Sachs, Kayaba, Monroe. Samozřejmě vezmu plyno-kapalinový, ale jestli má někdo zkušenosti s těmito značkami. Samozřejmě mi padly do oka Kayaby páč jsou nejlevnější (cely auto 4700,-)

Díky za názor


Offline kenry

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 2216
Čaute,
rozhod jsem se že kupím nové tlumiče a značek je  celkem navýběr. Sachs, Kayaba, Monroe. Samozřejmě vezmu plyno-kapalinový, ale jestli má někdo zkušenosti s těmito značkami. Samozřejmě mi padly do oka Kayaby páč jsou nejlevnější (cely auto 4700,-)

Díky za názor

Asi bych taky volil Kajaby ale trochu kvalitnější....přece jen je to podvozek....
škoda octavia 2010 njn :-) viz FB
Pha 9 +420608968561
Když můžu, pomůžu....
parkovaní ale plato na odvoz nemám ...
přístup nonstop hlídaný...(Letňany - avia)


Offline jorgin

Teď budu dávat také nové zadní tlumiče a pružiny a zvolil jsem Kayaby, rozumná cena a měla by být i dobrá kvalita...mimo to je na nich Made in Czech a prý je montují i do škodovek, tak snad něco vydrží :-) a když né, tak jim je omlátím o hlavu  ](-: ... mimochodem, pokud někdo taká něco těžkého v kufru nebo na kouli, mám super reference na holandské pomocné zátěžové pružiny MAD... http://pruziny.info/zatezove-pruziny---mitsubishi-galant-,266.html Co na to říkáte? Já už je mám objednané...


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Jorgin, na svým autě kayaby mám, možná ještě origo jpn a JSOU SUPR, ale jestli se už vyráběj i v Česku, tak nevim nevim.


Offline jorgin

Taky jsem se toho trochu bál, když jsem tam to Made in Czech viděl, ale snad musí dodržet nějaké standardy kvality...třeba alespoň nebude problém s případnou reklamací  :D


Offline Rob

  • Hero Member
  • *****
    • Příspěvků: 5206
Snad jo,  Holandsku dali japonci taky duvěru...Carisma....a nák to nevyšlo, ale třeba srovnávám jablka s hruškama  :'(


Offline jorgin

tohle funguje, je to roky prověřené.... ^_^


Offline Werewolf66

tak to tady trosku oprasime. Jake zadni tlumice? Kapalina, Plyn, Plnokapalina. Jaka znacka? Sachs nebo Kayaba? A co je jeste potreba vymenit? tycky stabilizatoru? nejaky silent blok?

Nikdy jsem tlumice nemenil, tak vubec nevim co obednat <.<
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

Pro wagon jsou 2 možnosti - original nebo Sachs  Nivomat- pokud je ještě vyrábí . -_- To je na zadek, předek plyn KYB.   Jo a KAYABA se též vyrábí v Pardubicích .
« Poslední změna: 17.01.2012 - 21:47:53 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Drak

Zalezi jestli mas klasicky nebo samostelovaci nivomatik. V druhym pripade bud sehnat origo sachs nebo vymenit komplet s ulozenim za obycejny. V prvnim pripade jestli Kyb nebo sachs je jedno. S ohkedem na stav silnic radsi kapalinu :)

Odesláno z mého HTC Desire pomocí Tapatalk
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline Werewolf66

Zalezi jestli mas klasicky nebo samostelovaci nivomatik. V druhym pripade bud sehnat origo sachs nebo vymenit komplet s ulozenim za obycejny. V prvnim pripade jestli Kyb nebo sachs je jedno. S ohkedem na stav silnic radsi kapalinu :)

Odesláno z mého HTC Desire pomocí Tapatalk

samostelovaci nivoco? jak to poznam? :D....ale jestli o tom nevim tak to tam asi nebude.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe


Offline Werewolf66

hmm, to vypada jako docela zavzny financni problem..... ](-:

http://www.galantweb.com/index.php?topic=1918.0

nic moc
« Poslední změna: 17.01.2012 - 22:11:37 od Werewolf66 »
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Werewolf66

Kaslu na to, zkusim obednat obycejny a bud pujdou nebo ne, 8500,- za jeden tlumic je opravdu mimo muj rozpocet. Volal jsem do autonagano a tam mi rekl ze je ty samostavy se montovali jen do nejakych verzi kombiku.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Miwi

Mám stejného Mišáka,měnil jsem tlumiče Kayaby a jsou v pohodě.
Jestli chceš,můžu ti dohodit:
přední KYB341141 za 2100,-Kč/ks
zadní KYB341142 za 1600,-Kč/ks
Oboje jsou dobíjené plynem.


Offline Pepe

Miwi, ty jsis koupil jinýho Galanta než máš v podpisu ?
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline m4rt4s

Drak má pravdu: řešením těch předražených nivomatů je vyměnit celý komplet - tlumič, pružinu, horní uložení a doraz. Defacto originální přestavba ze samoštelu na nesamoštel :)
2.0 Wagon Sportedition


Offline Pepe

Drak má pravdu: řešením těch předražených nivomatů je vyměnit celý komplet - tlumič, pružinu, horní uložení a doraz. Defacto originální přestavba ze samoštelu na nesamoštel :)
Záleží jen na tobě , co autu dáš . Co potom jízdní vlastnosti ?   Jukni do CAPS dle VIN, co tam máš .
« Poslední změna: 21.01.2012 - 17:35:50 od pepe »
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

Dobry mno, tak pokus s levnejsi variantou nevysel...sou to ty posrany nivomaty. Co se tyce vymeny horniho ulozeni, to je sice hezky ale nikde sem nevidel ze by ho prodavali, navic ten tlumic je o dost tenci nez original.....fakt nevim co s tim budu delat, prestava me to auto bavit.
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

http://www.aspraha.cz/scripts/MGrqispi.dll?APPNAME=online&PRGNAME=loginhled&lang=cs
Tohle je horní uložení a o tom tlumiči jsme psali- výměna i s pružinou . To je problém Nivomatů.
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001