GalantWeb

Tlumiče

Offline Jokl

Tlumiče Monroe tedy nebrat jak jsem se zde dočetl. Můžete ze své zkušenosti něco doporučit? Sachs, nebo Kayaba? Přední mi vytekly, takže to akutně řeším. A díky za radu, kde se dá dobře nakoupit :-) Díky, jokl


Offline Pepe

 Kayaba . ^_^
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
Jo přesně tak má je většina z nás a spokojenost.
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web
mám na nich najeto cca 30tis a začínají jít do háje.....


Offline tomasssr

Taky se chystám v nejbližší době vyměnit tlumiče,nevíte kolik by stály všechny čtyři?(kayaba)
GALANT 99 100 Kw                    GALANT 92 80 Kw


Offline Begy

  • Pisatel
  • *****
  • Everything is possible...
    • BEGYho web

Offline Jokl

Tak po dnešku 27.3.07 k cenám tlumičů asi toto:
SACHS přední i zadní: 2427Kč; KAYABA přední 2860Kč, zadní 2828Kč; BILSTEIN 3000. Půjdu asi do BILSTEINů (plynokapalina) po doporučení známého servisáka a cena bude určitě příznivější. Ceny jsou z regionu Brno a vč DPH.


Offline xor

  • Pisatel
  • ****
    • Příspěvků: 226
To je cena za 1ks, ale díky za odkazy.... Zde jsou ceny ještě lepší. Jokl

Tak po dnešku 27.3.07 k cenám tlumičů asi toto:
SACHS přední i zadní: 2427Kč; KAYABA přední 2860Kč, zadní 2828Kč; BILSTEIN 3000. Půjdu asi do BILSTEINů (plynokapalina) po doporučení známého servisáka a cena bude určitě příznivější. Ceny jsou z regionu Brno a vč DPH.

a to jsou ceny za jeden tlumic nebo oba? ja mam na zadku kayaba excel-g a zda se byt ok. ceny na galant 95
http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=341141
http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=441086
« Poslední změna: 28.03.2007 - 08:32:02 od Jokl »
Galant 1,8 85kW r.95


Offline jirka

  • VIP Group
  • *****
    • Příspěvků: 442
a to jsou ceny za jeden tlumic nebo oba? ja mam na zadku kayaba excel-g a zda se byt ok. ceny na galant 95
http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=341141
http://katalog.mjauto.cz/detail.phtml?kod=441086



Za dva by byla cena z hodně lacinýho kraje  :mellow: a to okolí Brna nebude  -_-
(Galant 99'-2,0 prodán)
Honda Accord 2,0 i-VTEC,114 kw


Offline BlackJack

Co je prosím špatného na tlumičích MONROE ?
Zvažuju, že bych vyměnil zadní tlumiče, protože se mi zdají moc měkký - možná už jsou unavené. Jde to poznat hlavně ve více lidech v autě.
Auto se mi nehoupe, ale tlumící průběh zadních tlumičů (při větším naložení) se mi nezdá zrovna dobrý.

Díval jsem se na řadu tlumičů Monroe Reflex a jsou docela levné přitom co slibují. Mám se jim raději vyhnout ?
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Werewolf66

ja ti to reknu takle, me ani ne po dvou letech v zadu odesly Kayaby, ted tam mam Monroe a zatim zadnej problem
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline BlackJack

No cenově to vychází na zadek následovně:

Monroe Reflex E1213 - 770Kč
Kayaba Excel-G 341213 - 890Kč
Kayaba Ultra SR 351030 - 1.300Kč
Bilstein B4 19-063423 - 1.421Kč
Bilstein B6 24-025836 - 1.420Kč

No tak nefím, ušetřit by se dalo. Ale lákají mě ty Bilsteiny B6, ty určitě špatné nebudou a přitvrdit zatížené auto by měly.
« Poslední změna: 29.06.2014 - 11:57:47 od BlackJack »
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Pepe

Jestli má někdo z Vás kombíka , tak tam je to o tlumičích jiné .
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline Werewolf66

jj at zijou Nivomaty kde jeden v zadu stoji pre 8000,- :)....ja je tam mel a dal jsem tam obyc s jinejma pruzinama, a taky to jezdi ani to neskace nebo neco podobnyho
Dělali jsme tak mnoho, s tak málem, po tak dlouho, že nyní jsme schopni udělat ihnet cokoliv, bez ničeho!


Offline Pepe

Přeji aby vydrželi . :mellow:
三菱ギャラン  2,5l V6 24V  Hamilton Silver   reg.2001


Offline BlackJack

Najetých 131.000km a pořád jezdím na továrních tlumičích od výroby. Je čas je vyměnit.
Díval jsem se na tlumiče a asi pujdu do Kayaba Excel-G. Bilsteiny B6 již nelze v ČR sehnat, to stejné Kayaba Ultra-SR - již nebudou pro ČR dostupné.
Na Monroe jsem dobré reference nečetl. Navíc KYB a Monroe vychází cenou skoro stejně.

Budu měnit i všechny pružiny. Je to však nutné ? Předek se mi zdá v pohodě. Zadek by chtěl jít víš. Našel jsem zde na fóru, že zadní pružiny KYB jsou mírně tvrdší/vyšší než originál. Tak je zkusím.

Zadní uložení taky vyměním. S předním uložením váhám. Cena není zrovna nízká a proto se ptám, jestli přední uložení trpí nebo nikoliv ?
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63


Offline Drak

ve předu není mcperson, tak uložení vydrží skoro věčně pokud mu nespuchří guma. To samé i v zadu. Tam akorát vyreznou misky chraniče pístnice. Jinak bych se kouknul kolik stoji sachs, ktery tam byli i z výroby.
Legnum VR-4 TypeS

Mitsubishi Legnum VR-4 EC5W (Zenki - 8/96-7/98 Chuki - 8/98-4/00 Kouki - 5/00-8/02)


Offline sweetytv

  • Sr. Member
  • ****
    • Příspěvků: 114
Mám KYB excel-G a spokojenost. Auto je tvrdší, sedí perfekně. Na předku lehce nedotáčivost, ale V6 není na předku zrovna lehká. Jinak jak řešíte misky? Taky mi začínaj reznout. Sundat tlumiče, vyvařit, obrousit a nastříkat? A nebo je lepší jen obrousit a ošetřit a nic nevyvařovat? Nějaký spolehlivý prostředek na ošetření? Zinkový sprej mi byl vymluven   :D Chci stim rovnou dělat i lemy. Vyměnit rovnou i silenblok na hornim "U" ramenu, když už to bude dole? Najeto 200 tis. Nebo vydrží víc???  :undecided:


Offline BlackJack

Horní uložení na žralokovi je stejné jak vepředu, tak i vzadu ?
A má cenu ho kupovat ?
Mitsubishi Galant - 2.0 (100kW) - 4G63